2014 11 07 /23:43

Tragiškas „Neptūno“ mačas Eurolygoje: „Galatasaray“ lietuvius sutriuškino 94:68

Be savojo veido ir beviltiškai. Taip galima buvo pasakyti apie Klaipėdos „Neptūno“ komandos pasirodymą ketvirtojo Eurolygos turo mače. Lietuvos ekipa penktadienį patyrė skaudžiausią nesėkmę iki šiol žaistose šio turnyro dvikovose – ją Stambule sutrypė Martyno Pociaus atstovaujama „Galatasaray“ komanda 94:68 (23:15, 23:17, 31:12, 17:24). Tai sėkmingiausias turkų pasirodymas šiame sezone ir visiškas Klaipėdos ekipos fiasko. Jau ketvirtojo kėlinio viduryje klaipėdiečiai, pakėlę baltą vėliavą, buvo triuškinami 55:91.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Klaipėdos „Neptūno“ ekipa penktadienį vakare taip ir neįminė kryžiažodžio, kurį akistatai su lietuviais sukurpė Stambulo „Galatasaray“ treneris ir Turkijos nacionalinės rinktinės strategas Erginas Atamanas.

Pastarojo planas buvo paprastas kaip kalėdinis riestainis – greitos atakos, didelės pajėgos po krepšiais ir kibi gynyba. Nors „Neptūno“ ekipa pradžioje palyginus taikliai metė tritaškius, varžovai atsakė tuo pačiu, o lietuvių komanda pirmavo tik po tolimo D.Gailiaus metimo – 3:2.

Visą kitą laiką „Galatasaray“ pirmavo, o į nugarą alsuoti besistengę Klaipėdos atstovai pradžioke turėjo „tik“ 7-12 taškų deficitą.

Po dviejų ketvirčių turkų ekipa pirmavo 46:32 – tai buvo pats didžiausias Stambulo ekipos pranašumas per 20-mt žaidimo minučių.

Trečiame ketvirtyje po Zorano Ercego tritaškio „Neptūno“ deficitas tapo net 17 taškų – 49:32. Tuo svečių bėdos nesibaigė – tas pats Z.Ercegas ir dar kartą iš toli pamiklino ranką, taškus pridėjo jo bendraklubiai ir „Galatasaray“ pirmavo 56:33. Tuo intriga dvikovoje ir baigėsi. Trečiojo ketvirčio pabaigoje pasiektas ir itin triuškinantis skirtumas – 74:42 turkų naudai.

Bet ir tai nebuvo pabaiga – likus kovoti 5 min. po dviejų iš eilės tritaškių Stambulo komanda susikrovė net 36 taškų kraitį – 91:55.

„Neptūnas“ leido varžovams įmesti daugiausiai taškų – iki tol Vitorijos „Laboral Kuxta“ ekipa į uostamiesčio atstovų krepšį įsūdė 88 taškus.

Klaipėdiečiai penktadienį įmetė ir mažiausiai taškų per šį sezoną Eurolygoje – su Vitorijos komanda jie pasižymėjo 69 taškais.

M.Pocius šiame mače dėl nugaros traumos „Galatasaray“ ekipai padėti negalėjo.

„Galatasaray“: S.Guleras 18 (7/9 dvit.), C.Arroyo 15 (5 rez. perd., 5 atk. kam.), F.Aldemiras (6/7 dvit.) ir Z.Ercegas (3/4 trit.) po 13, K.Gonlumas 10 (8 atk. kam.), Vladimiras Micovas 9 (5 atk. kam., 8 rez. perdav.), P.Amadori ir E.Arslanas po 6, Ianas Vougiukas ir Gokturas Uralas po 2.

„Neptūnas“: M.Girdžiūnas (5/7 dvit.) ir D.Gailius (2/6 trit.) po 10, A.Butkevičius 9, M.Mažeika (1/4 dvit.) ir J.Sinica (2/6 trit.) po 8, D.Zavackas 7, Mustafa Shakuras 6, K.Bensonas ir E.Dimša po 4, V.Vasylius 2.

