2019 01 04

Pergalė buvo arti: „Žalgiris“ alinančioje kovoje krito prieš CSKA

Kauno „Žalgiris“ antrąjį Eurolygos reguliariojo sezono ratą pradėjo skaudžia nesėkme. Principinių varžovų dvikovoje Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 79:84 (17:28, 17:16, 23:11, 20:29) krito prieš Maskvos CSKA ekipą.
Brandonas Daviesas
Brandonas Daviesas / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Kauniečiai vis dar vertėsi be traumuotų Leo Westermanno ir Antano Kavaliausko.

Rungtynės laikinojoje sostinėje prasidėjo stringančiu „Žalgirio“ puolimu. Iki pertraukos Lietuvos čempionai pataikė vos 8 metimus iš žaidimo (8/17 dvit., 0/6 trit.), o CSKA po dviejų kėlinių pirmavo 44:34.

Žaliai baltus gelbėjo baudų metimai. Per pirmas 20 mačo minučių „Žalgiris“ metė net 20 baudų, iš kurių pataikė 18, tad pirmoje mačo dalyje šeimininkai tokiu būdu rinko daugiau nei pusę visų savo taškų.

Prieš pat pertrauką Š.Jasikevičius dar užsidirbo ir techninę pražangą, kai protestavo dėl Brandonui Daviesui skirtos pražangos puolime.

Tačiau 15 minučių pauzė šeimininkams išėjo į naudą. Mariaus Grigonio taškais ir Derricko Waltono vadovavimu tempiami žalgiriečiai trečiąjį kėlinį laimėjo net 25:11 ir išsiveržė į priekį.

Vis dėlto lemiamo ketvirčio paskutines minutes CSKA sužaidė užtikrinčiau ir, laimėjusi baudų metimų konkursą, išsivežė pergalę iš Kauno, nors vienu metu „Žalgiris“ jau pirmavo 6 taškais (63:57).

Rungtynes arenoje stebėjo net 15 205 žiūrovai.

Neįtikėtinas skaičius degė ties „Žalgirio“ baudų metimų statistika. Kauniečiai metė net 43 baudas, o pataikė 38 (88 proc.).

Dar vienas geras rungtynes sužaidė B.Daviesas. „Centras“ pelnė 19 taškų (6/9 dvit., 7/8 baud. met.), atkovojo 7 kamuolius ir surinko 21 naudingumo balą.

Nemaloniu siurprizu „Žalgirio“ gynybai tapo Danielis Hackettas, kuris pelnė 19 taškų. Tai buvo rezultatyviausios jo šio sezono rungtynės Eurolygoje.

7 pergales ir 9 pralaimėjimus turintys Š.Jasikevičiaus auklėtiniai Eurolygos lentelėje smuktelėjo į 10-ąją vietą.

Kitas rungtynes ateinantį antradienį „Žalgiris“ namuose žais prieš Stambulo „Anadolu Efes“.

„Žalgiris“: B.Daviesas 19 (6/9 dvit., 7/8 baud. met., 7 atk. kam.), M.Grigonis 13 (3/5 trit.), D.Waltonas 10, E.Ulanovas 9, A.White'as 8 (7 atk. kam.), N.Woltersas 6, L.Birutis 4, Th.Walkupas ir A.Milaknis po 3, P.Jankūnas ir R.Jokubaitis po 2.

CSKA: D.Hackettas ir W.Clyburnas po 19, N.De Colo 13, C.Higginsas 11.

„Žalgiris“ Statistika CSKA
13/27 (48 proc.) Dvitaškiai 20/42 (48 proc.)
5/14 (36 proc.) Tritaškiai 8/25 (32 proc.)
38/43 (88 proc.) Baud. met. 20/25 (80 proc.)
27 (3 puolime) Atk. kam. 28 (11 puolime)
12 Rez. perd. 15
18 Klaidos 11

Rungtynių eiga. Kauno „Žalgiris“ – Maskvos CSKA

Ketvirtas kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA

Likus 4 sek. D.Waltonui užfiksuota nesportinė pražanga. Pergalę nugvelbė CSKA.

Likus 6 sek. D.Waltonas pataikė 2 baudų metimus – 79:80.

Likus 9 sek. „Žalgiris“ vos neprarado kamuolio.

Likus 11 sek. W.Clyburnas pataikė 1 baudos metimą – 77:80.

Likus 13 sek. B.Daviesas pataikė 1 baudos metimą – 77:79.

