Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 4d. 17:03

V.Čeponio karas dėl „Žalgirio“: kirto TV3 kūrybos direktoriui ir gavo televizijos atsaką

Vaidas Čeponis
Alfredo Pliadžio nuotr. / Vaidas Čeponis

Krepšinio aikštelės prieigose – netikėtas apsišpagavimas. Nuo kito sezono Kauno „Žalgirio“ kovų Eurolygoje nebekomentuosiąs Vaidas Čeponis įsitikinęs, kad jam mikrofoną „išjungė“ TV3 televizijos darbuotojas. Pati televizija tikina, kad abiem pusėms tiesiog nepavyko susitarti dėl bendradarbiavimo sąlygų.

2018-2019 m. Eurolygos sezoną nebegirdėsime žiūrovams jau įprasto Ryčio Vyšniausko ir Vaido Čeponio komentatorių dueto „Žalgirio“ mūšiuose.

V.Čeponis pirmadienį 24sek informavo, kad BTV televizijoje komentuos LKL čempionato kovas, bet tęsti darbų „TVPlay Sports“ televizijoje jam nebebuvo leista.

Situacija, atrodo, paprasta – V.Čeponis 2017-2018 m. sezoną dirbo dviejose skirtingose televizijose. Jau keletą metų jis darbavosi „All Media Baltic“ kanalų grupėje, kuriai priklauso „TVPlay Sports“ (anksčiau – „Viasat Sport Baltic“) ir TV3. Nuo praėjusio sezono jo balsą girdėjome ir BTV eteryje, t.y. LNK kanalų grupės televizijoje.

Oficiali versija – „TVPlay Sports“ tiesiog nebenorėjo leisti savo komentatoriui darbuotis konkurentų televizijoje ir paprašė pasirinkti vieną iš dviejų. V.Čeponis nusprendė pasirinkti BTV, kuri pasiūlė didesnį honorarą.

Tačiau komentatorius įsitikinęs, kad priežastys slypi kitur. Jis neturi jokių priekaištų „TVPlay Sports“ komandai, bet beda pirštu į TV3 kūrybos direktorių Arvydą Rimą.

„Be galo apmaudu ir liūdna, kad nebeteks komentuoti „Žalgirio“ Eurolygos kovų. Vienas pagrindinių iniciatorių išmesti mane iš šio darbo buvo TV3 kūrybos direktorius Arvydas Rimas“, – 24sek tikino V.Čeponis.

Komentatoriaus teigimu, būtent A.Rimo iniciatyva anksčiau darbo neteko buvęs Lietuvos krepšinio rinktinės komentatorius Robertas Petrauskas, kuris neva neįtiko jam dėl vieno kito griežtesnio žodžio nacionalinei komandai. Esą būtent dėl to vėliau Mindaugas Rainys nedėkingai buvo įmestas į ugnį komentuoti Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių.

V.Čeponio teigimu, A.Rimo iniciatyva darbo televizijoje neteko tuometis programų direktorius Jurgis Jefremovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Rimas (kairėje)
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Arvydas Rimas (kairėje)

V.Čeponis įtaria, kad tarp jo ir A.Rimo prabėgo juoda katė. Anot komentatoriaus, TV3 kūrybos direktorius jam kišo pagalius ir siekiant komentuoti Lietuvos rinktinės rungtynes. Per nacionalinės komandos transliacijas pastaraisiais metais girdėdavome Ryčio Vyšniausko, Lino Kunigėlio bei Mindaugo Rainio balsą.

„Ponas Arvydas tiesiog žlugdo žmonių karjeras ir likimus ir dėl to, jog žino, kad liks nenubaustas, – teigia V.Čeponis. – Panašu, kad jam didžiulis malonumas pajusti savo valdžią ir galią. Jis nuo to „kaifuoja“. Gaila, kad į A.Rimo daržą neturi laiko kištis TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė. Ji yra fantastiška vadovė, tikra savo darbo profesionalė, bet ji negali suspėti kontroliuoti visų sričių.

A.Rimo pozicijos televizijoje labai tvirtos, nes jis prisideda prie tų laidų atsiradimo, kurios neša didelį pelną. Gaila, kad šis žmogus televizijoje atsakingas už komentatorių paskyrimus. Dėl to, kad praeitą sezoną komentavau LKL varžybas BTV, kuri priklauso LNK kanalų grupei, jis man neleido komentuoti olimpinių žaidynių, Europos krepšinio taurės dvikovų. Dabar uždraudė komentuoti ir „Žalgirį“.

Man nei TV3, nei „TVPlay Sports“ nesiūlė jokio etato, jokio didesnio atlyginimo už rungtynių komentavimą. Tiesa, A.Rimas iš pradžių sutiko, kad komentuočiau Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynes, bet paskui persigalvojo. Jis man pasakė, kad „rinktinę reikia komentuoti kitaip“. Suprask, reikia nuolat girti rinktinę arba nekritikuoti, net jei ji pralaimi 50 taškų skirtumu ispanams. Tada, ko gero, reikia kalbėti, kad buvo juoda diena, kad teisėjai sukčiavo, kad kamuolys kreivas, kad lankai per kieti, kad juoda diena pasitaikė ir panašiai. Kitu atveju, juk Lietuvos krepšinio federacijos vadovai gali pasipiktinti ir pasirinkti LNK ar kitą kanalą.