Stambulo „Galatasaray“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 94:68 (23:15, 23:17, 31:12, 17:24).

dvitaškiai 24/38 (63 proc.) 21/39 (53 proc.)

tritaškiai 11/25 (44 proc.) 7/29 (24 proc.)

baudos 13/15 (86 proc.) 5/8 (62 proc.)

atkovoti kamuoliai 40 28

perimti kamuoliai 3 5

klaidos 11 10

rezult.perdavimai 22 16

blokuoti metimai 4 2

Pirmąjį Eurolygos reguliariojo sezono ratą „Neptūno“ komanda lapkričio 13-ąją baigs rungtynėmis namuose su Valensijos „Basket“ (Ispanija) ekipa.

Kitose D grupės rungtynėse penktadienį grupės lyderiai Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) krepšininkai svečiuose 62:57 įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) ekipą, o Valensijos „Basket“ (Ispanija) klubas namuose 79:69 nugalėjo Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) klubą:

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) 4 0 281:263

2. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 2 2 323:299

3. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 2 2 290:276

4. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 2 2 305:301

5. Valensijos „Basket“ (Ispanija) 1 3 274:287

6. Klaipėdos „Neptūnas“ 1 3 301:348

Į antrąjį varžybų etapą – Top 16 turnyrą – pateks keturios geriausios grupės komandos, o šio sezono ULEB Eurolygos finalo ketverto turnyras 2015 metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Neptūnas“ 94:68 (23:15, 23:17, 31:12, 17:24).

10 min. M.Girdžiūnas sumažino skirtumą iki 94:68.

5 min. „Galatasaray“ net nebandė eiti arčiau svečių krepšį – žudė „Neptūną“ tritaškiais 91:55.

4 min. Turkai vėl atstatė persvarą – 88:55.

2 min. „Neptūno“ žaidėjai įmetė 6 taškus be atsako ir sumažino skirtumą iki 77:50.

Trečiasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Neptūnas“ 77:44 (23:15, 23:17, 31:12).

9 min. Turkai pradėjo triuškinti „Neptūną“ – 75:42.

7 min. Komandos pardėjo žaisti kas daugiau įmes tritaškių – 69:40.

5 min. Turkai nesustojo – 60:33, tik M.Shakuras šiaip ne taip sumažino skirtumą iki 35:60.

3 min. Dar vienas Z.Ercego tolimas metimas, F.Aldemiro dėjimas ir turkai triuškino svečius 56:33.

1 min. Z.Ercegas padidino skirtumą iki 17 taškų skirtumo – 49:33, o S.Guleras pridėjo dar du taškus – 51:33.

Antrasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Neptūnas“ 46:32 (23:15, 23:17).

10 min. Turkai po lietuvių klaidų atstatė persvarą – 43:32, o S.Guleras  nemaloniai nustebino „Neptūną“ tritaškiu – 46:32.

9 min. M.Mažeikos pastangomis pasisekė sumažinti skirtumą iki 32:39.

7 min. Klaipėdiečiai niekaip negalėjo sumažinti skirtumą– 36:27. C.Arroyo pataikė tritaškį ir padidino atotrūkį  iki 12 taškų – 39:27.

4 min. D.Zavackas sumažino skirtumą iki 20:27, tačiau jau kitoje atakoje varžovai jį padidino iki 9 taškų. Bet E.Dimša įmetė savo du taškus. Prasidėjo atkarpa – kas daugiau pataikys 32:25.

2 min. J.Sinica sumažino skirtumą tolimu metimu – 25:18. Tuoj pat M.Girdžiūnas gavo techninę pražangą už vaidybą.

1 min.  Turkai atstatė 10 taškų pranašumą – 25:15.

Pirmasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Neptūnas“ 23:15.

10 min. Abi komandos netaikliai metė, tačiau M.Girdžiūnas galiausiai nutraukė klaipėdiečių taškų badą – 2315.