Likus 14 sek. CSKA pataikė dvitaškį. Kauniečiai pralaimi 3 taškais – 76:79.

Likus 30 sek. A.White'as įkrovė iš viršaus – 76:77.

Likus 52 sek. Šeimininkai neužpuolė, o C.Higginsas stojo prie baudų metimo linijos. Aukštaūgis pataikė 1 metimą. Žalgiriečiai atsilieka 3 taškais – 74:77.

Likus 1:15 min. D.Hackettas pataikė tritaškį. „Žalgiris“ atsilieka – 74:76.

Likus 1:50 min. W.Clyburnas sumetė baudų metimus. Šeimininkų persvara ištirpo iki minimumo – 74:73.

38 min. M.Grigonis smeigė tritaškę vinį, žalgiriečiai apsigynė, E.Ulanovas stojo prie baudų metimo linijos ir „Žalgiris“ vėl priekyje – 74:71.

37 min. W.Clyburnas apsisukdamas kalė kamuolį iš viršaus su pražanga. D.Hackettas išlygino rezultatą – 69:69.

36 min. C.Higginsas prametė iš toli, o E.Ulanovas sėkmingai mėto baudas. Žalgiriečiai pirmauja – 69:64.

34 min. Greitoje atakoje – W.Clyburno dėjimas į šeimininkų krepšį. „Žalgirio“ persvara sumenko iki 2 taškelių, tačiau ją baudų metimais vėl padidino B.Daviesas.

Neilgam. Iš toli smeigė C.Higginsas – 65:64.

33 min. W.Clyburnas pelnė du taškus, Šaras paprašė pasitarimo. Kauniečiai vis dar priekyje – 63:59.

Donatas Urbonas DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas

Didžiausią pokytį šiose rungtynėse, atrodo, padarė gynyba keičiantis dengiamaisiais prie perimetro. CSKA neišnaudojo savo pranašumų po krepšiu gerai neįvesdami kamuolio aukštaūgiams. Kita vertus, reikia pripažinti, kad „Žalgiriui“ ir šiek tiek sekasi. CSKA lyderiai nesumetė daug visai neblogų metimų. O puolime, atrodo, Šaras rado patikimiausią atakų organizatorių. Panašu, kad šiandien jis yra D.Waltonas.

32 min. B.Daviesas pasinaudojo į rankas atšokusiu kamuoliu ir pelnė du taškus su pražanga – 63:57.

31 min. Penktąją pražangą užsidirbo O.Hunteris. Amerikietis nusivylimą kumščiais išliejo į LED ekranus. D.Waltonas pataikė tik vieną baudos metimą – 60:57.

Trečias kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA 59:55 (17:28, 17:16, 23:11)

30 min. D.Waltonas išprovokavo varžovo pražangą paskutinę sekundę atakuodamas iš toli! Gynėjas dar padidino komandos pranašumą – 59:55.

29 min. M.Grigonis smeigė dar vieną tolimą metimą – 57:54.

28 min. B.Daviesas! Du taškai ir pražanga! „Žalgiris“ jau priekyje, o O.Hunteris prasižengė ketvirtą kartą – 54:52.

27 min. M.Grigonis pataikė tritaškį! Atsilikimas sumažėjo iki vieno taškelio – 51:52.

26 min. D.Waltonas perėmė kamuolį, o jam per ranką iškart griebė varžovas, tačiau arbitrai nesportinės pražangos neskyrė. A.Voroncevičius pataikė iš vidutinio nuotolio. Varžovui dviem baudų metimais atsakė M.Grigonis. Tritaškį pridėjo D.Waltonas – 48:52.

„Žalgirio“ arenoje – pranešėjo prašymas nenaudoti švilpukų. Atrodo, iš teisėjų jų pasigedę aistruoliai nusprendė pagelbėti arbitrų brigadai.

25 min. N.Woltersas pataikė sunkų dvitaškį ir „Žalgiris“ toliau tirpdo varžovų persvarą – 43:48.

Beje, mačo metu įvyko ir piršlybos!

24 min. Žalgiriečiai sumažino CSKA komandos pranašumą jau iki 7 taškų – 41:48.

21 min. M.Grigonis gavo per veidą nuo N.Kurbanovo, o teisėjai tai po peržiūros įvertino kaip nesportinę pražangą. Gynėjas baudų metimais kiek apkarpė deficitą – 36:44.

