2017 12 07

Sugrįžęs L.Lekavičius su „Panathinaikos“ sudegė „Žalgirio“ pragare

Kauno „Žalgiris“ (6/5) surengė tikrą krepšinio spektaklį. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sunkiai pradėjo rungtynes, tačiau vėliau taip šovė pirmyn, kad „Panathinaikos“ (7/4) liko tik uostyti tolstančių aikštės šeimininkų dulkes. Kauniečiai nugalėjo graikus 80:74 (10:20, 21:13, 33:14, 16:27).
Paulius Jankūnas, Kevinas Pangosas ir Aaronas White'as
Paulius Jankūnas, Kevinas Pangosas ir Aaronas White'as / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynes „Žalgiris“ pradėjo strigdamas kietoje varžovų gynyboje ir leido „Panathinaikos“ atitrūkti dviženkliu skirtumu.

Reikalai pradėjo taisytis antrajame ketvirtyje, kai aikštės šeimininkai stabilizavo kovą dėl atšokusių kamuolių.

Po pertraukos ant parketo sugrįžę aikštės šeimininkai svečiams užkūrė tikrą krepšinio pirtį, kurioje puikiu žaidimu taip išvanojo „Panathinaikos“ gynybą, kad graikai priešais save matė jau 15-kos taškų prarają.

Kaip ir įprasta gerame spektaklyje, „Panathinaikos“ grįžo į rungtynes įspūdinga tritaškių serija, tačiau Kauno „Žalgiris“ atsilaikė ir šventė sunkią pergalę.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Artūras Milaknis

Lukui Lekavičiui sugrįžimas sėkmingas nebuvo. Gynėjas per 15 minučių pelnė 2 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Nors po dviejų kėlinių kauniečiai buvo pataikę tik 35 proc. (7/20) dvitaškių ir 38 proc. (3/8) tritaškių, rungtynes Š.Jasikevičiaus auklėtiniai užbaigė sumetę 50 proc. metimų (24/48 dvit., 5/10 trit.).

4:11 – toks „Panathinaikos“ pranašumas degė atkovotų kamuolių grafoje po pirmojo kėlinio, tačiau kovingumą parodę „žalgiriečiai“ kovą po krepšiais laimėjo 37:24.

Puikias rungtynes sužaidė pastaruoju metu kojos skausmus jaučiantis Paulius Jankūnas. Jis iš viso pelnė 17 taškų, o didžiąją jų dalį suvertė ketvirtajame kėlinyje, kai varžovai pradėjo artėti.

Kevinas Pangosas graikišką gynybą gliaudė kaip to paties pavadinimo riešutus. Kanadietis ne tik surinko 12 taškų, bet ir atliko net 11 rezultatyvių perdavimų.

Šia pergale „Žalgiris“ nutraukė penkių iš eilės „Panathinaikos“ laimėjimų Eurolygoje seriją.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17, A.White’as 13, K.Pangosas 12 (11 rez. perd.), A.Kavaliauskas 9 ir B.Daviesas po 9, E.Ulanovas 8 (11 atk. kam.).

„Panathinaikos“: N.Pappas 16, C.Singletonas 15, K.C.Riversas 11, N.Calathesas 10 (6 rez. perd.).

Rungtynių eiga. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“

Ketvirtas kėlinys. 80:72 (10:20, 21:13, 33:14, 16:25)

40 min. Varžovai neužpuolė, o „Žalgiris“ baudų metimais įtvirtino pergalę.

39 min. Puikius K.Pangoso perdavimas ir du B.Davieso taškai – 78:71.

Paulius Jankūnas gavo penktąją asmeninę pražangą.

38 min. Vaizdas aikštėje, atrodė, stabilizavosi, kai „Žalgiris“ po A.White'o baudų metimų vėl įgijo 9 taškų persvarą, tačiau J.Gistas pelnė du taškus su pražanga. Nors baudos metimas nebuvo taiklus, kamuolį iš kauniečių varžovai perėmė ir vėl priartėjo – 76:71.

36 min. Dar vienas varžovų tolimas metimas, tačiau P.Jankūnas dar kartą įmetė iš vidutinio nuotolio – 74:67.

35 min. Varžovai grįžo į rungtynes. K.C.Riversas pataikė tritaškį ir nuotaikos Kaune tapo prastesnės – 70:64.

34 min. Jau ketvirtą tritaškį kėlinyje pataikė N.Pappas ir kauniečių pranašumas sumažėjo iki vienženklio – 70:61.

33 min. Dar vienas N.Pappo tritaškis, tačiau į tikslius snaiperio metimus sėkmingai atsakinėja P.Jankūnas – 68:56.

32 min. Nikos Pappas smeigė du tritaškius iš eilės ir pritildė „Žalgirio“ sirgalius – 64:53.

