2018 04 18

Europa, laikykis: „Žalgiris“ per pratęsimą nukovė „Olympiakos“

Eurolygos išsišokėliai? Tebūnie, tačiau Kauno „Žalgiris“ dar kartą įrodė, kodėl yra tarp aštuonių stipriausių turnyro ekipų. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai nutildė Pirėjo Taikos ir draugystės stadioną bei ketvirtfinalio seriją pradėjo pergale per pratęsimą 87:78 (12:23, 20:15, 21:18, 19:16, 15:6).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Žalgiriečiai yra vadinami poros autsaideriais, tačiau įrodė, kad iš anksto lipdomos etiketės bei kalbos apie patirties stygių gali būti bereikšmės.

Tam, kad patektų į finalo ketvertą, Lietuvos čempionams reikia iškovoti dar dvi pergales.

Susitikimo startas buvo nervingas, o įtampa labiau jautėsi kauniečių veiksmuose. „Olympiakos“ vienu metu jau pirmavo 23:8.

Tačiau „Žalgiris“ neprarado šalto proto ir kantriai, žingsnis po žingsnio artėjo prie varžovų. Antrojo kėlinio pabaigoje rezultatas jau buvo lygus. Tiesa, pirmąją pusę dviem tritaškiais pabaigė Vassilis Spanoulis.

Trečias kėlinys prasidėjo puikiai, o vienu metu kauniečiai net išsiveržė į priekį. Vis dėlto dar labiau truktelėję „Olympiakos“ krepšininkai prieš lemiamą 10-ties minučių atkarpą turėjo trapią trijų taškų persvarą.

Ketvirtajame kėlinyje jau atrodė, kad „Žalgiris“ triumfuos, bet V.Spanoulio tritaškis išvedė ekipas į pratęsimą.

Šaltesnius nervus ir aukštesnę klasę per papildomą laiką demonstravę žalgiriečiai iškovojo įspūdingą pergalę.

Nesulaikomas trečiadienio vakarą buvo neseniai su „Žalgiriu“ sutartį pratęsęs Brandonas Daviesas. Kaip bulius po krepšiu kovojęs aukštaūgis per 34 minutes suvertė 21 tašką (8/15 dvit., 5/5 baud. met.), atkovojo 8 kamuolius (6 puolime) ir rungtynes užbaigė su 26 naudingumo balais taupyklėje.

Kevinas Pangosas sunkiai pradėjo mačą, bet įsibėgėjo antroje dalyje bei iš viso pelnė 20 taškų (3/7 dvit., 3/7 trit., 5/5 baud. met.) ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Žalgiris“ pataikė 10 tolimų metimų iš 22 (46 proc.), varžovai iš toli įmetė 9 kartus iš 25 (36 proc.).

Tiesa, žalgiriečiai iš dviejų taškų zonos atakavo vos 40 proc. tikslumu (19/48), „Olympiakos“ pataikė lygiai pusę dvitaškių (19/38).

Ypač daug pagyrų Š.Jasikevičiaus auklėtiniai nusipelnė už kamuolio branginimą. Lietuvos čempionai suklydo tik 7 kartus, o Pirėjo ekipa prarado 15 kamuolių.

„Olympiakos“: V.Spanoulis 25 (5/12 trit., 9 rez. perd., 6 kl.), G.Printezis 12, I.Papapetrou 11 (7 atk. kam.), V.Mantzaris 9.

„Žalgiris“: B.Daviesas 21 (8 atk. kam., 26 naud. bal.), K.Pangosas 20 (6 rez. perd., 23 naud. bal.), A.Milaknis 16 (4/10 trit.), A.White'as 8, V.Micičius 7 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 5, B.Udrihas ir P.Jankūnas (7 atk. kam.) po 4, A.Kavaliauskas 2.

Rungtynių eigą ir gražiausius momentus rasite 24sek parengtame susitikimo aprašyme.

Rungtynių eiga. Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 87:78 (12:23, 20:15, 21:18, 19:16, 15:6)

Pratęsimas. „Olympiakos“ – „Žalgiris“

45 min. P.Jankūnas įmetė įspūdingą kablį, „Olympiakos“ neužpuolė ir pergalė – jau kišenėje – 78:84.

43 min. E.Ulaaanovas! Tryyys taškai! – 76:80.

42 min. K.Pangosas šaltakraujiškai pataikė iš vidutinio nuotolio – 74:77.

41 min. Varžovai pataikė dvitaškį, bet A.Milaknis pataikė iš toli – 74:75.

Ketvirtas kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 72:72 (23:12, 15:20, 18:21, 16:19)

Donatas Urbonas

DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Pirėjuje

V.Spanoulis atrodo pavargęs. Ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Olympiakos“ ėmė versti atakas per savo dievaitį. Iš pradžių jis rinkosi taškus nuo baudų metimo linijos, bet vėliau vis dažniau nusimesdavo kamuolį į kraštus. Su desperatiškais Vangelio Mantzario tritaškiais tikrai galima gyventi. Bet „Olympiakos“ sirgaliai nelieka abejingi savo lyderiui. „Ooo, Vassilis Spanoulis!“ – skamba SEF.

Likus 30 sek. V.Spanoulis pataikė kosminį tritaškį ir komandos keliavo į pratęsimą – 72:72.

40 min. Milaaaaas! Trys taškai! „Žalgiris“ priekyje!

39 min. E.Ulanovas išlygino rezultatą, P.Jankūnas išprovokavo pražangą puolime – 69:69.

38 min. I.Papapetrou įsmeigė labai skaudų tritaškį, B.Daviesas atsako labai gražiu dvitaškiu – 69:68.

37 min. Koks nervingas žaidimas – 67:66.

36 min. Nesportinė pražanga J.McLeanui už veiksmus prieš A.Milaknį jau po švilpuko – 65:66.

35 min. I.Papapetrou nutraukė taškų badą. K.Pangosas nusiėmė kamuolį puolime ir pelnė taškus su pražanga – 65:63.

33 min. V.Mantzaris pataikė iš toli ir vėl išvedė komandą į priekį.

B.Daviesas po vaizdo peržiūros dar nubaustas nesportine pražanga. Nors varžovai truktelėjo, A.Milaknis įšovė iš toli – 63:60.

31 min. K.Pangosas ketvirtį pradėjo taikliu dvitaškiu. P.Jankūnas blokavo varžovo metimą ir pasižymėjo taikliu metimu – 56:57.

Trečias kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 56:53 (23:12, 15:20, 18:21)

30 min. Braaandonas Daviesas! Koks amerikiečio stogas J.McLeanui!

29 min. A.Kavaliauskas pataikė baudų metimus, A.White'as įšovė iš toli ir tas „Olympiakos“ kurtas pabėgimo planas – sudraskytas į skutelius – 56:53.

Aaronas White'as – jau antras jo tritaškis šį vakarą! Kada taip buvo? Ogi pastarąjį kartą tik lapkričio 23-iąją, prieš 6 mėnesius.

28 min. Dar vienas V.Spanoulio tritaškis ir „Olympiakos“ susigrąžino pirmaujančiųjų poziciją – 54:46.

Tikiuosi, Kavaliauskas prieš kelionę pasirūpino sveikatos draudimu. Jis pasikėsino į „Olympiakos“ dievaitį. Jeigu ne pats V.Spanoulis, tai labiau sirgaliai vos neperšoko tų reklamų iškaršti centrui kailio. Nors, pasirodė, pražanga nebuvo tokia baisi, dėl ko reikėtų taip šakotis.

27 min. Puiki A.Milaknio gynyba prieš V.Spanoulį, tačiau suklydo ir B.Daviesas. V.Mantzaris pataikė tritaškį – 49:46.

26 min. „Žalgiris“ po B.Davieso dvitaškio išsiveržė į priekį – 45:46.