Antras kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA 34:44 (17:28, 17:16)

Teisėjams reikia apsaugos. Šaras apsaugą jau turi. Darius Maskoliūnas net ore pakelia „Žalgirio“ trenerį toliau nuo teisėjų, nes, atrodo, šiems tuoj kils pavojus gyvybei. -10 po dviejų kėlinių, atsižvelgiant į žaidimo kokybę, tikrai nėra dar pats blogiausias variantas. Šioks toks optimizmas antrajai rungtynių daliai – neperjunkite kanalo.

20 min. Prieš pat pertrauką – Šaro emocijų protrūkis. Treneris nubaustas technine pražanga po to, kai priekaištavo arbitrams už B.Daviesui skirtą pražangą puolime.

Į didžiąją pertrauką komandos išėjo „Žalgiriui“ atsiliekant 44:34.

19 min. Skrajojantis A.White'as! Gražiausias kol kas rungtynių epizodas, pagaliau vėl išjudinantis sirgalius.

E.Ulanovas baudų metimais sumažino atsilikimą iki 8 taškų – 32:40.

18 min. P.Jankūnas nubaustas pražanga puolime. Šaras ironiškai šypsosi. N.Woltersas perėmė kamuolį ir pelnė du taškus, tačiau žalgiriečiai toliau tenkinasi besivejančių vaidmeniu – 28:39.

Deja, bet dublerių komandos įžaidėjas dar negali sustrateguoti komandos prieš Eurolygos grandą. Šaras per prievartą grąžina į aikštę N.Woltersą ir beveik pusę minutės nežiūri į aikštę. Tą laiką jis praleidžia auklėdamas Roką Jokubaitį. Tai vienos karščiausių pastabų 18-mečiui šį sezoną, kokias teko matyti. Kai nusisuko nuo jaunojo vedlio, pasirodė, kad „Žalgirio“ treneriui buvo net negera dėl pasakytų žodžių. Juk ne R.Jokubaitis, o N.Woltersas ir D.Waltonas turėtų patikimai vadovauti komandai.

17 min. L.Birutis išnaudojo ūgio persvarą ir pelnė du taškus, tačiau CSKA atsakė tuo pačiu, o P.Jankūnas dar ir kamuolį varžovams padovanojo. Šeimininkai toliau atsilieka – 26:37.

15 min. S.Rodriguezas pataikė sunkų dvitaškį su A.Milaknio pražanga. „Žalgirio“ atsilikimas toliau auga – 22:35.

Seniai teko matyti tokį nedrausmingą „Žalgirį“. Šaras keikiasi ir prašo ramybės, bet vaizdas chaotiškas. Treneris griebiasi už kaktos. Žalgiriečiai žaisdami tokį nedisciplinuotą krepšinį neturi jokių šansų. Puolime Šaras neturi patikimo vedlio, todėl aikštėje bandė R.Jokubaičio eksperimentą. O gynyboje irgi yra problemų. Jeigu apsigina, tai „Žalgirio“ krepšininkai kenčia dėl savo klaidų (CSKA pelnė 7 taškus po šeimininkų klaidų) arba neatkovotų kamuolių (CSKA pelnė 8 taškus antraisiais šansais).

14 min. A.White'as visiškai laisvas nepataikė iš po krepšio. Tiesa, amerikietis jau yra nusiėmęs 6 kamuolius. Tai yra – beveik pusę visų „Žalgirio“ kamuolių (14).

13 min. O.Hunteris liko prieš A.Milaknį ir pelnė taškus. Kauniečiai vėl atsilieka dviženkliu skirtumu – 21:32.

12 min. M.Grigonis prarado kamuolį, kurį CSKA pavertė taškais. Dvitaškiu atsakė ir R.Jokubaitis.

11 min. Kokie nesusipratimai vyksta ant parketo... N.Woltersas buvo toks įsitikinęs varžovo pražanga, kad metė kamuolį tiesiog bet kur, tačiau teisėjų švilpukai tylėjo. Laimei, tuo CSKA nepasinaudojo.

Į aikštę žengė ir jaunasis R.Jokubaitis. „Žalgiris“ po A.White'o baudų metimų atsilieka vienženkle persvara – 19:28.

Pirmas kėlinys. „Žalgiris“ – CSKA 17:28

Truputis elementariosios statistikos. „Žalgirio“ pataikymas po pirmojo kėlinio – 4 iš 14. CSKA tritaškiai – 6/6.