Tikriausiai A.Rimas suprato, kad aš „neprognozuojamas“ ir galiu priskaldyti malkų, todėl davęs man pažadą, kad komentuosiu rinktinės mačus, vėliau tik ištarė, kad „yra tokia galimybė“, o paskui neatsakė į maždaug dešimt mano skambučių ir elektroninių laiškų, nors anksčiau visada greitai atsiliepdavo.

„TVPlay Sports“: „Žalgirio“ rungtynes Eurolygoje komentuos žiūrovų pamėgtas komentatorius Rytis Vyšniauskas. Ar jam bus ieškomas porininkas, informuosime ateityje.

Aš laukiau galutinio patvirtinimo dėl rinktinės, bet kūrybos direktorius dingo kaip į vandenį. Po to iš kitų žmonių sužinojau, kad jis nusprendė neprileisti manęs prie nacionalinės komandos.

Noriu pabrėžti, kad TV3 ir kanalas „TVPlay Sports“ turi atskirus biudžetus, nors jų savininkai yra tie patys. A.Rimas nesprendžia, kiek aš turiu uždirbti „TVPlay Sports“, bet jis turi didelę valdžią. „Žalgirio“ rungtynių Eurolygoje vaizdo įrašą rodo ir TV6 kanalas, kuris priklauso TV3 grupei, todėl šis žmogus kišasi ir į pastarosios televizijos reikalus. Jis man aiškino, kad labai blogai, kad komentuoju LNK grupėje, bet nerodė absoliučiai jokio noro, kad toliau komentuočiau „Žalgirį“ Eurolygoje.

Tuo tarpu LKL vadovai Remigijus Milašius, Romualdas Brazauskas, Šarūnas Mazalas visą vasarą mane atakavo ir prašė, kad likčiau komentuoti LKL kovų. Ne tik prašė, bet pasiūlė puikias sąlygas. Tad likau ten, kur žmonės nuoširdžiai nori, jog dirbčiau pas juos. Ir tuo labai džiaugiuosi.“

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vaidas Čeponis ir Rytis Vyšniauskas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vaidas Čeponis ir Rytis Vyšniauskas

24sek žiniomis, V.Čeponio netenkino atlyginimas. Šaltinių teigimu, už vienerias „Žalgirio“ Eurolygos rungtynes komentatorius „į rankas“ gaudavo apie 65 eurus. Esą šis atlyginimas nesikeitė bent penkerius metus.

„TVPlay Sports“ kanale jis komentuodavo ir kitas Eurolygos rungtynes, kitų sporto šakų varžybas.

24sek paprašė „TVPlay Sports“ pakomentuoti situaciją ir gavo „Viasat“ ir „Viaplay“ komunikacijos vadovo Žilvaro Zinkevičiaus atsakymą: „TVPlay Sports“ kanalas siekia būti sporto transliacijų lyderiu Baltijos šalyse, siūlydamas žiūrovams pasaulinio lygio sporto renginių transliacijas HD formatu. Vienos iš žiūrimiausių transliacijų yra Eurolygos rungtynės, ypatingai tos, kuriose žaidžia „Žalgiris“. Savo žiūrovams norime suteikti geriausią patirtį todėl buvo priimtas sprendimas, kad „Žalgirio“ rungtynes Eurolygoje komentuos žiūrovų pamėgtas komentatorius Rytis Vyšniauskas. Ar jam bus ieškomas porininkas, informuosime ateityje.

„TVPlay Sports“ labai vertina sporto komentatoriaus ir žurnalisto Vaido Čeponio profesionalumą ir indėlį į Lietuvos sporto žurnalistikos plėtrą bei neatmeta galimybės bendradarbiauti ateityje.

Su komentatoriumi Vaidu Čeponiu nebuvo susitarta dėl bendradarbiavimo sąlygų. Bendradarbiavimo sąlygų mes nekomentuojame.

Vaidas Čeponis TV3 televizijoje nedirbo, todėl negalime komentuoti jo pareiškimų apie šios televizijos vadovus.“

24sek šaltinių teigimu, buvę V.Čeponio kolegos iš televizijos buvo kiek nustebę dėl tokių jo pareiškimų.

Pats komentatoriaus kaltinimų sulaukęs A.Rimas veltis į ginčus ir viešai gintis nenorėjo.

Aiškindamas, kodėl V.Čeponiui neatsirado vietos prie Lietuvos rinktinės komentatoriaus mikrofono, A.Rimas pabrėžė, kad jį visiškai tenkina dviejų kitų komentatorių – Ryčio Vyšniausko bei Lino Kunigėlio darbas.

