2012 10 28

Nenugalimas Kauno „Žalgiris“ VTB lygoje patiesė ir galingąjį CSKA 76:66

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tęsia šio sezono nepralaimėtų oficialių dvikovų seriją. Sekmadienį žalgiriečiai į savo aukų sąrašą įrašė ir garsųjį Maskvos CSKA klubą. „Žalgiris“ VTB jungtinės lygos B grupės mače namie įveikė Rusijos superklubą 76:66 (19:17, 24:24, 10:13, 23:12)ir įsirašė trečiąją sėkmę iš eilės šiame turnyre.
Rungtynių bakimirka
Kauno "Žalgiris" ir Rimantas Kaukėnas / Aliaus Koroliovo nuotr.

„Naujas puslapis Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA ekipų akistatose“, – taip sekmadienio dvikovą įvardijo VTB jungtinės lygos internetinis puslapis. Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje VTB lygos mūšyje santykius aiškinsis du B grupės lyderiai – Kauno „Žalgiris“ ir Maskvos CSKA. Ir sėkmė lydėjo savo žiūrovų akivaizdoje kovojusius kauniečius, kurie įveikė CSKA 76:66.

B grupėje dabar „Žalgiris“ turi 3 laimėjimus iš tiek pat galimų, o CSKA ekipai tai buvo pirmoji nesėkmė per keturias dvikovas. Mūsų šalies čempionai šį sezoną dar nėra pralaimėję nė vieno oficialaus mačo – visas pergales kauniečiai šventė LKL čempionate, VTB turnyre ir Eurolygoje.

Sunkiose ir klampiose rungtynėse viskas sprendėsi ketvirtame kėlinyje, o pergalės kalviais tapo broliai Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai. Po trečiojo kėlinio vieno taško skirtumu pirmavo CSKA – 54:53, tačiau jau ketvirtojo ketvirčio pradžioje „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 59:56, 61:58. Tuomet savo geriausisu laikus prisiminė K.Lavrinovičius, kuris vienas pelnė 10 taškų, jam sėkmingai talkino brolis D.Lvarinovičius ir „Žalgiris“ šventė galutinę pergalę.

„Žalgiris“ šiose rungtynėse vertėsi be roto virusu apsikrėtusio Marko Popovičiaus, o dvikovą arenoje stebėjo 15812 žiūrovų – daugiausiai šį sezoną.

Įdomu, jog per dvikovą tarp žalgiriečių  ir CSKA, Kauno „Žalgirio“ arenoje apsilankė milijoninis lankytojas.

Likus trims minutėms iki ilgosios pertraukos pabaigos, LED juostoje įsižiebė užrašas „Sveikiname milijoninį „Žalgirio“ arenos lankytoją“. Milijoną skaičiavusi rodyklė sustojo ties 3 vieta, 4 eile, 329 sektoriumi. Čia sėdėjo 37-erių metų kaunietis Marius Vilimas.

„Žalgirio“ klubo direktorius Vitalijus Vasiliauskas įteikė laimėtojui klubo marškinėlius „Nr.1 milijonas“,  „Žalgirio“ arenos VIP kortelę ir kitas dovanas

„Žalgirio“ komandai K.Lavrinovičius pelnė 19 taškų, R.Kaukėnas 12, M.Kuzminskas 8, T.Dardenas, I.Jaaberas ir P.Jankūnas po 7, J.Foote'as ir D.Lavrinovičius po 5, O.Lafayette'as 3, V.Lipkevičius 2, M.Delašas 1.

CSKA ekipai S.Weemsas įmetį 13 taškų, N.Krističius 11, V.Chriapa 8, D.Nicholasas ir A.Jacsonas po 7, V.Micovas ir A.Voroncevičius po 6, A.Kaunas 4, M.Teodosičius ir A.Ponkrašovas po 2.

Komandų statistika:

“Žalgiris“ – CSKA 76:66 (19:17, 24:24, 10:13, 23:12)

Pirmasis kėlinys

„Žalgirio“ starto sudėtis: R.Kaukėnas, I.Jaaberas, M. Kuzminkas, P.Jankūnas, J. Foote'as. Pirmieji taškus pelnė žalgiriečiai – pasižymėjo M.Kuzminskas, tačiau tuoj pat į šeimininkų išpuolį tritaškiu atsakė CSKA lyderis S.Weemsas.