Trečias kėlinys 62:47 (10:20, 21:13, 33:14)

30 min. Šarūnas Jasikevičius garsėja produktyviomis minutės pertraukėlėmis ir tai dar kartą įrodė. Po pasitarimo grįžę kauniečiai ataką užbaigė taikliu tritaškiu, apsigynė, pelnė dar du taškus ir pasiuntė varžovus į nokdauną – 62:47.

29 min. Nuostabus K.Pangosas! Jis nugara žaidė prieš L.Lekavičių, jį apžaidė, atidavė kamuolį A.Kavaliauskui, o šis pelnė lengvus taškus. Deja, tritaškiu atsakė K.C.Riversas – 59:47.

28 min. Nuostabi atkarpa tęsėsi! Po dar dviejų E.Ulanovo taškų „Žalgiris“ įgijo jau 15-kos taškų pranašumą. Arena per minutės pertraukėlę bangavo! – 57:42.

27 min. Pražanga puolime nubaustas C.Singletonas, o besikarščiuojantis Xavi Pascualis nubaustas technine pražanga – 55:42.

26 min. Paulius Jankūnas išprovokavo jau ketvirtąją J.Gisto pražangą. Kauniečiai tolsta – 48:40.

Paulius Valinskas nikstelėjo kulkšnį ir yra priverstinai keičiamas. Gali būti, kad rungtynės jam – baigtos.

25 min. Aronas White'as! Aronas White'as! Aronas White'as! „Žalgirio“ puolėjas pataikė iš trijų taškų zonos. Tai – jau devintas jo taškas šiame kėlinyje – 44:40.

24 min. A.Toupane'as prasižengė prieš N.Calathesą, o Š.Jasikevičius griebėsi už galvos. Pakartojimas parodė, kad prancūzas tikrai pažeidė taisykles – 41:40.

Donatas Urbonas DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas

Na ką, šį vakarą turime pirmąją skanduotę, adresuotą teisėjams. Nieko keisto. Per 3,5 minutės arbitrų brigada „Žalgiriui“ skyrė 6 pražangas. Jei žalgiriečius arbitrai toliau taip baus švilpukais, „Žalgirio“ arenoje bus labai karšta.

23 min. Mattas Lojeskis pataikė iš toli, tačiau A.White'as dar kartą pakvietė varžovus į savo oro linijas ir įdėjo iš viršaus – 39:39.

Kauniečiai per pustrečios minutės susirinko keturias komandines pražangas.

22 min. Kauno „Žalgiris“ po pertraukos grįžo apsigindamas ir išsiverždamas į priekį po A.Toupane'o dvitaškio ir A.White'o dėjimo – 35:33.

Po dviejų kėlinių. „Žalgiris“ – „Panathinaikos“

Dvitaškiai: 7/20 (35 proc.) – 9/17 (53 proc.)

Tritaškiai: 3/8 (38 proc.) – 3/14 (21 proc.)

Baudų metimai: 8/13 (61 proc.) – 6/7 (86 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 18:17

Antras kėlinys. 31:33 (10:20, 21:13)

Šaras jau norėjo spirti į LED ekraną, kai Toupane'as, pirmiausia, priėmė skubotą sprendimą atakuodamas, o Daviesas iš po krepšio nepataisė netaiklaus metimo. Bet treneris susilaikė. Jis išlaukė Brandono Davieso dvitaškio su pražanga. Lygioje vietoje ši ataka virto keturiais taškais. Nors ir žaidžia padrikai, „Žalgiris“ laikosi įsikibęs „Panathinaikos“. Laukia svarbus trečiasis kėlinys, kuriame graikai pribaigė ne vieną priešininką.

20 min. Paskutinė ataka priklausė kauniečiams, o B.Daviesas ją užbaigė dviem taškais su pražanga. Nors baudos metimo aukštaūgis nerealizavo, laiku ir vietoje atsidūręs E.Ulanovas įmušė kamuolį į krepšį – 31:33.

19 min. Graikai gynėsi itin agresyviai ir „Žalgiris“ dažnai taip ir nerasdavo gero atakos užbaigimo, tačiau stebuklų puolime nebuvo leidžiama išdarinėti ir „Žalgirio“ aikštės pusėje – 27:33.

17 min. Dar vienas pasiaukojantis B.Davieso epizodas gynyboje, K.Pangoso tritaškis ir „Žalgiris“ dar labiau sumažino varžovų pranašumą – 24:27.