Į asmeninę V.Čeponio kritiką A.Rimas, kaip TV3 kūrybos direktorius, 24sek atsakė labai paprastai: „Vaidas Čeponis yra „TVPlay Sports“ darbuotojas. Jis pas mus nedirbo ir nedirba.“

Komentarai: 14
Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Elektrėnų komisarą A.Grudinskį kelių policija nubaudė už greitį: „Džiugu, kad kolegos principingi“

Popiežiaus vizitas Aktualu

Italijos žiniasklaida: Kaščėjus nemirtingasis, Balkanai Kaune, Ryga – Vilniaus centre

Kultūra

Kęstas Kirtiklis: Mes ir jie

Aktualu

S.Jakeliūnas: M.Majauskas grasino merginoms, liudijusioms apie vakarėlius jo bute

Aktualu

T.Venclova perspėja dėl pražūtingų užuomazgų ir ilgam pakirsto Lietuvos prestižo

Čigonų tabore nebeliks medžių ir krūmų

Vardai

Pirmos gėjų vestuvės karališkojoje šeimoje: Elizabeth II pusbrolis vedė savo išrinktąjį

Mokslas.IT

Naujausių „iPhone“ savininkai skundžiasi prasta ryšio kokybe

Aktualu

R.Karbauskis siūlo dėl dvigubos pilietybės balsuoti dvi dienas, o balsadėžes saugoti policijos komisariatuose

Vardai

Tadas Vidmantas pristato karštą filmo „Lietuviški svingeriai“ anonsą (N-16)

Kultūra

15-osios „Sirenos“: užsienio svečių dėmesio sulaukusi lietuviška programa ir pokyčiai komandoje

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? „Maxima“ vadovė K.Meidė: „Maisto kainos per 4 metus išaugo 5,3 proc.“

Mokslas.IT

Naujausio tyrimo išvados: „Roundup“ žudo bites

Popiežiaus vizitas Aktualu

15min paaiškina: kodėl popiežius viso vizito po Baltijos šalis metu nakvoja Lietuvoje?

Vardai

Praėjus 10 metų po pirmų vestuvių, Stano antrąkart vedė savo trijų vaikų mamą Indrę Stavickienę

Gazas

„Dakaro 2019“ aistros: Benediktas Vanagas tvirtina, kad neturės milžiniškos persvaros

Vardai

Laimai Mertinienei – 59-eri: „Metai buvo sunkūs ir liūdni, bet kad verkčiau – to nebus“

Aktualu

Vokietijos Katalikų Bažnyčia atsiprašė dvasininkų išnaudojimą vaikystėje patyrusių aukų

Aktualu

LŽTKC: P.Gražulio disidentinės veiklos diskreditavimas žemina kitus disidentus

Vardai

Atlikėja G.Karaliūnaitė ir vėl laisva: teismas padėjo tašką jos trečiųjų skyrybų byloje

Naujienos

Aktualu

V.Landsbergis apie prezidento rinkimų kampaniją: yra apgailėtinų dalykų

Aktualu

Rusija perspėjo „Google“ dėl kišimosi į rinkimus

Aktualu

Ministrė J.Petrauskienė į klausimus, susijusius su jos vyro įmone, žada atsakyti premjerui

Kultūra

Naujos žaidėjos: merginos Lietuvos alternatyvioje muzikoje

Aktualu

Ant Melnragės molo – žuvelės lydimas mistinis vyras

Verslas

Darbą sekmadieniais trumpina „Rimi“ ir „Norfa“, kiti tinklai šiuo pavyzdžiu neseka

Aktualu

Popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje programa: kur ir kada jį bus galima pamatyti

Aktualu

Marijampolę šiurpinusios gaujos byla persikėlė į Vilnių: ar nuteistieji – tikri teroristai?

Maistas

Genialus paprastumas: su parmezanu keptos bulvytės

Gyvūnų klubas

Kodėl žirgams prie akių montuojami specialūs dangteliai?

Aktualu

STT krato „Kauno švarą“, sulaikytas įmonės vadovas D.Tumynas

Vardai

Nevados dykumą išjudino „Burning Man“ festivalis: pasigrožėkite vaizdais it iš kito pasaulio

Pasaulis kišenėje

Pasaulį motociklu apkeliavusi A.Dovydėnaitė: plėšikai Čilėje padėjo suprasti, kad pasiėmiau per daug daiktų

Verslas

Kvartalinė renovacija – ne vienintelė ambicinga atnaujinimo vizija

Gyvenimas

Kokius batus avėti šį rudenį? 6 madingiausių tipai

Gazas

Paskelbta „Rally Elektrėnai 2018“ starto tvarka: tikrai bus netikėtumų

Aktualu

Saudo Arabijoje numatyta bausmė už komentarus internete

Vardai

„Lietuvos balso“ mokytojai prisiminė mokyklą: užgauliojimai ir dveji metai vienoje klasėje

Aktualu

Kaune – „VW Passat“ ir „Kawasaki“ susidūrimas: motociklininkas išvežtas į ligoninę

Pasaulis kišenėje

10 įspūdingiausių architekto Santini pastatų

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

00:42
01:02
00:55

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie 24sek