10 min. Žaliai baltą taškų badą nutraukė B.Daviesas, pataikęs du dvitaškius, tačiau iš toli smeigė D.Hackettas.

9 min. Žalgiriečiai stringa puolime, o CSKA didina šeimininkų deficitą iki dviženklio – 13:25.

„Galiu kalbėti apie bet kurį iš jūsų ir tai būtų katastrofa“, – rėžė Šaras per minutės pertraukėlę.

„Žaidžiate apie 60 procentų to intensyvumo, kurio reikia, kad laimėtumėme rungtynes“, – pridūrė „Žalgirio“ treneris.

Iškalbinga reakcija. Šarūnas Jasikvičius liko be žodžių, pasodinęs D.Waltoną ant suolo. Tik pažiūrėjo į legionierių ir net nebeturėjo, ko pridurti. D.Maskoliūnas dar numetė kažkokią palaidą pastabą amerikiečiui, bet šiandien jis taip netvirtai vadovauja komandai, jog keičiamas vos po poros minučių pasirodymo. Tai ne tik D.Waltono kaltė, bet per jo vadovavimą komandai aikštėje CSKA laimėjo atkarpą 6 taškais. Tiesą pasakius, blankiai šiandien atrodo visa „Žalgirio“ komanda.

7 min. „Žalgiris“ metė jau 10 baudų metimų! Pataikė 9, tad tik 4 taškus kauniečiai surinko iš žaidimo.

N.De Colo smeigė dar vieną tritaškį. „Žalgiris“ pralaimi – 13:20.

6 min. CSKA prasižengė jau 8-ąjį kartą per 5 minutes.

„Pigios pražangos! Kaskart, kai jie turi kamuolį, mes prasižengiame“, – per minutės pertraukėlę rėkė D.Itoudis.

Tritaškį pataikė A.Voroncevičius, dvitaškį pridėjo N.De Colo ir CSKA priekyje 6 taškais – 17:11.

5 min. Th.Walkupas perėmė kamuolį, o prieš jį aikštės viduryje prasižengė C.Higginsas. Teisėjai peržiūrėjo epizodą, tačiau nesportinės pražangos neskyrė. Kauniečių gynėjas pataikė 1 baudos metimą.

P.Jankūnas sumetė abi baudas. Kauniečiai sumažino deficitą iki minimalaus – 9:10.

Šiaip, šventės baigėsi, bet „Žalgiris“ dar, atrodo, neišdalijo užsilikusių kalėdinių dovanų. Pirmosiomis minutėmis žalgiriečiai atrodo neryžtingi: kamuolys vangiai juda iš rankų į rankas ir virsta varžovų perimtais kamuoliais. Maža to, žalgiriečiai aplaidžiai ginasi ir duoda CSKA lengvus metimus. Trūksta ir fiziškumo po krepšiu, nes CSKA susirenka visus 50/50 kamuolius. Šaras budina komandą staugdamas prie suolo „sugriebkit tą prakeiktą kamuolį!“.

4 min. A.White'as nupūtė varžovo metimą, bet A.Petersas pataikė lengvą dvitaškį. Aikštėje pasirodė ir traumą išsigydęs P.Jankūnas. „Žalgiris“ pralaimi – 6:10.

3 min. S.Rodriguezas pataikė iš toli ir padidino svečių pranašumą – 8:4.

2 min. C.Higginsas pridėjo ir tritaškį, o B.Daviesas nepataikė iš po krepšio, bet jau kitoje atakoje pataisė netaiklų E.Ulanovo metimą. CSKA kol kas priekyje – 5:4.

1 min. C.Higginsas pelnė pirmuosius rungtynių taškus, jam dvitaškiu atsakė Th.Walkupas – 2:2.

Komandų starto penketai:

„Žalgiris“: Nate'as Woltersas, Thomasas Walkupas, Edgaras Ulanovas, Aaronas White'as, Brandonas Daviesas.

CSKA: Alecas Petersas, Sergio Rodriguezas, Cory Higginsas, Nikita Kurbanovas, Othello Hunteris.

Linkėjimai iš Kauno! Turiu vieną gerą ir vieną blogą naujieną. Paulius Jankūnas daro apšilimą ir yra pasiruošęs grįžti į aikštę. Tačiau Antanas Kavaliauskas, pirmajame rate su CSKA sužaidęs efektyviausią savo karjeros mačą Eurolygoje (26 naud.), dar nėra pasiruošęs grįžti į rikiuotę.