Po V.Chriapos dvitaškio 4 min. CSKA pirmavo 5:2, tačiau M. Kuzminskas vėl atsakė dvitaškiu, o po J.Foote'o iš po krepšinio pelnyto dvitaškio „Žalgiris“ pirmavo 6:5.

Tačiau ir vėl S.Weemsas gadino „Žalgiriui“ gyvenimą: 5 min. po jo pastangų CSKA pirmavo 10:6.

7-ąją kėlinio minutę „Žalgiris“ vis bandė pasivyti maskviečius – atsiliko 10:12, bet po D.Lavrinovičiaus dviejų taškų rezultatas tapo 12:12.

8-ąją minutę po dviejų P.Jankūno įmestų dviejų baudos metimų žalgiriečiai pirmavo 14:12, tačiau A.Kaunas vėl išlygino rezultatą.

Komandos sėkmingai atakavo: tai viena, tai kita pirmavo vienu tašku ir 9-ąją kėlinio minutę ir 17:16 buvo priekyje šeiminikai.

Varžovai nuo baudų linijos pelnė tašką, dvitaškį įmetė D.Lavrinovičius ir po pirmo kėlinio „Žalgiris“ pirmavo 19:17.

Antrasis kėlinys

„Žalgiris“ kėlinį pradėjo tolimu metimu – O.Lafayette'as pataikė tritaškį ir kauniečiai pirmavo 22:17. Tai buvo ženklas – abi ekipos pradėjo mesti tritaškius: iškart pataikė D. Nicholasas, o į CSKA atstovo metimą atsakė T.Dardenas. Tačiau į jį taip pat tolimu metimu atsakė A.Voroncevičius, o tašką tritaškių „žaidime“ padėjo R. Kaukėnas. Sužaidus kėlinyje 3 min. „Žalgiris“ pirmavo 30:23.

4-ąją minutę D.Nicholas ir vėl pelnė tritaškį, o „Žalgiris“ pirmavo 30:26, 32:26. Aikštėje pasirodęs K.Lavrinovičius pelnė du taškus, dar du pridėjo P.Jankūnas ir „Žalgiris“ įgijo 10 taškų persvarą – 36:26.

CSKA susigriebė ir pabandė pasivyti pabėgusius kauniečius. Jiems tai padaryti pavyko 7-ąją kėlinio minutę – 36:30. Iškart „Žalgirio“ treneris J.Plaza paprašė minutės pertraukėlės.

Nors klubai bandė spręsti savo klausimus, nė vienai nepasisekė pasiekti tikslo – „Žalgiris“ 8-ąją min. pirmavo tuo pačiu šešių taškų skirtumu 42:36.

Paskutinėmis kėlinio sekundėmis kamuolį turėjo CSKA žaidėjai, kurie siekė sumažinti varžovų atotrūkį 43:38, tačiau suklydo ir kauniečiai turėjo 5 sek. lemiamam metimui. Bet įvyko netikėtumas – R.Kaukėnas prarado kamuolį, A.Jacksonas pelnė du taškus su bauda ir po dviejų kėlinių „Žalgiris“ pirmavo tik 2 taškų skirtumu 43:41.

Trečiasis kėlinys

„Žalgiris“ nutarė gintis „zona“ ir neleisti varžovams mesti tolimų metimų. Šis sprendimas pasiteisino – kelias atakas CSKA nerado rakto į „Žalgirio“ tvirtovę, o kauniečiai pelnė dvitaškį ir pirmavo 45:41.

Maskviečiai atsakė dviem taškais, o po dar kelių sėkmingų abiejų ekipų atakų 4-ąją min. kauniečiai pirmavo 47:45. Beveik minutę abi ekipos negalėjo pelnyti taškų – klaidos ir sėkmingas varžovų žaidimas gynyboje lėmė, jog komandos žaidė „tuščiai“.

Šią „sausrą“ pirmieji nutraukė žalgiriečiai – M.Kuzminskas sugebėjo pataisyti netikslų metimą ir kauniečiai pirmavo 49:45.

7-ąją kėlinio minutę šeimininkai vis dar pirmavo keturiaistaškais – 51:47.

Paskutinę kėlinio minutę CSKA įjungė papildomą pavarą – ne tik išlygino rezultatą, tačiau po V.Micovo tritaškio  maskviečiai pirmavo 54:51.