9 min. Z.Ercegas baudų metimais padidino skirtumą iki dviženklio – 23:13.

8 min. Po dar vienos greitos atakos ir F.Aldemiro taškų su bauda „Galatasaray“ turėjo jau solidžią persvarą – 21:13.

7 min. Po F.Aldemiro dviejų taškų turkai pirmavo 18:13.

6 min. C.Arroyo suvaidino pražangą ir pats gavo nesportinę pražangą – tačiau naudos iš to „Neptūnas“ neišpešė.

4 min. M.Mažeika įmetė dar vieną tritaškį, M.Shakuras pridėjo dvitaškį ir lygu – 8:8.

2 min. Turkai galingai pradėjo mačą – nors D.Gailius įmetė tritaškį ir klaipėdiečiai pirmavo 3:2, varžovai pabėgo 8:3.

„Galatasaray“ starto sudėtis: Carlosas Arroyo, Vladimiras Micocas, Zoranas Ercegas, Furkanas Aldemiras, Sinanas Guleras.

„Neptūno“ starto sudėtis: Simas Galdikas, Mustafa Shakuras,  Donatas Zavackas, Deividas Gailius, Martynas Mažeika.

-----------------------

„Neptūnas“ per trejas pirmąsias D grupės rungtynės Eurolygoje sėkme džiaugėsi kartą – namie nugalėjo serbų Belgrado „Crvena Zvezda“.

Vieną pergalę ir du pralaimėjimus savo sąskaitoje taip pat turi ir „Galatasaray“.

Rungtynėsesu „Neptūnu“ Stambulo komandai negalės padėti M.Pocius. Lietuvis jaučia nugaros skausmus ir į rikiuotę turėtų sugrįžti poros savaičių bėgyje.

Lietuvos ekipos varžovė – „Galatasaray“ komanda

ISORIJA. „Galatasaray“ – vienas seniausių Turkijos klubų, įkurtas 1904 m. Jie 11 kartų tapo Turkijos čempionato nugalėtojais. Nuo 1966 m. vykstančios Turkijos krepšinio lygos varžybas “Galatasary” laimėjo penkis kartus – 1969, 1985, 1986, 1990 ir 2013 metais. Tris kartus laimėjo Turkijos taurę – 1970, 1972 ir 1995 metais. Per paskutinius ketverius metus komandą trečią kartą dalyvauja Eurolygos varžybose. 2011-2012 m. sezoną komanda pateko į „Top 16“ etapą. Paskutinį sezoną (2013-2014 m.) „Galatasaray“  sugebėjo patekti į „Top 8“ gretas.

PERNAI. Eurolygoje komanda pasiekė neregėtų aukštumų. Jie sėkmingai praėjo du etapus ir net pateko į „Top 8“. Pirmajame atkrintamųjų varžybų etape jie jau negalėjo rimčiau pasipriešinti „Barselonos“ ekipai, kuriai pralaimėta 0:3. Turkijos lygoje jie pateko į finalą, kuriame po atkaklios kovos nusileido „Fenerbahce“ komandai – 3:4. Tiesa, finalas baigėsi skandalingai, nes „Galatasaray“ atsisakė žaisti lemiamas paskutines rungtynes ir jiems buvo užskaitytas pralaimėjimas.

NAUJOKAI. Po sėkmingo sezono komanda išlaikė savo lyderį ir į komandą pasikvietė Lietuvos, Italijos, Graikijos ir Serbijos nacionalinių rinktinių žaidėjus. Gynėjų grandį jie sustiprino iš „Žalgirio“ atvykusiu Martynu Pociumi. Iš Rusijos klubų atvyko du žaidėjai: serbas Vladimiras Micovas (su Maskvos CSKA ne kartą jau žaidė prieš „Neptūną“ VTB lygoje) ir graikas Ianas Vougioukas (į Stambulą persikraustė iš Kazanės „Uniks“). Iš Italijos „Kantu“ klubo atvyko italas Pietro Aradoris. Iš kito Turkijos klubo „Anadolu Efes“ periskėlė patyręs Keremas Gonlumas. Amerikietį Nolaną Smithą po konflikto su treneriu turkai atleido jau po pirmųjų Eurolygos rungtynių.

