2019 04 19

Viskas – pagal taisyklių raidę: iš „Žalgirio“ laikrodininkas sekundžių nepavogė

Akylesni Kauno „Žalgirio“ sirgaliai net ir po laimėtų rungtynių prieš Stambulo „Fenerbahče“ ekipą suskubo skųstis neva pavogtomis 10 sekundžių lemiamu mačo metu. Tačiau jie nėra teisūs – šįkart, skirtingai nei anksčiau šį sezoną Maskvoje, laikrodininkas viską darė pagal taisykles.
Eurolygos ketvirtfinalio antrajame mače Stambule „Žalgiris“ įveikė „Fenerbahče“ klubą 82:80. / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Aistruoliams, kurių žinučių sulaukė ir 24sek, užkliuvo epizodas, kai po minutės pertraukėlės „Žalgirio“ atakai buvo skirtos ne 24, o 14 sekundžių.

Luigi Datome, ketvirtajame kėlinyje likus žaisti 38,9 sekundės, pataikė iš dviejų taškų zonos ir išlygino rezultatą 80:80, o Šarūnas Jasikevičius paprašė minutės pertraukėlės.

Po pasitarimo žalgiriečiai ataką rezgė ne nuo galinės linijos – kamuolį išsimetė varžovų aikštės pusėje.

Būtent todėl atakos laikui ir buvo skirta 14 sekundžių.

Pagal FIBA taisykles, kai iki ketvirtojo kėlinio ar pratęsimo pabaigos lieka mažiau nei dvi minutės, o kamuolį turinti komanda paprašo pertraukėlės, treneris gali nuspręsti, nuo kurios vietos pradėti ataką. Jei pasirenkama galinė linija, atakai skiriamos 24 sekundės, jei varžovų aikštės pusė – 14 sekundžių.

Po šios minutės pertraukėlės Edgaras Ulanovas paskutinę atakos laiko sekundę pataikė dvitaškį, kuris vėliau atnešė „Žalgiriui“ pergalę 82:80.

Kitos dvejos ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynės vyks Kaune.

Šį sezoną „Žalgiris“ jau patyrė sekundžių vagystę, kuri nutiko Maskvoje. Tada kertiniu momentu kauniečių atakos laikas mistiškai sutrumpėjo nuo 19 iki 14 sekundžių, o Lietuvos klubas patyrė pralaimėjimą 97:99.