2014 10 23 /21:16

Valdo Vasyliaus dvitaškis padovanojo „Neptūnui“ pirmąją pergalę Eurolygoje

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams prireikė vos dviejų bandymų, kad sugebėtų iškovoti pirmąją pergalę Eurolygos turnyre. Klaipėdiečiai ketvirtadienį antrame D grupės mače savo sirgalių akivaizdoje paskutinėmis akistatos sekundėmis sugebėjo palaužti Serbijos Belgrado „Crvena Zvezda“ komandą 83:81 (25:20, 22:17, 20:24, 16:20) ir įsirašė pirmąją pergalę prestižiškiausiame Europos krepšinio turnyre. Lietuviai D grupėje dabar turi vieną sėkmę – tiek pat, kiek ir šios dienos varžovė „Crvena Zvezda“. Lemiamus du taškus likus žaisti 3,2 sek. įmetė Valdas Vasylius.
„Neptūnas“ –  „Crvena Zvezda Telekom“ rungtynės Klaipėdoje
"Neptūnas" įsirašė pirmąją pergalę Eurolygoje / A. Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Dvitaškis – tiek skyrė vieną komandą nuo pergalės, o kitą – bent lygiųjų. Ir tuos lemiamus du taškus įmetė Eurolygos debiutantės Klaipėdos „Neptūno“ komandos žaidėjai. Ketvirtadienį antrojo Eurolygos turo D grupės mače „Neptūno“ žaidėjai beveik trisdešimt minučių pirmavo prieš Serbijos vicečempionę Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipą, tačiau dvikovai baigiantis prarado iniciatyvą ir tik Valdo Vasyliaus įmestas neparengtas metimas likus kovoti 3 sek. lėmė, kad šeimininkai šventė galutinę pergalę 83:81.

Dvikovos sėkmę pradžioje klaipėdiečiams lėmė jų gerai žinomas ginklas – tolimi metimai. Klaipėdiečiai per du kėlinius į „Crvena Zvezda“ ekipos krepšį įmetė 8 tritaškius, o labiausiai prie to prisidėjo Deividas Gailius, keturiais tritaškiais iš tiek pat galimų žudęs varžovus.

Nors Belgrado ekipa ketvirtadienio mačą pradėjo sėkmingiau ir pirmavo 5:0, klaipėdiečiai labai greitai surado silpnąsias serbų vietas ir pradėjo svečius bombarduoti tritaškiais – taip uostamiesčio ekipa gan greitai pabėgo 23:16.

Antrame ketvirtyje „Neptūnas“ nemažino apsukų ir įgijo 13 taškų pranašumą – 35:23, 38:25. Prieš trečiąjį kėlinį klaipėdiečiai turėjo 10 taškų persvarą – 47:37 ir prasidėjus ketvirčiui dar ramiai laikė mačo vadžias savo rankose. Tačiau klaidos ir netaiklūs baudų metimai lėmė, kad Belgrado komanda po truputį pradėjo tirpdyti skirtumą.

Ketvirto kėlinio 3 minutę po Jaka Blažičiaus tolimo metimo rezultatas tapo lygus 69:69 ir prasidėjo nervų karas.

„Neptūnas“ po D.Gailiaus ir M.Shakuro taškų dar pabėgo 75:71, 76:72. Vis dėlto, labiau nutolti neleido tiek „Neptūno“ žaidėjų klaidos, tiek ir varžovų vidurio puolėjas Bobanas Marjanovičius – po jo metimo 6 min. skirtumas siekė vos 3 taškus – 77:74.

Tiesa, serbai patys sau bandė pakišti koją – kelis kartus suklydo atakuodami, prarado kamuolį ir „Neptūnas“, likus kovoti 3 minutes, vėl pabėgo 81:74.

Bet klaipėdiečių optimizmas ir pergalės nuojauta išgaravo kaip kamparas: Belgrado ekipa nepakėlė baltos vėliavos ir paskutinę rungtynių minutę sumažino skirtumą iki minimumo – 81:80. Maža to, likus kovoti 22 sek. „Crvena Zvezda“ galėjo baudų metimais išsiveržti į priekį, tačiau Luka Mitrovičius įmetė tik vieną baudą.

