2017 11 09 /23:41

Slogus vakaras dizaineriams: „Žalgiris“ Milane surengė krepšinio madų šou

Ketvirtadienio vakarą nesulaukęs žiniasklaidos savo jubiliejinės kolekcijos pristatyme, raukėsi ne tik Juozas Statkevičius. Maždaug už 2 tūkst. kilometrų Milane, stebėdamas savo remiamos komandos žaidimą Eurolygoje, keiksnojo ir garsusis Giorgio Armani. Mados karaliaus akivaizdoje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė labai solidžias rungtynes ir tarsi šiltą vilną sutaršė vietos „Olimpia“ – 94:62 (25:20, 25:11, 20:10, 24:21).
Eurolyga: „Olimpia“ – „Žalgiris“
Eurolyga: „Olimpia“ – „Žalgiris“ / „Scanpix“ nuotr.

Milano dizainerius į priekį mačo pradžioje tempė puikiai iš toli pataikęs Andrew Goudelockas, tačiau įpusėjus pirmajam kėliniui amerikietis išsisėmė ir žalgiriečiai pradėjo tolti.

Nuostabiai sužaidęs antrą kėlinį ir spurtavęs 31:4, Lietuvos čempionas savo varžovus pasiuntė į gilų nokdauną. Įpusėjus rungtynėms, labai gerai puolę kauniečiai turėjo milžinišką 19 taškų pranašumą (50:31).

Vilties žiburį trečiojo kėlinio pradžioje dar bandė įpūsti „Olimpia“ legionieriai A.Goudelockas ir Jordanas Theodore‘as, bet į tai kauniečiai atsakė Vasilije Micičiaus, Artūro Milaknio ir Pauliaus Jankūno tolimomis bombomis ir žalgiriečiai užtraukė pergalės dainą.

32 taškais Milane laimėję kauniečiai iškovojo visų laikų solidžiausią savo pergalę Eurolygoje svečiuose.

Tai buvo trečia „Žalgirio“ pergalė mače per šešis mačus. Milano klubas šiemet laimėjo vos sykį.

Blankiai šiame mače atrodė ir abu Milano ekipai atstovaujantys lietuviai. Artūras Gudaitis per 13 minučių taškų nepelnė ir atkovojo 3 kamuolius, o Mantas Kalnietis per 16 minučių pelnė 7 taškus, atkovojo kamuolį bei atliko vieną rezultatyvų perdavimą.

„Olimpia“ – „Žalgiris“ 62:94 (20:25, 11:25, 10:20, 21:24)

• „Olimpia“: Andrew Goudelockas 13, Jordanas Theodore'as 11, Mantas Kalnietis ir Vladimiras Micovas po 7.
  • „Žalgiris“: Paulius Jankūnas 13, Brandonas Daviesas ir Kevinas Pangosas po 12, Axelis Toupane'as ir Artūras Milaknis po 11, Edgaras Ulanovas 10, Aaronas White'as ir Paulius Valinskas po 7, Gytis Masiulis 4, Vasilije Micičius 3, Dee Bostas ir Antanas Kavaliauskas po 2.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. „Olimpia“ – „Žalgiris“ 62:94 (20:25, 11:25, 10:20, 21:24)

38 min. Milano arenoje jau girdisi „Lietuva! Lietuva!“. „Žalgirio“ gerbėjai švenčia.

36 min. Iš toli pataikė ir Mantas Kalnietis. Bent jau tokia paguoda.

35 min. Šaras į aikštę meta jaunąjį Gytį Masiulį, taip pat aikštėje ir Paulius Valinskas. Gynėjas pataiko tryliktą svečių tritaškį (iš 18).

34 min. Žalgiriečiai ramiai baigia rungtynes. Nugalėtojas klausimų niekam nekelia.

31 min. „Žalgiris“ ir toliau nestojo. Ketvirtą kėlinį tritaškiais pradėjo Kevinas Pangosas ir Aaronas White'as.