SENBUVIAI. Turkai savo komandoje išlaikė dar šešis nacionalinių rinktinių žaidėjus. Pagrindiniu smuiku komandoje groja Puerto Riko rinktinės lyderis įžaidėjas Carlosas Arroyo. Jis po daugelio metų praleistų NBA, sugrįžo į Turkiją ir sėkmingai toliau liūdina varžovus savo žaidimu. Pernai Eurolygoje C. Arroyo rinko po 13,7 tšk. ir atliko po 5 rez. perdavimus. Jam puikiai talkino serbas Zoranas Ercegas. 211 cm ūgio tritaškių metikas pelnydavo po 11,2 tšk. Jis taikliais tritaškiais nusileisdavo tik C. Arroyo. Australijos rinktinės centras Nathanas Jawai pelnydavo po 11 tšk., tačiau šį sezoną kol kas treneris nesuteikia itin daug laiko parodyti savo sugebėjimus. Pagrindinio vidurio puolėjo pareigas puikiai perėmė naujasis Turkijos talentas Furkanas Aldemiras, kuris šį sezoną Eurolygoje renka po 10 tšk. ir atkovoja po 8,7 kam. (antras – rodiklis Eurolygoje). Bet kada iššauti gali ir labiausiai patyrė Turkijos rinktinės gynėjai E. Arslanas ir S. Guleras.

TRENERIS. Paskutiniųjų metų komandos pakilimas prasidėjo komandai pradėjus vadovauti Turkijos nacionalinės rinktinės treneriui Ergin Ataman. Nuo 2012 m. su komanda dirbantis turkas yra treniravęs ir Aurelijų Žukauską, kai šis žaidė Turkijos komandoje. Nuo 1999 m. trenerio karjerą pradėjęs turkas, pradžioje treniravo jaunimą. Nuo 2001 m. jis pradėjo darbą su vyrų komandomis. Per savo karjerą jis treniravo Italijos ir Turkijos pajėgiausius klubus. Su skirtingomis komandomis jis tris kartus laimėjo Turkijos lygą ir vieną kartą jo vadovaujama komanda („Efes Pilsen“) žaidė Eurolygos finaliniame ketverte.

EUROLYGA. D grupės varžybas turkai pradėjo ne taip sėkmingai, kaip norėjo treneriai. Jų rodikliai vienodi su „Neptūnu“. Jie per 3 susitikimus iškovojo 1 pergalę ir patyrė 2 pralaimėjimus. Turkai abu pralaimėjimus patyrė išvykose: su „Crvena Zvezda“ – 68:76 (rezultatyviausi Z. Ercegas – 17 tšk., P.Aradoris – 11), su “Laboral Kutxa” – 90:91 (Z. Ercegas – 24, V. Micovas – 20, F. Aldemiras – 14, C.Arroyo – 11). Vienintelę pergalę jie pasiekė namuose prieš „Valencia Basket“ – 71:64 (C. Arroyo – 16, Z.Ercegas – 12, V. Micovas ir F. Aldemiras – po 10 tšk.).

TURKIJA. Šalies čempionate „Galatasaray“ pasiekė 3 pergales ir vieną kartą suklupo. Juos nugalėjo „Banvit“ 67:69 (C. Arroyo – 21, F. Aldemiras – 11, M. Pocius – 10, V. Micovas – 9). Pergales šventė prieš „Usak“ – 94:85 (C. Arroyo – 23, M. Pocius – 20, F. Aldemiras ir V. Micovas – po 10), prieš „Edirne“ 86:69 (P. Aradoris – 15, C. Arroyo – 14, V. Micovas, N. Jawai ir Z. Ercegas – po 12), prieš „Selcuk“ – 91:84 (Z. Ercegas – 26, V. Micovas – 19, C. Arroyo – 18, O. Guleras – 14).