2011 11 17

Titaniškų Pauliaus Jankūno pastangų neužteko: „Žalgiris“ pralaimėjo Zagrebe

Kauno „Žalgiris“ ir vėl pralaimėjo. Eurolygos penktojo turo rungtynėse Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai išvykoje 78:80 nusileido „Zagreb“ ekipai, kuriai tai buvo pirmoji pergalė turnyre. Su viena pergale Eurolygoje lieka ir „Žalgiris“.
„Žalgirio“ sirgaliai
Paulius Jankūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

RUNGTYNIŲ EIGA. Pirmajame kėlinyje rezultatas svyravo tarsi ant svarstyklių, tačiau po pirmųjų dešimties minučių tašku priekyje buvo „Zagreb“ – 21:20. Antrojo kėlinio pradžioje „Žalgirio“ puolimas užstrigo, tuo tarpu šeimininkai, daugiausia tolimų metimų dėka, didino atotrūkį. Kai „Zagreb“ persvara pasiekė 15 taškų (40:25), kauniečiai pabudo ir, spurtavę 11:0, sumažino atsilikimą iki 4 taškų – 40:36. Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ tęsė spurtą – įskaitant antro kėlinio pabaigą, kauniečiai laimėjo atkarpą 20:2. Vis dėlto atitrūkti nepavyko. Užsimezgė lygus žaidimas, kuris tęsėsi iki pat rungtynių pabaigos.

PASKUTINĖ MINUTĖ. Likus 40 sekundžių „Zagreb“ pirmavo vos 78:77. Paulius Jankūnas baudos metimu rezultatą išlygino – 78:78. Tuomet Robertas Javtokas sąmoningai prasižengė prieš Mario Kasuną, negarsėjantį baudų taiklumu. M.Kasunas pataikė tik antrą metimą – 79:78. Lemiamą „Žalgirio“ ataką niekais pavertė Sonny Weemsas, tiesiog atidavęs kamuolį varžovams į rankas. Damiras Mulaomerovičius pataikė baudos metimą, o „Žalgiriui“ liko vos 7 sekundės. Per aikštę persivaręs Marko Popovičius kamuolį perdavė Mantui Kalniečiui, kurio metimas nebuvo tikslus.

TRITAŠKIAI. „Zagreb“ iki rungtynių su „Žalgiriu“ buvo prasčiausiai tritaškius metanti komanda Eurolygoje, tačiau vien per pirmus du kėlinius pataikė 6 iš 13 (46 proc.). Tiesa, po pertraukos procentą kiek sugadino (9/24, 37 proc.). Tuo tarpu „Žalgiris“ pataikė 5 iš 17 (29 proc.), ir visus juos sumetė M.Popovičius ir Tomas Delininkaitis. S.Weemso ir M.Kalnietis iš toli nepataikė nė karto (abu 0/6).

NAUDINGIAUSIAS. „Žalgirio“ ekipoje nuo pat rungtynių pradžios lyderio vaidmens ėmėsi P.Jankūnas. Puolėjas dar iki pertraukos surinko 16 taškų. Trečiajame nepelnęs nė taško, P.Jankūnas dar 8 taškus pridėjo ketvirtajame kėlinyje. Be to, jis atkovojo 11 kamuolių, iš jų – net 9 po varžovų krepšiu, ir iš viso surinko 39 naudingumo taškus. Įdomu tai, kad per pirmuosius keturis Eurolygos turus P.Jankūnas iš viso buvo pelnęs vos 10 taškų.

NEUTRALIZUOTAS. S.Weemsas iki mačo Zagrebe rinko po 20,0 taškų per rungtynes ir buvo ketvirtas rezultatyviausias žaidėjas Eurolygoje. „Zagreb“ kauniečių lyderio problemą išsprendė visiškai: S.Weemsas per 33 žaidimo minutes pelnė vos 5 taškus, iš žaidimo pataikė 1 metimą iš 8 ir surinko -2 naudingumo taškus.

NETIKĖTUMAS. A.Trifunovičius kiek netikėtai į starto penketą įleido Vytenį Lipkevičių, kuris aikštelėje praleido 18 minučių, tai yra, ilgiau nei Ty Lawsonas, Milovanas Rakovičius, Tomas Delininkaitis ir Tadas Klimavičius. DeJuanas Collinsas ir Mindaugas Kuzminskas aikštelėje apskritai nepasirodė. Į krepšį beveik nežiūrėjęs V.Lipkevičius nepelnė nė taško, tačiau surinko 7 naudigumo taškus, ir tai antras geriausias rezultatas komandoje (po P.Jankūno). V.Lipkevičius atliko 4 rez. perdavimus ir 4 kartus kamuolį perėmė.

REZULTATYVIAUSI ŽAIDĖJAI. „Zagreb“:  Krunoslavas Simonas 22, Joshas Haytveltas 17 (11 atk. kam.), Mario Kasunas 11, Damiras Mulaomerovičius ir Seanas May (7 atk. kam.) po 10. „Žalgiris“: Paulius Jankūnas 24 (11 atk. kam., 38 naud. bal.), Marko Popovičius 11, Milovanas Rakovičius 10, Mantas Kalnietis ir Tomas Delininkaitis po 8.