III kėlinys. „Olimpia“ – „Žalgiris“ 41:70 (20:25, 11:25, 10:20).

29 min. Ar mes nesapnuojame? Po Antano Kavaliausko baudų metimų „Žalgiris“ prieš Milano ekipą pirmauja beveik 30 taškų persvarą – 70:41. Kas galėjo pagalvoti...

26 min. Žalgirietiškas tritaškių konkursas. Vasilije Micičiaus pavyzdžiu pasekė Artūras Milaknis ir Paulius Jankūnas. Kauniečiai pirmą kartą įgijo net 25 taškų persvarą – 66:41.

25 min. Vasilije Micičius pelnė pirmuosius savo taškus. Bet kaip! Pataikydamas tritaškį su pražanga – 60:39.

24 min. Iniciatyvos „Olimpia“ gretose ėmėsi Makedonijos pilietybę turintis Jordanas Theodore'as. Žalgiriečių gretose sėkmingai atakavo aukštaūgiai Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas – 57:39.

Donatas Urbonas DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Milane
„Žalgirį“ teisėjai galėjo drąsiai bausti technine pražanga už 6 žmones ant parketo vienu metu. Tik tai buvo ne šeštas žaidėjas, o treneris Šarūnas Jasikevičius. Šaras buvo toks piktas ant savo auklėtinių, kad mosuodamas rankomis gerus porą metrų peržengė šoninę liniją ir jau buvo per kokį metrą nuo vidurio linijos. Italai tą pamatė ir ėmė staugti. Bet teisėjų švilpukas tylėjo. Šarui labai nepatinka žalgiriečių atsipalaidavimas po pertraukos.

22 min. Milano ekipa antrą rungtynių pusę pradėjo aktyviau (4:0), bet iš užtvaros išlindęs Artūras Milaknis vėl prabilo aštriausiu savo ginklu ir atvėsino italų aistras.

II kėlinys. „Olimpia“ – „Žalgiris“ 31:50 (20:25, 11:25).

Pikti Milano sirgaliai garsiai nušvilpė savo komandą. Italų klubo savininkas Giorgio Armani patempęs lūpą palydėjo „Olimpia“ žaidėjus į rūbinę. Treneris Simone Pianigiani dar kažką karštai aiškino įžaidėjui Jordanui Theodore'ui. „Žalgiris“ gadina Milanui ketvirtadienio vakarą.

20 min. Arena nuščiuvus. Pavieniai sirgaliai jau pradeda švilpti Milano krepšininkams.

„Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas nuo atsarginių suolo galo plojo Edgarui Ulanovui tol, kol puolėjas atsisėdo į savo vietą. Ulė tiesiog fantastiškas. 10 taškų, puikus žaidimas ant ūselio ir tritaškis su sirena. Tas fantastiškas antrojo kėlinio startas – ir didžiulis jo nuopelnas.

16 min. Vasilije Micičius „pakabino“ kamuolį virš Milano ekipos krepšio, o Aaronas White'as jį be didesnio vargo sugrūdo į krepšį. „Žalgirio“ totalus dominavimas tęsiasi – 45:24. Kauniečių spurtas – 31:4.

„Olimpia“ lietuviai pirmą kartą aikštėje pasirodė tik antrajame kėlinyje, bet buvo nematomi. Kalnietis pakeistas ketvirtą minutę, o A.Gudaitis prametė laisvas iš po krepšio, pralaimi brangias dvikovas baudos aikštelėje. Skirtumas šoktelėjo jau iki 17 taškų. Jei taip toliau, G.Armani išeis iš arenos nesibaigus rungtynėms.

15 min. Kevinas Pangosas pataikė iš toli. „Žalgiris“ toliau liepsnoja – 39:24. Kauniečiai žaidžia geriausią kėlinį šio sezono Eurolygoje.