Per padriką „Neptūno“ ataką mesti nepabijojo V.Vasylius, kuris ir padėjo galutinį tašką dvikovoje. Serbijos klubo žaidėjai turėjo savo sąskaitoje dar 3,2 sek. atsakomajai atakai, bet tolimas Marcuso Williamso metimas nebuvo taiklus.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 19 (4/6 tritaškių, 7 atk. kam.), Mustafa Shakuras 11 (6 rez. perd., 5 per. kam.), Donatas Zavackas 10 (7 atk. kam.), Martynas Mažeika ir Valdas Vasylius po 8, Mindaugas Girdžiūnas 7, Justinas Sinica 6, Arnas Butkevičius ir Simas Galdikas po 3.

„Crvena Zvezda“: Marcusas Williamsas 23 (4/10 tritaškių), Jaka Blažičius 16, Bobanas Marjanovičius 11, Branko Lažičius 9, Lukas Mitrovičius 6, Nemanja Dangubovičius 5, Nikola Kaliničius 4, Charlesas Jenkinsas 3, Stefanas Jovičius ir Maikas Zirbesas po 2.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Belgrado „Crvena Zvezda“ 83:81 (25:20, 22:17, 20:24, 16:20), 5400 žiūrovų.

dvitaškiai 23/39 (56 proc.) 17/37 (45 proc.)

tritaškiai 11/25 (44 proc.) 9/22 (40 proc.)

baudos 6/13 (46 proc.) 20/29 (68 proc.)

atkovoti kamuoliai 31 37

perimti kamuoliai 11 9

klaidos 15 17

rezult. perdavimai 21 24

blokuoti metimai 1 2

Trečiąsias D grupės turnyro rungtynes „Neptūnas“ žais spalio 31 dieną namuose su Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) krepšininkais.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 1 0 88:69

2. Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) 1 0 71:68

3. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 1 1 157:151

4. Klaipėdos „Neptūnas“ 1 1 152:169

5. Valensijos „Basket“ (Ispanija) 0 1 68:71

6. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 0 1 68:76

Į antrąjį varžybų etapą – Top 16 turnyrą – pateks po keturias geriausias grupių komandas.

Šio sezono Eurolygos finalo ketverto turnyras 2015 metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Crvena Zvezda“ 83:81 (25:20, 22:17, 20:24, 16:20).

10 min. Serbai išlygino rezultatą, bet paskutiniojoje atakoje V.Vasylius įmetė neparengtą metimą – 83:81. Varžovams atakai liko 3,2 sek. M.Williamsas metė tritaškį, bet nepataikė.

9 min. M.Williamsas pataikė abu baudos metimus ir sumažino atotrūkį iki minimumo – 80:81.

8 min. „Neptūnas“ sustojo, o „Crvena Zvezda“ sumažino skirtumą iki 81:78.

7 min. M.Shakuras sugebėjo perimti kamuolį, taškus įmetė šeimininkai ir „Švyturio“ arenoje buvo šiek tiek ramiau – 81:74.

6 min. B.Marjanovičius įmetė savo 10 tašką – 77:74.

5 min. Abiejų komandų žaidėjai įmetė vos po vieną baudą – 76:72. Tačiau puldami serbai prasižengė, prie baudų linijos stojo D.Zavackas, kuris taip pat įmetė vieną metimą – 77:72.

4 min. Po puikios atkarpos, kai D.Gailius ir M.Shakuras įmetė 4 taškus, „Neptūnas“ pirmavo 75:71.

3 min. N.Dangubičius įmetė tritaškį ir skirtumas sumažėjo iki vieno tolimo metimo – 69:63. Jau kitoje atakoje J.Blažičius išlygino rezultatą 69:69.

1 min. Serbai sumažino skirtumą iki 63:67, tačiau E.Dimša ir vėl atstatė turėtą persvarą 69:63.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Crvena Zvezda“ 67:61 (25:20, 22:17, 20:24).

9 min. J.Sinica taikliu tolimu metimu skirtumą padidino iki 67:61. Nors abi ekipos turėjo šansų dar įmesti, kėlinys taip ir baigėsi.

8 min. D.Gailius padidino atotrūkį iki 64:58, bet M.Wiliamsas ir vėl įmetė tritaškį – 64:61.

