2010 01 28

„Real“ lietuviai sugadino Popovičiaus debiutą „Efes Pilsen“ (nuotraukos)

Eurolygos „Top-16“ pirmojo turo rungtynėse du lietuvius savo gretose turinti Madrido „Real“ ekipa 77:70 (13:19, 17:14, 26:20, 21:17) įveikė Stambulo „Efes Pilsen“ ir sugadino buvusio Vilniaus „Lietuvos ryto“ įžaidėjui Bojanui Popovičiui debiutą turkų komandoje.
R.Kaukėnas nugalėtojams pelnė 11 taškų
R.Kaukėnas nugalėtojams pelnė 11 taškų. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmoje rungtynių dalyje iniciatyvą savo rankose laikė „Efes Pilsen“ ekipa. Turkų pranašumas svyruodavo nuo 1 iki 6 taškų. Tačiau po didžiosios pertraukos rungtynių kontrolę perėmė „Real“ krepšininkai ir ketvirtame kėlinyje užvirė atkakli kova.

Iki rungtynių pabaigos likus 2 minutėms Sergio Llullas aštriu prasiveržimu pelnė 2 taškus su pražanga, o vėliau pridėjo baudos metimą ir išvedė savo komandą į priekį 74:67. Nors Enderas Arslanas vėliau pataikė tritaškį (74:70), Felipe Reyesas pelnė 2 taškus su dar viena pražanga ir padėjo ispanams išlaikyti saugų atstumą (77:70).

Darjušas Lavrinovičius rungtyniavo 23 minutes ir pelnė 11 taškų (5/8 dvitaškių, 0/2 tritaškių, 1/3 baudų metimų), po krepšiu sugriebė 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius, sykį prasižengė ir surinko 15 naudingumo balų.

Rimantas Kaukėnas per 19 minučių spėjo surinkti taip pat 11 taškų (2/4 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 4/4 baudų metimų), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, kartą pažeidė taisykles ir į sąskaitą įsirašė 9 naudingumo balus.

Pralaimėjusiesiems buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas B.Popovičius aikštėje praleido 19 minučių, kurių metu surinko 1 tašką (0/2 dvitaškių, 0/1 tritaškių, 1/2 baudų metimų), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 1 kartą prasižengė ir surinko 1 naudingumo balą.

„Real“: Louisas Bullockas 12, Rimantas Kaukėnas 11, Darjušas Lavrinovičius 11, Marko Jaričius 9, Felipe Reyesas 9.

„Efes Pilsen“: Charlesas Smithas 18, Bootsy Thorthonas 14, Mario Kasunas 8, Prestonas Shumpertas 8.