Po A.Juškevičiaus įmestų dviejų baudų „Žalgiris“ atsiliko 53:54 ir spaudė varžovus. pastarieji neįmetė, tačiau ir žalgiriečiai nepelnė taškų. Tad po trijų kėlinių 54:53 pirmavo CSKA.

Ketvirtasis kėlinys

Per minutę nė vienam klubui nepasisekė pelnyti taškų, o K.Lavrinovičius jau 2-ąją min. pelnė tritaškį ir Kauno ekipa pirmavo 56:54. Bet vėl aikštėje pasirodęs S.Weemsas išlygino rezultatą.

3-ąją min. iniciatyvos ėmėsi R.Kaukėnas, kuris įmetė dvitaškį, realizavo papildomą baudos metimą ir „Žalgiris“ pabėgo 59:56. R.Kaukėnas jau ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo pelnęs 12 taškų.

4-ąją minutę „Žalgiris“ turėjo tą patį trijų taškų pranašumą – 61:58, bet sėkmingai kovojęs K.Lavrionvičius pelnė iš eilės 4 taškus ir kauniečia pabėgo 65:58.

Maskvos klubas suskubo mažinti skirtumą ir 6-ąją minutę ištirpdė žalgiriečių persvarą iki 62:65. Svečiai galėjo dar labiau sumažinti skirtumą, tačiau A.Kaunas nepataikė dviejų baudos metimų. Po P.Jankūno pelnyto vieno taško 7-ąją min. „Žalgiris“ pirmavo 66:62.

8-ąją min. dar kartą pasižymėjo K.Lavrinovičius ir kauniečiai pirmavo 68:62. Maža to – jo brolis D. Lavrinovičius sėkmingai sužaidė gynyboje, gavo teisę mesti baudas ir pataikė vieną (69:62).

Likus kovoti 1 min. 20 sek. varžovai sumažino skirtumą, bet ir vėl K.Lavrinovičius pelnė du taškus – 71:64, o dar po 15 sek. „Žalgiris“ po I.Jaabero tritaškio pirmavo 74:64.

Baigiantis mačui K.Lavrinovičius dar pelnė du taškus ir kauniečiai įveikė CSKA  76:66.

------------

Prasidėjusiame šio sezono VTB čempionate iki sekmadienio buvo penkios komandos, kurios dar nebuvo patyrusios pralaimėjimo kartėlio. Po dvikovos „Žalgirio“ arenoje jų liks viena mažiau, o B grupėje liks ne trivaldystė, o tik dvivaldystė.

CSKA klubas savo sąskaitoje turi tris laimėjimus, „Žalgiris“  – du. Be šių ekipų B grupėje kol kas be pralaimėjimų taip pat žengia Žemutinio Naugardo „Nižnyj Novgorod“ komanda.

Itin daug kalbų prieš šį mačą vyko apie Sonny Weemsą. Praėjusį sezoną „Žalgirio“ marškinėlius vilkėjęs amerikietis šį sezoną gina CSKA klubo spalvas.

„Aš manau, kad iš ekipos pasitraukus S.Weemsui, ji netapo silpnesnė. Ir tikrai ne faktas, kad atėjus Sonny į CSKA komanda tapo stipresnė. Pas mus su S.Weemsu buvo problemų“, – aiškino Rusijos žiniasklaidai „Žalgirio“ savininkas Vladimiras Romanovas.

Tačiau S.Weemsas pastaruoju metu buvo CSKA ekipos lyderis – Eurolygoje ir VTB lygoje jis pelno dviženklį taškų skaičių ir tempią ekipą į priekį.

Tuo tarpu prieš VTB rungtynės tarp CSKA ir „Žalgirio“, Maskvos ekipos strategas Ettore Messina liaupsino kauniečius ir dėliojo dvikovos modelį.

„Šiuo metu „Žalgiris“ demonstruoja turbūt geriausią krepšinį Europoje, – atviravo E.Messina. – Svečiuose kauniečiai įveikė tokias komandas kaip „Caja Laboral“ ir „Olympiakos“, todėl bus sunku. Turėsime rasti atsaką agresyviam ir intensyviam „Žalgirio“ žaidimui, ypač namų arenoje“, – dėstė italas.