2017 01 06

Savų sirgalių nušvilptas „Žalgiris“ patyrė gėdingą pralaimėjimą Eurolygoje

Kauno „Žalgiris“ 2017 metus pradėjo skaudžiausiu pralaimėjimu šio sezono Eurolygoje. Ir Kaune svečiavosi ne CSKA ar Madrido „Real“. Žalgiriečius ant menčių 61:77 (7:21, 15:26, 17:14, 22:16) paguldė mažiausią biudžetą Eurolygoje turinti Belgrado „Crvena Zvezda“.
Eurolyga | „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ 61:77 | „Žalgirio“ arena

TAIP PAT SKAITYKITE: Komandą per pertraukėlę vieną palikęs Šaras: „Per vieną dieną geras treneris „sudurnėjo“

Po tragiškų rungtynių ne visi žalgiriečiai jautėsi verti būti nušvilpti

Po pirmojo kėlinio Šarūnas Jasikevičius tiesiog pasišalino nuo atsarginių suolo. Tragiškai rungtynes pradėjęs žalgiriečiai buvo padarę septynias klaidas ir atsiliko 7:21.

Būtent augantį klaidų skaičių prieš rungtynes akcentavo treneris, tačiau „Žalgirio“ krepšininkai ir antrajame kėlinyje nesaugojo kamuolio. Augant skirtumui „Žalgirio“ arenoje pasigirdo ir švilpimas. Š.Jasikevičius iškalbingai savo žaidėjams rodė, ką sirgaliai mano apie jų žaidimą. Prieš antrąją rungtynių pusę „Žalgiris“ nuo serbų atsiliko 25 taškais (22:47).

Iki rungtynių pabaigos pavyko persvarą sušvelninti, tačiau „Žalgiris“ patyrė jau dešimtą pralaimėjimą. Kauno ekipa užima 12 vietą Eurolygoje, „Crvena Zvezda“ pakilo į septintąją.

Mažiausiai tritaškių pataikanti Eurolygos komanda Kaune pražydo naujomis spalvomis ir pataikė 14 tritaškių.

„Crvena Zvezda“ ekipą į priekį vedė Marko Simonovičius (16) ir rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs Branko Lazičius (15).

10 taškų surinkęs Paulius Jankūnas buvo rezultatyviausias Kauno ekipoje.

Šiose rungtynėse pirmuosius taškus Eurolygoje galingu dėjimu pelnė Isaiah Hartensteinas.

Tai buvo pirmoji Serbijos klubo pergalė prieš Kauno „Žalgirį“ istorijoje. Prieš tai tris pergales iš eilės šventė kauniečiai.

Šiose rungtynėse nedebiutavo „Crvena Zvezda“ naujokas Deonas Thompsonas, kurio prieš rungtynes baiminosi Š.Jasikevičius.

Pirmąją sezono akistatą Belgrade 88:79 laimėjo Kauno „Žalgiris“.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 10 (5 atk. kam.), R.Seibutis 8, B.Motumas 8, E.Ulanovas 7, L.Lekavčius (7 rez. perd., 2 per. kam.), A.Milaknis 6, A.Kavaliauskas 5 (7 atk. kam.), K.Pangosas 4, L.Westermannas 3, R.Javtokas 2, I.Hartensteinas 2, A.Lima 0.

„Crvena Zvezda“: M.Simonovičius 16 (4/8 trit.), B.Lazičius 15 (3/4 trit., 4 per. kam.). C.Jenkinsas 13 (2 per. kam.).

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ 61:77 (7:21, 15:26, 17:14, 22:16)

Dvitaškiai: 19/34 (55,9%) – 16/35 (45,7%)

Tritaškiai: 5/19 (26,3%) – 14/36 (38,9%)

Baudų metimai: 8/13 (61,5%) – 3/4 (75,0%)

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ 61:77

40 min. Paskutiniai du kėliniai buvo tik formalumas, tačiau šeimininkams pavyko ženkliai sumažinti skirtumą.

35 min. A.Milaknis pataikė du tritaškius iš eilės, bet tai jau nebegelbėjo šeimininkų. Solidžiai puolusi Serbijos ekipa buvo visa galva aukštesnė – 52:74.

33 min. L.Lekavičius ir P.Jankūnas mažino skirtumą iki 20 taškų ir privertė varžovus prašyti pasitarimo – 43:63.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ 39:61

30 min. Žalgiriečiai prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 22 taškais.

27 min. Aikštėje pasirodęs I.Hartensteinas dėjimu pelnė pirmuosius taškus Eurolygoje – 33:56.

25 min. Įpusėjus kėliniui žalgiriečiams pavyko sumažinti skirtumą, tačiau tai pareikalavo daug jėgų – 31:53.

23 min. Antrąją rungtynių pusę sirgaliai pradėjo palaikančiomis skanduotėmis, tačiau vaizdas aikštėje keitėsi mažai. P.Jankūnas bandė užvesti komandą taikliu tolimu metimu – 27:53.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ 22:47

20 min. Žalgiriečiai antrąjį kėlinį baigė su savų sirgalių švilpimu ir įsiutusiu Š.Jasikevičiumi. Po pirmosios rungtynių dalies – jokių prošvaisčių.

17 min. M.Simonovičius smeigė skaudų tritaškį į atsigaunantį „Žalgirį“. Š.Jasikevičius prieš rungtynes kalbėjo, kad svarbiausia apsaugoti baudos aikštelę, tačiau laisvi palikti serbai jau pataikė ketvirtą tritaškį – 16:33.

15 min. Kauniečiai tiesėsi ir laimėjo atkarpą 7:0. Serbai laidė tolimus metimus, bet nepataikė. Kol kas geriausia žalgiriečių atkarpa šiose rungtynėse – 14:26.

11 min. Po pirmojo kėlinio Š.Jasikevičius paliko krepšininkus ir nedalijo patarimų. Ar tai yra ko reikia komandai? Serbai didino persvarą – 23:7.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius pertraukėlės metu

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ 7:21

10 min. Arenoje susirinkę sirgaliai tikėjosi ne tokios rungtynių pradžios. Septynias klaidas padarę žalgiriečiai atsiliko 14 taškų.

7 min. O.Kuzmičius pelnė 8 iš 10 serbų taškų. Tuo tarpu M.Guduričius pataikė tritaškį su K.Pangoso pražanga – 7:14.

5 min. Prabilo ir serbų lyderiai – O.Kuzmičius ir C.Jenkinsas. Nors Š.Jasikevičius pyko ant krepšininkų dėl augančių klaidų skaičiaus, K.Pangosas ir A.Lima vienas po kito prarado kamuolius – 5:8.

2 min. „Žalgiris“ jau nuo rungtynių pradžios patyrė, ką reiškia kieta serbų gynyba. Tačiau kiek kurioziškai kamuolį išmetęs L.Westermannas smeigė tritaškį! – 3:0.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Augusto Lima, Leo Westermannas, Kevinas Pangosas, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas.

„Crvena Zvezda“: Nemanja Dangubičius, Luka Mitrovičius, Charlesas Jenkinsas, Stefanas Jovičius, Ognjenas Kuzmičius.