2018 04 21

Šarūnas Jasikevičius: „Nėra ko slėpti – teisėjai pradžioje mūsų negerbė“

„Viską Puklas! Viską Puklas švilpia!“ – šaukė suolui šypsodamasis Šarūnas Jasikevičius. Kauno „Žalgirio“ treneris skėsčiojo rankomis ir garsiai kovojo už saviškius, bet arbitrų švilpukai rungtynių pradžioje buvo skambesni. Pigių švilpukų pastūmėtas, o vėliau atmosferos ir kovingumo pakylėtas „Olympiakos“ uždarė ambicingą „Žalgirį“ į geležinės gynybos narvą 68:79.
Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Olympiakos“ turi neblogą pergalių ir pralaimėjimų balansą, kai slovėnas Saša Puklas teisėjauja Pirėjo ekipos rungtynėse: 13-4.

„Panathinaikos“ stovykla teigia, kad „Olympiakos“ namų rungtynių santykis su Saša Puklu aikštėje – 10-0.

Baudų metimų rezultatas Pirėjuje po pirmojo kėlinio buvo 11:0 „Olympiakos“ naudai. Gal tai tik sutapimas, bet statistika buvo įdomi.

„Žalgiris“ užtikrintai pradėjo rungtynes kontroliuodamas situaciją ant Pirėjo Taikos ir draugystės stadiono, kuris nuo įtampos ir sirgalių palaikymo buvo įkaitęs lyg žarijos.

Žalgiriečiai ant V.Spanoulio nugaros uždėjo taikinį ir pirmosiomis minutėmis rinkosi visus taškus per „Olympiakos“ lyderį. Atakuodavo net Axelis Toupane'as, kuris šiaip yra viena paskutinių žaliai baltų opcijų puolime.

Bet V.Spanoulis prisėdo ant suolo ir keliai krepšio link susiaurėjo. Dar pora pigių švilpukų ėmė keisti rungtynių tėkmę.

„Žalgiris“ prarado iniciatyvą ir paleido „Olympiakos“ į priekį dviženkliu skirtumu. Fantastiškai po pertraukos sugrįžę žalgiriečiai pradėjo trečiąjį kėlinį 8 taikliais metimais iš eilės ir vėl grįžo į kovą 54:54.

Bet trečiojo ketvirčio pabaiga virto sunkiai „Žalgiriui“ suvirškinamų švilpukų farsu.

Tik ketvirtajame kėlinyje jau ne švilpukai, o keturi „Olympiakos“ tritaškiai iš eilės ir net 7 minutes taškų iš žaidimo nepraleidusi graikų gynyba gniuždė „Žalgirio“ stovyklą.

Po daugiau nei 2 valandas trukusio nervų karo „Žalgiris“ krito Pirėjuje.

„Rungtynės buvo tokios, kokių laukėme. Žinojome, kad graikai bus aukščiausiame kovingumo lygyje. Labai aiškiai pirmame kėlinyje negavome jokios pagarbos dėl teisėjavimo. Pradėti rungtynes su baudų skirtumu 0-11 ir pražangomis 2-7 parodo, kad traktavimas buvo absoliučiai nelygus.

Ir daugiau rungtynių metu buvo daug svarbių detalių šiuo klausimu. Kita vertus, grįžome prie 54:54 ir šeimininkai padarė labai svarbius metimus.

Gal juos ir buvo galima nuimti, bet jie nebuvo lengvi. Reikia pagirti vyrus už atsigavimą ir taip toliau.

Manau, kad graikai buvo agresyvesni, kas mane nuliūdino. Kita vertus, jie daugiau žino, kaip žaisti su 0-1, nei mes su 1-0. Jų atkovoti kamuoliai puolime tik parodo jų agresijos pranašumą.

Stengiausi paruošti komandą provokacijoms, bet kažkur reikia tą patirti. Tik, galvoju, vyrai stengėsi, kovojo. Kitaip atkrintamosios ir negali būti. Tik gaila, kad galbūt kažkur, kur detalės trečiadienį padėjo į mūsų pusę, šiandien buvo į jų.“

– Teisėjavimas buvo konkrečiai į Puklo pusę ar tedencingas iš visų?

– Nereikia minėti pavardžių. Sakau – pradžia buvo labai įdomi. Nereikia net to slėpti. Yra kaip yra. Be pavardžių. Negavome lygaus traktavimo pradžioje ir tai labai atsiliepė mūsų agresijai.

Stengiausi, kad vyrai jos neprarastų, bet tai žmogaus natūra – pradedi kažkiek saugotis. Mums tai bus dar viena gera pamoka, kai turime būti pasiruošę nepaisant statistikos kentėti, kentėti, kentėti.

Kito kelio prieš tokią puikią komandą nėra.

– Kas nutiko ketvirtajame kėlinyje, kai „Žalgiris“ pelnė pirmuosius taškus iš žaidimo tik aštuntąją minutę?

– Turėjome labai daug galimybių įvesti kamuolį aukštiem prieš jų mažiukus, bet to nepadarėme.

Gerai, sakau, jie moka geriau žaisti atkrintamųjų seriją per 48 valandas. Vyrai tą patyrė ir tikiuosi, kad jie išeis trečiose rungtynėse su ta idėja. Tokiose serijose krepšinis gal net nueina į antrą planą.

Apie taktikas galima kalbėti žymiai vėliau. Tai labai aukšto lygio atmosfera ir intensyvumas. Reikia tą praeiti ir suprasti.

Šviečia į mane, o man mesti nereikia – ant žaidėjų tai nešviečia. Tegul tik šviečia.

– Ar graikai kažkaip ypatingai gynėsi prieš Brandoną Daviesą, kuris turėjo labai sunkią pirmąją rungtynių pusę?

– Nemanau, kad jis žaidė labai gerai. Jis padarė labai daug psichologinių klaidų ir jam tą pasakiau. Pasakiau, kad nežaisdamas kažkokių super rungtynių, išeini su 20 taškų. Tai daug parodo.

Bet buvo klaidos. Bauduotas Spanoulis metantis tritaškį. Aibę kartų praleisti žaidėjai į jų stipriąją ranką. Neuždengti jų tritaškininkai.

Detalės... Bet vyrai paliko širdį. Tik gal trūko šviežumo, bet paliko širdį.

– Ką „Olympiakos“ žaidime keičia Kostas Papanikolaou?

– Gerai, tai dar vienas veteranas, kuris praėjęs pro šitas kovas.

Buvo momentų, kai jis kiečiau gynėsi ir t.t. Čia yra svarbu ta patirtis. Bet negalvoju, kad tai buvo didžiausias faktorius.

– Nemažą rungtynių dalį į jus lazeriu švietė žiūrovai. Turbūt esate prie to pripratęs?

– Čia super. Šviečia į mane, o man mesti nereikia – ant žaidėjų tai nešviečia. Tegul tik šviečia. Burną atvirą uždengtų, būtų dar geriau.

– Kaip vertinate, kad į Kauną parsivežate vieną pergalę?

– Gerai, bet šiandien pralaimėjome. Taip ir vertinu. Galėjo būti 2-0.