2019 01 10

Šaras – apie labiausiai nuvylusį elementą, pozityvius signalus ir nuostabų R.Jokubaitį

Šarūnas Jasikevičius palieka Stambulą su ketvirtu iš eilės pralaimėjimu Eurolygoje kišenėje 61:78. Tačiau mūšyje su „Fenerbahče“ žalgiriečių treneris jau matė ir teigiamų dalykų.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Mūšis prasidėjo ambicingai.

Artūras Milaknis taip buvo prilipęs prie varžovo, kad ranka vos nenumovė marškinėlių Luigi Datomei.

Pamiršęs visą traumų verpetą Paulius Jankūnas tėškėsi ant žemės gaudydamas neužkontroliuotą kamuolį.

Per penkias minutes „Žalgiris“ efektyviausiai Eurolygoje puolančiai komandai leido įmesti tik du taškus. Po taiklių metimų saujelė žaliai baltų aistruolių savo skanduotėmis pykdė vietos sirgalius, kurie šiuos tai tildė, tai nušvilpinėjo.

Bet tada prasidėjo „Žalgirio“ griūtis.

Per likusią 5 minučių atkarpą „Žalgiris“ praleido net 19 taškų.

Žalgiriečiai klydo puolime, o tai virto rezultatyviomis kontratakomis. Puolime gynėjams niekaip nepavykdavo pamaitinti aukštaūgių kamuoliais, o gynyboje vis pritrūkdavo vieno kito metro ir žaidimo drausmės.

Šaras siuto taip, kad net TV komentatoriams teko atsiprašinėti už „Žalgirio“ stratego keiksmažodžius per ištransliuotą minutės pertraukėlę.

Š.Jasikevičius širdo: „Tai mes kovosime, ar ne?!“

Skirtumas augo greičiau nei dangoraižiai neapstatytuose milžiniško Stambulo plotuose 18:39.

Bet „Žalgiris“ atsikvošėjo.

Šaras plojo savo komandai, kai pagaliau atrado aukštaūgius po krepšiu ir išvydo visus įkirtimus po lanku. Gynyboje „Žalgiris“ agresyviai nenulipo varžovams nuo kulnų ir statė priešininkus į nepatogią padėtį.

Bet kai „Žalgiris“ užčiuopdavo 7-9 taškų skirtumo vilties šiaudą, varžovai vis nubausdavo už menkiausią klaidelę.

„Ulker Sports“ arena atsikvėpdavo ir triumfuodama traukė pergalingas dainas. Ta „Fenerbahče“ pergalė nebuvo lengva, bet kažin, ar tai paguos „Žalgirį“.

„Galvoju, varžovai mus išmušė fiziniu žaidimu iš bet kokio krepšinio. Vėlgi, mes nesukuriame nieko. Bet, galvoju, pirmoji pusė buvo tikrai problematiška su kontakto lygiu. Jie buvo žymiai fiziškesni, luposi, o mes tą pradėjome daryti tik nuo trečio kėlinio.

Antra pusė buvo graži. Pasidarėme rungtynes, atėjome iki 7 taškų, bet po to sekė dvi psichologinės klaidos, kurios nukėlė rungtynes į 12 taškų. Tada jau buvo sunku“, – mačą apibendrino Š.Jasikevičius.

– Pradėjote per 5 minutes praleisdami tik 2 taškus, bet per likusią kėlinio atkarpą praleidote 17. Kodėl taip staiga sugriuvo gynyba?

– Sunku pasakyti. Pasikeitė labai didelis jų kontakto lygis.

Kai tik norėjome įvesti kamuolį po krepšiu, nesugebėdavome to padaryti. O jie priimdavo kamuolį labai lengvai.

Manau, gynėjai nesugebėjo įvesti kamuolio. Momentais jie buvo tikrai fiziškesni, mus išstūmė ir labai gerai su viskuo suspėdavo. Bet daug kartų buvo, kai mes paprasčiausiai nesugebėdavome kamuolio įvesti net varžovui likus už nugaros.