Kaip pasiaukojančiai žaidžia Brandonas Daviesas, išgirdęs Šaro kritiką dėl kovos po krepšiu! Bandydamas sugriebti kamuolį puolime, amerikietis taip tėškėsi ant žemės, kad žiūrovai net pašoko iš savo vietų. Iš išgąsčio. Bet kraupiai ant parketo nusileidęs legionierius greitai pašoko ir bėgo atgal į gynybą. Tik jau po švilpuko B.Daviesas prasitampė galūnes, kurių trumpam nebejautė po smūgio į parketo. Vis dėlto netrukus jis gelbėjo „Žalgirį“ nuo dvitaškio. Taip kovojant galima atsilaikyti prieš PAO aukštaūgius.

15 min. Kauniečiai puikiai užspaudė L.Lekavičių, o šis sužingsniavo. B.Daviesas norėjo pataisyti A.Milaknio metimą, bet to jam padaryti nepavyko. Maža to, amerikietis skaudžiai tėškėsi ant nugaros. Laimei, nieko rimtesnio nenutiko – 18:25.

V.Micičius ir Jamesas Gistas užsidirbo po trečiąją asmeninę pražangą.

13 min. Pirmos aistros „Žalgirio arenoje“. Teisėjai skyrė pražangą Vasilije Micičiui, tačiau šiam sprendimui nepritarė nei pats serbas, nei Š.Jasikevičius, nei sirgaliai – 17:22.

12 min. A.Milaknis įsūdė tritaškį, Dee Bostas išprovokavo L.Lekavičiaus pražangą ir realizavo baudų metimus – 15:22.

11 min. Lukas Lekavičius pelnė pirmuosius taškus, į aikštę žengė ir dar vienas buvęs „žalgirietis“ Ianas Vougioukas, o „Panathinaikos“ tolo – 10:22.

Pirmas kėlinys. 10:20

„Panathinaikos“ vien per pirmą rungtynių kėlinį atkovojo 6 kamuolius puolime. Per minutės pertraukėlę Šarūnas Jasikevičius atvirai kvestionavo Aarono White'o ir Brandono Davieso vyriškumą. Graikai kamuolių puolime atkovojo daugiau (6) nei gynyboje (5) ar net visas „Žalgiris“ (4).

10 min. Kaune po krepšiais karaliauja graikai. Ko kas kovą dėl atšokusių kamuolių „Panathinaikos“ laimėjo 11:4, o kėlinį tritaškiu užbaigė C.Singletonas – 10:20

9 min. Ant parketo žengė Lukas Lekavičius, jį sirgaliai pasitiko šiltai.

8 min. „Panathinaikos“ atkarpą laimėjo 8:0. Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės, kurios metu negailėjo aštrių žodžių savo auklėtiniams – 8:15.

7 min. Kauno „Žalgiris“ jau buvo suklydęs keturis kartus. Aikštėje pirmą kartą šiose rungtynėse pasirodė Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas – 8:13.

6 min. Artūras Milaknis buvo priverstas imtis įžaidėjo vaidmens ir prarado kamuolį, o N.Calathesas pelnė du greitus ir lengvus taškus – 8:11.

5 min. Aarono White'o ir Antano Kavaliausko dvitaškiai rezultatą išlygino – 7:7.

4 min. „Žalgirio“ taškų kraitį tritaškiu atidarė K.Pangosas, kuris pataikė iš toli, tačiau tuo pačiu atsakė ir Chrisas Singletonas – 3:7.

2 min. Kauniečiai rungtynes pradėjo dviem klaidomis ir nesėkminga ataka, tačiau „Panathinaikos“ daug iš to nepešė – 0:2

Kokie pakeitimai! „Žalgiris“ pirmą kartą šį sezoną rungtynes pradės be Pauliaus Jankūno ir Brandono Davieso starto penkete. Akivaizdu, Šaras bandys išvengti prastos rungtynių pradžios, dėl kurios visose penkeriose pralaimėtose rungtynėse žalgiriečiai sugriuvo dar pirmoje mačo dalyje.

Lukas Lekavičius „Žalgirio“ arenoje sutiktas kaip ir pridera. Daugybė sirgalių stojosi iš savo vietų, kad paplotų žaliai baltų numylėtiniui. „Žalgirio“ direktorius Robertas Javtokas Lukui įteikė atminimo dovaną, o arenos kube įsižiebė didžiulis „Ačiū, Lukai!“. Kažin, kaip 183 cm ūgio mažylis susitvarkys su emocijomis šiose rungtynėse?

Starto penketai:

„Žalgiris“: K.Pangos, A.Toupane'as, A.White'as, E.Ulanovas ir A.Kavaliauskas.

„Panathinaikos“: N.Calathesas, M.Lojeskis, Ch.Singletonas, T.Antetokounmpo, J.Gistas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Lukas Lekavičius

Dar prieš rungtynes „Žalgirio“ sporto direktorius Robertas Javtokas atminimo dovanomis apdovanojo Ianą Vougiouką ir Luką Lekavičių. Arenoje susirinkę gerbėjai krepšininkus pasveikino plojimais.