13 min. Edgaras Ulanovas – šį vakarą nuostabus. Po jo tritaškio žalgiriečiai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 34:24.

Madų bosas Giorgio Armani susiraukęs stebėjo „Olimpia“ atsarginių suolą, kai „Žalgiris“ krovėsi solidžią persvarą. Sunertos rankos ir piktoka veido išraiška simbolizuoja, kad 83-ejų „Olimpia“ savininkas kol kas labai nepatenkintas rezultatu švieslentėje. Italas tikisi trenerių veiksmų.

12 min. Visas „Žalgirio“ puolimas sukosi apie puikiai nugara į krepšį žaidžiantį Edgarą Ulanovą. Padedami jo, kiti žalgiriečiai smagiai rinko taškus – 27:22.

11 min. Nuo suolo kyla abu Milano klubo lietuviai – Mantas Kalnietis ir Artūras Gudaitis. „Centro“ debiutas nevykęs – jis prametė metimą iš po krepšio būdamas visiškai laisvas.

I kėlinys. „Olimpia“ – „Žalgiris“ 20:25.

10 min. Nuostabi „Žalgirio“ kėlinio pabaiga 9:0, kurią tritaškiu su sirena vainikavo Edgaras Ulanovas.

9 min. Su „Žalgirio“ marškinėliais Eurolygoje debiutavo Dee Bostas.

Darius Maskoliūnas priėjo prie Aarono White'o pasiteirauti, kaip šis jaučiasi. Amerikietis lyg meteoritas tėškėsi į parketą, kai pakibo ant J.Theodore'o klaidinančio judesio. A.White'ui šaldoma nugara ir puolėjas iškentė didžiulį skausmą. Panašu, kad jis galės sugrįžti į aikštę.

8 min. Bandydamas blokuoti Jordano Theodore'o metimą, į orą pakilo ir ant alkūnės skausmingai nusileido Aaronas White'as. Vos tik aikštėje pasirodęs žalgirietis, skausmo perkreiptu veidu vėl grįžo ant atsarginių suolo.

7 min. Paulius Jankūnas metimu iš po krepšio išlygino rezultatą (16:16) ir Eurolygos visų laikų rezultatyviausių žaidėjų sąraše pakilo į šeštąją vietą. Gyva legenda.

6 min. Bet Andrew Goudelockas toliau terorizavo žalgiriečių gynybą. Dar du snaiperio tritaškiai privertė Šarą imti minutės pertraukėlę. Laimei, po jos Artūras Milaknis iš karto pataikė iš toli – 14:14.

4 min. Bet kauniečiai labai greitai padarė išvadas. Kevinas Pangosas švystelėjo iš toli, po metimą iš po krepšio pridėjo Brandonas Daviesas ir Paulius Jankūnas. 7:0 spurtavę svečiai – jau priekyje (9:8).

Nenustebkite per transliaciją aiškiai išgirdę lietuviškus balsus. Milano „Mediolanum“ arenoje susirinko gausi „Žalgirio“ sirgalių kompanija. „Ant kalno mūrai“ likus pusvalandžiui iki mačo pradžios traukė aktyvi maždaug 40 sirgalių kompanija. Vėliau prie jų prisijungė didžiulės pajėgos – viso „Žalgirį“ palaikančias dainas traukė apie 70 aistruolių. O kur dar dešimtys lietuvių, išsibarsčiusių per visą areną.

2 min. Vienas kitą ginantys Vladimiras Micovas ir Artūras Milaknis apsikeitė taikliai metimais. Tuomet iniciatyvos ėmėsi Andrew Goudelockas. Amerikietis iš pradžių pelnė taškus su pražangą, o vėliau dar pridėjo ir tritaškį. Sunku pradžia kauniečiams – 2:8.

1 min. Šarūnas Jasikevičius rungtynes pradėjo tokiu starto penketu: Kevinas Pangosas, Vasilije Micičius, Artūras Milaknis, Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas.