2023 03 30

Šaunuolis L.Birutis ir visapusiškas „Žalgirio“ darbininkas: pažymiai žaidėjams ir treneriui

Pirmoje mačo pusėje Kauno „Žalgiris“ parodė fantastišką puolimą, o po ilgosios pertraukos – geležinę gynybą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 79:70 perlaužė „Monaco“ bei iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę kovoje dėl vietos Eurolygos atkrintamosiose varžybose.

Pamatėme dvi labai skirtingas rungtynių puses.

Pirmąją mačo pusę Kauno „Žalgiris“ kontroliavo savo puolimu, o toks stilius labiau tinka „Monaco“. Kazio Maksvyčio auklėtiniai atakavo įstabiai, turėjo 8 taškų pranašumą, bet ramybės, jog tai yra „Žalgirio“ rungtynės, nejaučiau.

Po ilgosios pertraukos viskas vyko šeimininkams palankia tėkme – per kovą ir grumtynes. „Monaco“ bandė atsakyti tuo pačiu, bandė kabintis, bet „Žalgiris“ vis rasdavo atsakymų – ar Lauryno Biručio dominavimo epizodai, ar svarbūs Igno Brazdeikio metimai.

Antroje mačo pusėje pamatėme išties kokybišką gynybą, praleidžiant vos 29 taškus prieš labai talentingus varžovus.

Nemuno saloje „Monaco“ atrodė kaip nefunkcionuojanti ir problemų turinti komanda. Gal sugrįžus Mike'ui Jamesui, grįžo ir problemos? Sunku pasakyti, bet pasyvumo buvo per daug, o komandiškumo – per mažai.

Didelis faktorius šiose rungtynėse buvo tai, jog „Žalgiris“ trigubai taikliau metė tritaškius. Šiuolaikiniame krepšinyje sunku laimėti, kai įkrenta vos trys tritaškiai.

„Žalgiris“ buvo geresnė komanda ir iškovojo pelnytą ir labai svarbią pergalę. Dėl namų aikštelės pranašumo ketvirtfinalyje kovojanti „Monaco“ tinkamo požiūrio į šį mačą neparodė.

#1 Isaiah Tayloras – 5

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Isaiah Taylor ir Kazys Maksvytis
9 tšk., 4 rez. perd., 3 per. kam., 2 kld., 4 prž., 5 naud. bal., 21 min.

Isaiah Tayloras tikrai neblogai pradėjo rungtynes. Pamatėme ne vieną išvedimą į greitą puolimą.

Vėliau varžovai rimčiau pažiūrėjo į „Žalgirio“ variklį ir ant jo nuo trečio kėlinio pradžios užmetė Yakubą Ouattarą. Prieš tokį fizišką ir didesnį kūną įžaidėjui buvo sunkiau.

Pirmoje pusėje pamatėme ir tritaškį.

Gal tai nebuvo mačas, kuriame I.Tayloras sprogo, bet man patiko viskas, ką jis darė. Neturiu didelių nusiskundimų šio amerikiečio žaidimu.

#4 Lukas Lekavičius – 5,5

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Lukas Lekavičius
5 tšk., 5 naud. bal., 12 min.

Turime išskirti vieną Luko Lekavičiaus atkarpą.

Pirmoje mačo pusėje jis daug žaidimo laiko negavo, bet vėliau pamatėme kelis itin svarbius Luko epizodus trečiajame ketvirtyje.

Kai „Žalgiris“ pirmavo 7 taškais, „Monaco“ žaidėjas Jaronas Blossomgame'as neįmetė laisvas iš toli, o L.Lekavičius greitoje atakoje įšėrė tritaškį ir dar pridėjo du baudų metimus. Labai svarbi atkarpa „Žalgiriui“ perlaužiant rungtynes.