2019 03 14

Pergalingus įrankius atradęs Š.Jasikevičius patenkintas: „Reikia toliau tai tęsti“

Viltis dar gyva. 15 tūkst. „Žalgirio“ arenos žiūrovų pakilę iš vietų palydėjo gyvybiškai svarbią pergalę Eurolygos ketvirtfinalio lenktynėse. Žalgiriečiai palaužė Miuncheno „Bayern“ 85:79 ir išsaugojo minimalią viltį prasibrauti tarp aštuonių stipriausiųjų. Nors „Bayern“ treneris Dejanas Radonjičius nustebo paklaustas apie „Žalgirio“ šansus patekti į ketvirtfinalį, paskutinės matematinės viltys dar neprarastos.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Šarūnas Jasikevičius gūžčiojo pečiais, kai Brandonas Daviesas su Edgaru Ulanovu ėmė svaidyti ankstyvus metimus iš vidutinio nuotolio ir trijų taškų zonos.

„Žalgirio“ arenoje treneris išvydo pasiutusį vakarėlį, kurį ilgai toleravo, bet neleido nevaldomai įsisiūbuoti.

Mat žalgiriečiai taip užsivedė po puikaus rungtynių starto. Pirmosiomis minutėmis užsisklendę gynyboje, žalgiriečiai vertė „Bayern“ išprakaituoti sunkius metimus. Kai kelios gynybos klaidos ir sėkmė vokiečiams dar leido laikytis pirmajame kėlinyje, tai šeimininkai nutrūko nuo grandinės antrajame.

Brandonas Daviesas pelnė 10 taškų per ketvirtį, Thomasas Walkupas sumaniai vadovavo žaidimui šalia Nate'o Wolterso, o Marius Grigonis aštriais reidais plėšė „Bayern“ gynybą. Pridėjus keletą firminių ir keletą beprotiškų Leo Westermanno tritaškių, žaliai balti truktelėjo 57:39.

Kai „Žalgiris“ per anksti patikėjo pergale ir ėmė laužyti griežtą žaidimo planą, Šarūnas Jasikevičius ant kilimėlio prie šoninės linijos išsikvietė ne vieną auklėtinį.

Jis negailestingai sodino net ir rezultatyviausius „Žalgirio“ žaidėjus. Treneris negalėjo leisti, kad žalgiriečiai išbarstytų pergalingą persvarą ir paleistų vėjais teigiamą įmestų ir praleistų taškų santykį, skaičiuojant pirmąsias tarpusavio rungtynes Vokietijoje.

Atsarginių suolas kaito nuo emocijų, bet Kauno klubas atlaikė „Bayern“ šturmą ir pratęsė savo Eurolygos ketvirtfinalio medžioklę.

„Žalgirio“ aistruoliai skirstėsi iš tribūnų dar neteigdami, kad tai buvo priešpaskutinės Eurolygos namų rungtynės šį sezoną.

„Noriu dar kartą padėkoti fanams už parodytą dėmesį. Kaip ir kiekvieną sykį. Tikrai fantastiška žaisti tokioje atmosferoje. Ir fantastiška žinoti, kad tie bilietai eina į pabaigą su kiekviena diena ir jie išpirkti.

Žaidėme vėl gerai. Bet kai pagalvojome, kad darbas padarytas, sustojome – prasidėjo dvejonės. Būtent to negali būti. Būtent tai mums šį sezoną daug kartų pakišo koją.

Reikia apie tai kalbėti, bandyti tą taisyti. Bet svarbiausia, kad atsiranda labai ilgos gero žaidimo ir žaidimo plano vykdymo atkarpos, po kurių mes tikrai atrodome labai gražiai.

Labai ilgą laiką mūsų gynėjų darbas buvo puikus. Jie įvedė komandą į puolimą, jie organizavo, jie kūrė. Nuo to užsisuka visas dalykas ir kitiems belieka prie to prisidėti.

O kai tai neįvyko, varžovai tikrai labai grėsmingai priartėjo“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Š.Jasikevičius.

– Net ir Woltersui grįžus į rikiuotę, Walkupas toliau diriguoja „Žalgirio“ atakoms. Ar tai Wolterso įvedimo į rikiuotę po traumos dalis, ar Walkupas ir ateityje liks pagrindiniu atakų organizatoriumi?

– Manau, ateityje reaguosime į situacijas. Dabar porą savaičių žaidžiame tikrai neblogą krepšinį ir nėra tikslo labai ardyti tos visos dinamikos. Taip ir turi būti toliau.

Manau, Walkupas sužaidė puikias rungtynes abiejose aikštės pusėse ir su Leo mus vedė į priekį. Nate'ui reikia dar įeiti ir pajusti ritmą.

– Pirmoje mačo pusėje ne kartą vertėte varžovus klysti. Šiandien turbūt esate patenkintas gynyba?

– Gynyba tikrai nebloga, išskyrus paskutinį kėlinį. Bet ketvirtame kėlinyje gynyba gal ir nebuvo bloga, tik mūsų puolimas pradėjo šlubuoti. Jie įmetė ir lengvų taškų, ir galėjo sustatyti savo gynybą.

Vėlgi, gynyba tikrai nebloga, o pastarosiomis savaitėmis, kaip sakau, jei aikštėje yra kūrėjai, visa komanda atrodo žymiai gražiau.

– Derrickas Williamsas nebebuvo toks rezultatyvus kaip Miunchene. Ką pavyko pagerinti?

– Kažkiek supratome, kur galime su juo rizikuoti ir kur ne.

Miunchene mes jam davėme ir lengvus metimus, ir prasiveržimus. Negalime jam duoti visko. Turi būti atimtas vienas iš dviejų elementų.

Bandėme jį versti veržtis, mesti sunkius metimus. Manau, labai gerai jį kontroliavome. Žinant, kad jis tikrai stipresnis ir aukštesnis, tai darbas buvo atliktas tikrai puikiai.

– Daviesas pirmoje mačo dalyje pelnė 16 taškų, bet po pertraukos – nė vieno. Kas tą lėmė?

– Manau, keletą kartų Brandonui buvo sakyta, kad jis turi žaisti su tomis pačiomis taisyklėmis, kaip pirmajame kėlinyje. Bet pas jį vėl buvo daugiau energijos ir mažiau galvos.

Keletą kartų bandėme perlaužti varžovus, kurie dvigubino ar trigubino. Bet negali žaisti prieš du ar tris žmones – turi pasitikėti komandos draugais. Aišku, jie turi stovėti gerose pozicijose, bet varžovai irgi nekvaili. Jeigu vienas žmogus pirmoje pusėje įmeta 16 taškų, jie neleis jam įmesti 32.

Daviesas buvo dvigubinamas, gynybos sistemos buvo keičiamos ir jam reikia prisitaikyti. O nepaisant didelės energijos, po pertraukos jis tikrai to nepadarė. Buvo daug greitų metimų, psichologinių klaidų. Čia ir yra mūsų problema.

– Marius Grigonis ketvirtojo kėlinio viduryje sėsdamas ant suolo su jumis turėjo karštą pokalbį. Už kokią klaidą jis buvo auklėjamas?

– Neparuošė kamuolio įvedimo. Mes iš viso, tuo metu labai atsipalaidavome. Buvo nedaromi jokie dalykai. Elgiamasi taip, lyg rungtynės būtų išloštos.

Ir toliau komandai pasakiau, kad mums reikia žaisti 40 minučių. 40 minučių iki galo turime įvesti komandą į visus derinius, priimti kamuolius savo vietose net ir laimint po 20 taškų.

Reikia paruošti visus išmetimus, derinius, bet mes to nepadarėme. Ir tas pats Brandonas, kai jie keitėsi gynėjais, jis labai daug kartų likdavo tiek su Koponenu, tiek su Hobbsu, bet mes nesugebėjome jam įmesti kamuolių.

Tas gynėjų vaidmuo mūsų komandoje yra didžiulis. Jie turi vesti komandą į priekį. Reikia pripažinti, kad iš gynėjų darbo šiomis savaitėmis sulaukėme puikių rezultatų. Bet tą reikia stengtis atlikti 40 minučių.

– Trečios rungtynės, kai girdime daugiau komplimentų nei priekaištų. Kas gerai bangai davė postūmį?

– Darome mažiau klaidų. Treniruočių procesas ir žaidimo planas nedaug kuo skiriasi. Galvoju, gynėjų kūryba... Leo jaučiasi geriau po traumos - žymiai geriau juda. Walkupas žaidžia puikią atkarpą. Nuo sausio matome, kad Grigonis yra vienas mūsų lyderių.

Gynėjai prisideda prie Brandono, kuris daugiau mažiau duoda kiekvienose rungtynėse. Jau prasideda ne tik žaidimas iš po krepšio, bet yra ir kūryba.

Atrodome tikrai labai gražiai. Reikia tą tęsti.

– Kaip apibūdintumėte „Žalgirio“ situaciją turnyro lentelėje?

– Nereikia jos apibūdinti. „Maccabi“ – sekantis. Nebus jokio skirtumo.

Mes jau eilę metų tą įrodėme. Ar mes jau aštuntuke, ar už aštuntuko ribos, žaisime lygiai taip pat. Nereikia taip toli žiūrėti į priekį.

Sekančios rungtynės – su Pasvaliu. Jei viskas gerai, reikia išsivalyti galvas, dieną pailsėti ir ruoštis dvigubai savaitei. Turnyro lentelę galime kontroliuoti tik per save.