2009 10 29

Antroji vilniečių pergalė Eurolygoje

Eurolygos B grupės antrosiose rungtynėse Vilniaus „Lietuvos rytas“ vos nepadovanojo pergalės turnyro debiutantams. Ketvirtadienį išvykoje Lietuvos čempionai 69:62 (20:11, 21:18, 20:17, 8:16) įveikė prancūzų Orleano „Entente“ ekipą ir į sąskaitą įsirašė antrą pergalę iš eilės.
Vilniaus komanda nesunkiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių
Vilniaus komanda užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip ir tikėtasi, nuo pat rungtynių pradžios iniciatyvą į savo rankas paėmė vilniečiai  ir dominavo iki paskutinio kėlinio. Tuomet Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pirmavo net 15 taškų – 61:46, tačiau „Entente“ krepšininkai pradėjo lemiamą šturmą.

Sutankinę gynybą per penkias minutes aikštės šeimininkai Lietuvos čempionams leido pelnyti tik 2 taškus, o patys pjovė skirtumą perpus. „Lietuvos ryto“ ekipa toliau chaotiškai puolė, visus tritaškius švaistė pro šalį, tuo tarpu paskutinę minutę prancūzų komanda skirtumą sumažino iki 4 taškų – 66:62. Laimė, svečiai užtikrintai kovojo dėl atšokusių kamuolių ir Orleano komandai daugiau intrigos sukurti nepavyko.

Vilniečiai per itin prastą paskutinį kėlinį susigadino gerus statistikos rodiklius: prasčiau metė ir dvitaškius, ir tritaškius, tačiau užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (41:27). Abi komandos suklydo po 17 kartų.

Aikštės šeimininkų ekipoje išsiskyrė Cedrickas Banksas ir Justinas Doellmanas. Jie pelnė po 15 taškų. Kitą savaitę „Lietuvos ryto“ komanda vėl žais svečiuose. Šįkart – su graikų Pirėjo „Olympiacos“ ir Linu Kleiza.

Starto penketai

„Entente“: A.Dobbinsas, O.Nicholsas, A.Moermanas, A.Curti, R.Covile'as.
„Lietuvos rytas“: A.Jomantas, D.Zavackas, B.Popovičius, M.Gecevičius, A.Baynesas.

Pirmas kėlinys

AFP/„Scanpix“ nuotr./Tris kėlinius vilniečiai dominavo aikštėje
Tris kėlinius vilniečiai dominavo aikštėje.

Vilniečiai drausmingai pradeda rungtynes ir po dviejų M.Gecevičiaus tritaškių išsiveržia į priekį 8:4. Abi komandos kelias minutes niekaip negali pelnyti taškų. Kėlinio viduryje vilkėdamas „Lietuvos ryto“ ekipos marškinėlius Eurolygoje debiutuoja buvęs ilgametis žalgirietis V.Ginevičius.

Po prancūzų tritaškio „Entente“ išsiveržia į priekį 9:8, tačiau tuo pačiu atsako A.Jomantas. M.Gecevičius smeigia trečią savo taiklų tritaškį ir vilniečiai atsiplėšia 14:9. Pirmą kėlinį S.Babrauskas baigia taikliu tritaškiu. Vilniečiai pirmauja 20:11.

Antras kėlinys

R.Kurtinaičio auklėtiniai užtveria visus kelius savo krepšio link, tuo tarpu patys toliau  sėkmingai didina skirtumą – 24:11. Aikštės šeimininkai  neranda būdų, kaip pelnyti taškus, o A.Baynesas galingai krauna kamuolį iš viršaus. Jis ir D.Borovnjakas dominuoja po abiem krepšiais. Dviem baudų metimais pelnomais taškais Orleano komanda nutraukia taškų badą – 28:13.

Prancūzai atkunta ir dviem tritaškiais iš eilės bei dvitaškiu mažina skirtumą 30:21. Netrukus Lietuvos čempionai vėl imasi iniciatyvos ir po B.Popovičiaus tritaškio išsiveržia į priekį 15 taškų – 36:21. „Entente“ krepšininkų mėginimas priartėti nebuvo itin sėkmingas. Įpusėjus rungtynėms vilniečiai pirmauja 41:29.

Trečias kėlinys

AFP/„Scanpix“ nuotr./A.Baynesas susižeidė ir į aikštę negrįžo
A.Baynesas susižeidė ir į aikštę negrįžo.

Po pertraukos aikštės šeimininkai pelno 4 taškus be atsako ir mažina skirtumą iki 8 taškų – 41:33. Ant varžovo griūva ir ant nugaros nesėkmingai krinta A.Baynesas. Jis minutę guli ant grindų, kol galiausiai sodinamas ant atsarginių suolo. M.Gecevičiui, M.Bjelicai ir D.Zavackui pavyksta pristabdyti varžovų spurtą – 49:36 priekyje „Lietuvos ryto“ komanda.

Įpusėjus kėliniui R.Kurtinaičio auklėtiniai vėl susikrauna solidų pranašumą 54:39, prancūzai neturi jokio tinkamo atsako. B.Popovičius po susidūrimo su varžovu taip pat sodinamas ant atsarginių suolo. Jam šaldoma dešinė šonkaulių srities pusė. Aikštės šeimininkai naudojasi tuo ir mažina skirtumą 58:46. „Lietuvos ryto“ ekipa netrukus vėl padidina pranašumą – 61:46.

Ketvirtas kėlinys

Paskutines 10 minučių aikštės šeimininkai pradeda 7 taškais be atsako ir suaktyvina darbą gynyboje – 61:53. „Lietuvos ryto“ krepšininkai šaudo netaikliai nuo trijų taškų linijos. Trijų minučių svečių taškų badą nutraukia A.Jomantas. Per 5 minutes R.Kurtinaičio auklėtiniai yra pelnę tik 2 taškus, laimė, varžovai nesugaba tuo pasinaudoti.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Paskutiniame kėlinyje vilniečiai vos sukrapštė 8 taškus
Paskutiniame kėlinyje vilniečiai vos sukrapštė 8 taškus.

M.Bjelica pelnydamas taškus ir atkovodamas beveik visus po varžovų krepšiu atšokusius kamuolius padeda vilniečiams išlaikyti 7–10 taškų pranašumą. Likus žaisti dvi minutes „Lietuvos rytas“ pirmauja 65:58, R.Kurtinaitis ima minutės pertraukėlę. Komandos apsikeičia klaidomis. M.Bjelica vienu taikliu baudos metimu didina pranašumą 66:58.

Varžovai pataiko du baudų metimus ir mėgina spausti, D.Zavackas šveičia tritaškį pro šalį. Prancūzai dar dviem baudų metimais mažina skirtumą iki 4 taškų – 66:62 priekyje vilniečiai. M.Bjelica pataiko vieną baudos metimą, „Entente“ krepšininką D.Zavackas stabdo prasižengdamas. Aikštės šeimininkai prameta abu metimus, tuo tarpu M.Gecevičius dviem taikliais metimais įtvirtina „Lietuvos ryto“ ekipos pergalę 69:62.