7 min. A.Butkevičius įmetė vieną baudą iš trijų, du taškus įsūdė M.Williamsas, dvitaškį pridėjo M.Girdžiūnas, svečiai atsakė tritaškiu, metimu iš vidutinio nuotolio ir skirtumas sumažėjo iki 62:58.

6 min. M.Williamsas įmetė tritaškį, į jį A.Butkevičius atsakė gražiu dėjimu – 59:49.

4 min. Klaipėdiečiai tolo tuo pačiu ginklu, kuriuo naudojosi ir per pirmus du – tritaškiais. J.Sinica pataikė tolimą metimą – 55:44, du taškus dar pridėjo ir D.Zavackas – 57:44.

3 min. Klaipėdiečiams pirmaujant 52:41, jie gavo nesportinę pražangą ir Belgrado ekipa puikiai pasinaudojo galimybe pasivyti šeimininkus – 52:44.

2 min. D.Gailius į tai atsakė dviem taškais ir įmesta bauda – 50:39.

1 min. B.Lažičius jau pirmosiomis sekundėmis sumažino skirtumą iki 39:47.

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Crvena Zvezda“ 47:37 (25:20, 22:17).

10 min.  B.Marjanovičius įmetė vieną baudą, du taškus pridėjo M.Williamsas ir po dviejų kėlinių „Neptūnas“ pirmavo 47:37.

9 min. Kitoje atakoje „Neptūnas“ ir vėl pasižymėjo tritaškiu – 47:34.

8 min. D.Zavackas pridėjo dar vieną tritaškį – 44:31, bet B.Lažičius atsakė tuo pačiu.

6 min. V.Vasylius įmetė iš eilės 4 taškus ir klaipėdiečiai pirmavo 42:29.

5 min. J.Sinica įmetė 8-ąjį „Neptūno“ tritaškį iš 15 galimų ir „Neptūnas“ pirmavo 38:25.

4 min. Po M.Girdžiūno dvitaškio ir E.Dimšos tritaškio klaipėdiečiai pabėgo 35:22.

2 min. M.Zirbesas sušvelnino atsilikimą, tačiau ekipos daugiau klydo nei sugebėdavo regzti atakas.

1 min. D.Gailius tritaškiais žudė varžovus – pataikė 4-jį tolimą metimą iš tiek pat galimų ir „Neptūnas“ įgijo dviženklę persvarą – 30:20.

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Crvena Zvezda“ 25:20.

10 min. Jaka Blažičius sumažino šeimininkų atsilikimą iki 20:25.

9 min. D.Gailius tritaškiu dar labiau padidino skirtumą iki 23:16, bet serbai atsakė dvitaškiu.

8 min.  D.Zavackas įsūdė tritaškį, atkovojo kamuolį gynyboje ir padėjo ekipai atitrūkti 20:14.

7 min. Nors serbai atsakė tritaškiu, M.Mažeika ir vėl padidino skirtumą iki 14:12. Kitoje atakoje „Crvena Zvezda“ žaidėjai išlygino skirtumą 14:14.

6 min. D.Gailius įmetė tritaškį ir pirmą kartą „Neptūnas“ išsiveržė į priekį 9:7.

4 min. M.Mažeika įmetė dvitaškį ir išlygino rezultatą 6:6.

1 min.  Per pirmąsias sekundes lietuviams nesisekė pataikyti, o Belgrado krepšininkai pirmavo 5:0.

„Neptūno“ startinė sudėtis: Martynas Mažeika, Simas Galdikas, Mustafa Shakuras, Donatas Zavackas, Deividas Gailius.

„Crvena Zvezda“ startinė sudėtis: Bobanas Marjanovičius, Charlesas Jenkinsas, Marcusas Williamsas, Nikola Kaliničius, Luka Mitrovičius.

------------------------

Pirmosiose Eurolygos rungtynėse „Crvena Zvezda“ ekipa namie 76:68 nugalėjo  turkų Stambulo „Galatasaray“ komandą, kurios garbę gina Martynas Pocius.

Tuo tarpu Kazio Maksvyčio treniruojami uostamiesčio krepšininkai per debiutą Eurolygoje svečiuose 69:88 nepasipriešino ispanų Vitorijos „Laboral Kutxa“ žaidėjams.