2010 03 30

Šiškauskas ir CSKA suklupo Vitorijoje

Maskvos CSKA su Ramūnu Šiškausku nesugebėjo pirma laiko užsitikrinti vietos finalo ketverte. Trečiose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse antradienį išvykoje Rusijos čempionai 53:66 (12:16, 12:15, 17:11, 12:24) nusileido Vitorijos „Caja Laboral“ ekipai. Ispanų klubas sušvelnino seriją iki trijų pergalių 1:2.
R.Šiškauskas Vitorijoje pelnė tik 6 taškus.
R.Šiškauskas Vitorijoje pelnė tik 6 taškus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Dviem pergalėmis Maskvoje ketvirtfinalį pradėję CSKA krepšininkai antradienį Vitorijoje turėjo galimybę baigti šią seriją ir ramiai pradėti ruoštis finalo ketverto kovoms, tačiau baskų klubas savo žiūrovų akivaizdoje to padaryti neleido.

Nerezultatyvioje pirmoje rungtynių dalyje aikštės šeimininkai turėjo iniciatyvą ir stengėsi per arti neprisileisti varžovų. Įpusėjus dvikovai „Caja Laboral“ pirmavo 31:24. Tačiau po pertraukos svečiai ryžtingai ėmėsi tirpdyti skirtumą ir trečio kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą – 37:37.

Vis dėlto Vitorijos komanda nė negalvojo sudėti ginklų – spurtavo, o maskviečiai, išnaudoję pernelyg daug jėgų, kad pavytų varžovus, nesugebėjo tinkamai atsakyti pakiliai per paskutinį kėlinį rungtyniaujantiems baskų klubo atstovams.

„Caja Laboral“ įveikė CSKA komandą pirmą kartą šį Eurolygos sezoną. Visose keturiose tarpusavio dvikovose iki šiol triumfavo Rusijos čempionai. Aikštės šeiminkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 42:30 ir geriau pataikė iš visų pozicijų.

Nugalėtojams 15 taškų pelnė Tiago Splitteris, 14 – Fernando San Emeterio, po 10 – Mirza Teletovičius ir Walteris Herrmannas. Maskviečių gretose nė vienam krepšininkai nepavyko peržengti 10 taškų ribos.

Viktoras Chriapa pelnė 9 taškus, J.R.Holdenas – 8, Trajanas Langdonas – 7. R.Šiškauskas per 32 minutes pelnė 6 taškus (1/1 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/4 baudos), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus ir dukart suklydo.

Kitas rungtynes komandos žais ketvirtadienį Vitorijoje.