25 min. V.Micičius ir B.Robertsas apsikeitė dvitaškiais. K.Pangosas pasinaudojo laisvės akimirka ir įsmeigė iš toli – 45:44.

23 min. Šaras reikalauja įskaitytų taškus, nes varžovas lietė tinklelį, kai kamuolys šokinėjo ant lanko, bet arbitrai nenusileido.

Šaras sulaukė „Olympiakos“ sirgalių reakcijos. Supykę, kad „Žalgirio“ treneris intensyviai ginčijasi dėl prašymo padaryti diskutuotino epizodo vaizdo peržiūrą, graikai iš pradžių aprėkė lietuvį, po to išsitraukė žalius lazerius ir ėmė šviesti strategui į veidą. Arenos pranešėjas įspėjo aistruolius: Eurolygos bauda ateina už 3... 2... 1...

22 min. V.Spanoulis pataikė dar vieną tritaškį. K.Pangosas atsakė tuo pačiu – 41:37.

21 min. Pirma ataka ir pavyzdinė „Žalgirio“ gynyba. B.Daviesas kėlinį atidarė taškais – 38:34.

Antras kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 38:32 (23:12, 15:20)

„Ooo Vassilis Spanoulis!“ – aidi Taikos ir draugystės stadionas. Turime nusilenkti Europos krepšinio maestro. Jis sumaniai išsikeičia ginamaisiais su Brandonu Daviesu, šokdina centrą savo užpatentuotu sirtakiu ir smeigia negailestingus tritaškius. Amerikietis bejėgis paliktas sušaudyti prie trijų taškų zonos. Nors B.Davieso galūnės ilgos, jis tiesiog nespėja sudėlioti kojų paskui V.Spanoulio firminį metimą.

20 min. B.Udrihas prametė abu baudų metimus. V.Spanoulis įkalė dar vieną tritaškę vinį.

Panašu, Beno Udrihas vėl sustygavo „Žalgirio“ puolimą. Atsiradus tikslesniam atakų išpildymui, kamuolys pradėjo labiau vaikščioti po aikštę. Štai ir „Žalgirio“ snaiperiai gauna progų įmesti. Bet svarbiausi pokyčiai padaryti gynyboje. „Žalgiris“ užkamšė spragas baudos aikštelėje, neleisdamas iš po krepšio naudotis jėgos ir centimetrų pranašumais. Žalgiriečiai grįžta į rungtynes!

19 min. Lygu. A.White'as įsmeigė tritaškį ir viskas prasideda iš naujo. Tiesa, iškart tritaškį įsmeigė ir V.Spanoulis – 35:32.

17 min. Kantrybė. Būtent kantrus žaidimas, šalto proto nepraradimas lėmė tai, kad žalgiriečiai sugebėjo panaikinti kone visą „Olympiakos“ turėtą pranašumą – 31:29.

16 min. B.Daviesas kovoja kaip bulius, ima eilinį kamuolį. Taškų pelnyti nepavyko, bet pražanga užfiksuota – 31:26.

15 min. Tryyys taškai! A.Milaknis derina taikiklį – 29:24.

14 min. Pirmas „Žalgirio“ tritaškis! Jo autorius – K.Pangosas – 27:21.

12 min. G.Printezis pataikė tokį metimą, kuris kadaise išplėšė Pirėjo klubui Eurolygos titulą. B.Daviesas atsakė dvitaškiu – 25:18.

Atkreipkite dėmesį, ką klampi „Olympiakos“ gynyba padarė su „Žalgiriu“. Pusę taškų žalgiriečiai susirinko baudų metimais (6/6). Versdami žaisti po vieną, graikai apribojo žalgiriečius vos iki 2 rezultatyvių perdavimų, nors per mačą vidutiniškai išdalija po 19. Toks individualus krepšinis baigėsi klaikiu pataikymu 3/15.

11 min. Puikiai po krepšiu atsilaisvino A.Milaknis ir pelnė du taškus, kitoje atakoje prasiveržimą suorganizavo V.Micičius. „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 8:0 – 23:16.

Pirmas kėlinys. „Olympiakos“ – „Žalgiris“ 23:12

10 min. B.Daviesas išrašė nuostabų stogą G.Printeziui, tačiau V.Micičius neįmetė iš po krepšio. Baudų metimus sumetė A.White'as. Pirmas ketvirtis baigtas, jį kauniečiai pralaimėjo 9 taškais.

Antano Kavaliausko išėjimas į aikštę buvo nevykęs. Su juo aikštėje „Žalgiris“ pralaimėjo nepilną dviejų minučių atkarpą 0:8. Centras iškart sodinamas ant suolo, o Šaro klyksmą lietuvis turėjo girdėti nepaisant kurtinančio triukšmo Taikos ir draugystės stadione.

9 min. A.Kavaliauskas uždėjo bloką, bet žalgiriečiai atrodo susikaustę ir stringa varžovų gynyboje. V.Mantzaris pelnė du taškus su pražanga – 23:10.

Atmosfera čia kelia šiurpą. Po kelių sėkmingų epizodų „Olympiakos“ sirgaliai šiurpina svečius ir tuo pačiu saviškiai atrodo lyg pakylėti dėl tokio palaikymo. Pagrindinė „Žalgirio“ problema – klampojimas šeimininkų gynyboje. Žalgiriečiams neleidžiama judinti po aikštę kamuolio, jie verčiami vienas prieš vieną užbaigti atakas. „Žalgiris“ pats gynyboje neblogai tvarkėsi su V.Spanouliu – ypač kibiai ginasi A.Toupane'as, tačiau graikas arba renkasi taškus savo firminiais metimais, arba „Žalgiris“ nesulaiko „Olympiakos“ du prieš du, arba kenčia dėl pagalbos B.Daviesui po krepšiu. Šaras, beje, gauna keistą įspėjimą už pastabą teisėjui – mano akimis, nenusipelnė. Kita vertus, arbitrai, matosi, gan atidžiai fiksuos net menkiausius nusižengimus ir kontaktą.

7 min. B.Daviesas pataikė iš vidutinio nuotolio, tačiau po minutės pertraukėlės K.Tillie smeigė tritaškį, o B.Udriho klaidą taškais pavertė V.Spanoulis – 20:8.

6 min. I.Papapetrou įkrovė iš viršaus, „Žalgirio“ puolimas stringa – 15:6.

5 min. Pirmas tritaškis. Deja, jį įmetė I.Papapetrou – 9:6.

4 min. Du iš eilės „Olympiakos“ prasiveržimai baigėsi 4 taškais iš eilės. Tiesa, trečią pražangą užsidirbo B.Robertsas – 6:4.

2 min. Dar viena aikštės šeimininkų klaida. Jų taškų sąskaitą prieš tai atidarė N.Milutinovas – 2:2.

1 min. Ginčo kamuolys išmestas – pradedam! „Olympiakos“ ekipos pirmas išpuolis baigėsi klaida, o „Žalgiris“ startavo taškais – 0:2.

Starto penketai:

„Olympiakos“: Ioannis Papapetrou, Vassilis Spanoulis, Nikola Milutinovas, Kimas Tillie ir Brianas Robertsas.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas, Axelis Toupane'as, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas ir Brandonas Daviesas.

Sveiki visi, iš Pirėjo! Jis visai kitoks nei prieš porą savaičių. Tai nebebus 5 tūkstančių susirinkusiųjų bažnytinė nuotaika. Tai bus karas „Olympiakos“ turint 11 tūkstančių sirgalių užnugarį. Ištikimiausi aistruoliai pradėjo rinktis į Taikos ir draugystės stadioną dar likus pustrečios valandos iki mačo pradžios. Pusė arenos nukabinta įvairiausiomis „Olympiakos“ vėliavomis su raudonais velniais. Ko gero, „Žalgiris“ šį vakarą bus labai arti pragaro atmosferos.