Fiziškumo lygis buvo labai skirtingas.

Pirmoje pusėje momentais buvo ir meistriškumo skirtumas. „Fenerbahče“ daug metų žaidžia kartu ir juos čia nugalėti labai sunku.

Pirma pusė labiausiai nuvylė dėl kontakto. Mačiau vieną komandą, kuri turėjo net sunkesnes sąlygas ruoštis šioms rungtynės. Bet ji rodė daugiau noro ir ambicijų nei mes.

Tai mane šiandien labiausiai nuvylė.

– Rokas Jokubaitis ketvirtajame kėlinyje vadovavo komandai. Kodėl pasirinkote jį?

– Pasirinkome dėl objektyvių priežasčių. Iš kitų įžaidėjų tuo metu nelabai daug išgavome.

Rokas kaskart, kai žaidė du prieš du, sugebėjo suprasti, ko norime iš situacijų. Kaskart jis įeidavo labai giliai, kas, mano manymu, yra krepšinio esmė, įeiti su kamuoliu į baudos aikštelę.

Manau, jo pasirodymas buvo nuostabus.

Antroje pusėje matėme daug teigiamų dalykų iš Nate'o, kuris buvo agresyvus. Manau, Paulius turėjo puikias rungtynes. Jis buvo, ko gero, vienintelis iš tų, kurie iki pertraukos davė varžovams fizinį kontaktą ir kovojo dėl kiekvieno centimetro.

Trečiajame kėlinyje, manau, ir komanda užsikūrė nuo tokio Pauliaus noro.

– Ar tokie Roko pasirodymai gali keisti jo vaidmenį komandoje, lyginant su D.Waltonu?

– Manau, reikia reaguoti į kasdienius dalykus.

Galvoju, mums reikia visų žaidėjų. „Žalgiris“ nėra komanda, kuri gali prarasti tiek daug žaidėjų ir to nepajusti.

Yra pilna su kuo žaisti, tik reikia eiti kautis ir pirmiausia nenusileisti fiziniu kontaktu. Nes jei mažiau talentinga komanda nusileidžia noru ir kontaktu, ji neturi šansų.

– „Žalgirio“ puolimo skaičiai pastebimai smuko iškritus Leo Westermannui. Ar jo netektis atsiliepia labiausiai?

– Kiekvieno žaidėjo mums trūksta. Trūksta Antano, trūksta Leo. Trūksta tokio Pauliaus ir Nate'o.

Bet šiandien ir Klaipėdoje buvo neblogų Nate'o minučių. Jis jau priminė tą Nate'ą. Mums reikia kiekvieno žaidėjo.

– Deonas Thompsonas dar atrodė per daug pasimetęs komandiniuose veiksmuose?

– Nėra dabar tikslo jį mesti. Jis neblogos fizinės formos, tik klausimas, kaip greitai perpras sistemą.

Šeštadienio treniruotėje mokysimės sistemą. Tai vos ne nesibaigianti viso sezono dainelė, kai reikia laiko.

– Thomasas Walkupas niekada nebuvo taškų žaidėjas, bet ar neatrodo, kad smuko jo gynybos lygis?

– Manau, kad taip. Manau, kad taip.

Su juo kalbėjome, kad jis turi išsikovoti savo minutes gynyba. Ir kažkiek reikia daugiau. Reikia daugiau.

Stengiasi, dirba, bet aikštėje viską lemia rezultatai ir konkretūs pasirodymai.

– „Žalgiris“ per pirmą kėlinį metė tris tritaškius, o paskui nemetė jų beveik pusvalandį. Ar tokia atkarpa nėra problematiška?

– Prieš „Fenerbahče“ reikia žaisti labai agresyviai, kurti žaidimą, veržtis, ardyti.

Su „Fenerbahče“ niekada neišmesdavome daug tritaškių. Šiandien buvome per lėti. Jie buvo mums per fiziški, per dideli.

Kas mane nustebino, nes Kaliničius nežaidė daug minučių, nors mums pridaro daug problemų.