Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 15d. 13:20

„Žalgirio“ pralaimėjimo miražas: pražūtinga riba, kurios pasekmės gali pasijusti balandį

Artūras Milaknis ir Derrickas Waltonas
Getty Images/Euroleague.net nuotr. / Artūras Milaknis ir Derrickas Waltonas

Kai trečdalis Lietuvos penktadienio vakarą šventė įmonės balių, „Žalgiris“ irgi įsimetė į neplanuotą vakarėlį. Bet akivaizdžiai ne ten pataikė – mat jame smaginosi „Bayern“. „Žalgiris“ dar nebuvo laimėjęs rungtynių, kuriose per pagrindinį laiką praleido daugiau nei 80 taškų. Viešnagė Bavarijos sostinėje netapo šios taisyklės išimtimi – „Žalgiris“ pralaimėjo 84:88.

Krepšinis kartais gali būti apgaulingas žaidimas.

Žiūri į ant parketo griūvantį Derricką Waltoną ir galvoji – dėl to vyruko „Žalgiris“ pralaimės visas rungtynes.

Tie pelnyti taškai ir gražiai užsuktos atakos kartais gali sukelti miražą.

Jeigu žaidėjui sekasi užpulti, jo klaidos gynyboje dažnai būna atleistinos. Tačiau jeigu krepšininkas akivaizdžiai buksuoja puldamas krepšį ir ilgai užsibūna su kamuoliu, būtent jis įstringa daugelio vaizdiniuose, kai ieškome pagrindinės pralaimėjimo priežasties.

Ir iš tikrųjų, ypač pirmoje mačo dalyje, D.Waltonas priėmė daug „Žalgirio“ pamatines taisykles laužančių sprendimų: svaidė ankstyvus neparuoštus metimus ir laidė žemo procento šūvius, kuriems pasiekti tikslą galėjo padėti tik atsitiktinumas.

D.Waltono žaidimas sukėlė daug abejonių ir žurnalistams Miunchene, į kurių klausimus skubėdamas į oro uostą turėjo atsakyti Šarūnas Jasikevičius.

Bet „Žalgiris“ pralaimėjo ne dėl D.Waltono žaidimo organizavimo.

Euroleague nuotr./Eurolygos rungtynės Miunchene: „Bayern“ – „Žalgiris“.
Euroleague nuotr./Eurolygos rungtynės Miunchene: „Bayern“ – „Žalgiris“.

Išskyrus pirmąsias 10 minučių, kai „Žalgiris“ sukrapštė tik 12 taškų, vėliau per kiekvieną ketvirtį žalgiriečiai rinko vid. po 24 taškus. Taigi, esmine pralaimėjimo priežastimi negalėjo būti epizodai puolime, kuriuose kartais smarkiai buksavo naujausias „Žalgirio“ pirkinys.

Bet dar kartą pasiteisino pražūtingo „Žalgiriui“ skaičiaus taisyklė. Tai buvo jau šeštos rungtynės šį sezoną, kai „Žalgiris“ per 40 minučių praleido daugiau nei 80 taškų. Ir tai ne sutapimas, kad kauniečiai pralaimėjo visas tas 6 rungtynes.

Š.Jasikevičius: „Mes žinome savo skaičius. Negalime išlošti rungtynių, jeigu duodame 80 taškų išvykoje. Mes kažkodėl nesiginame. Kažkodėl nesiginame. Labai prastai dirbame gynyboje.“

„Audi Dome“ arenoje kaip kalėdinės lemputės, nuostabiai papuošusios jaukų Miuncheno kalėdinį miestelį, mirgėjo kelios esminės „Žalgirio“ problemos gynyboje.

Pirmiausia, jau nuo pirmųjų minučių „Bayern“ efektyviai baudė „Žalgirį“ žaibiškai pereidami į puolimą. Ypač tą gražiai darė Stefanas Jovičius, labai gerai skaitęs tokių situacijų galimybes.

Vokiečiai greitomis atakomis susirinko 13 taškų, nors jų galėjo būti beveik 20-imt – tiesiog neišnaudojo dar kelių patogių progų.

D.Radonjičiaus auklėtiniai aštriai atakuodavo „Žalgirį“ nepasiruošusį po klaida pasibaigusių išpuolių arba po netaiklaus tritaškio toli nuo krepšio atšokusio kamuolio.

Reikia pripažinti, kad Šarūnas Jasikevičius be reikalo nuvertino Derricką Williamsą. Bet jis tikrai buvo ne vienintelis, skeptiškai žiūrėjęs į kartais nepamatuotą amerikiečio energiją ir tikėjimą, kad jis gali padaryti viską.

Tai nebe tas pats D.Williamsas, kuris sezono pradžioje atakavo krepšį bendru 39 proc. taiklumu. Tai buvo NBA lygio žaidėjo pasirodymas – 27 taškai, 10 taiklių metimų iš 15 ir 35 naudingumo balai.

Iš pradžių „Žalgiris“ nepersistengdavo apsunkinti metimų Eurolygos debiutantui, bet po to jau ir kibesnė žalgiriečių gynyba sunkiai pristabdė įsibėgėjusį Miuncheno jautį.

Brandonas Daviesas pastarosiose rungtynėse sužibėjo prie tritaškio linijos savo ilgomis galūnėmis ir mobilumu stabdydamas varžovų gynėjus, bet Derricko Williamso greitis amerikiečiui buvo neįkandamas. Nebent amerikietis būtų uždaręs varžovui patogią ranką, bet „Žalgirio“ centras nespėdavo sudėlioti kojų, kai 2-asis NBA naujokų biržos šaukimas jau būdavo pakeliui skrydžio virš „Žalgirio“ lanko link.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Eurolygos mače Miunchene „Bayern“ palaužė Kauno „Žalgirį“ 88:84.
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Eurolygos mače Miunchene „Bayern“ palaužė Kauno „Žalgirį“ 88:84.

Po pertraukos „Žalgiris“ labai kentėjo dėl „Bayern“ puolime atkovotų kamuolių.

Mykolo Stumbro statistikos duombazė rodo, kad antroje susitikimo dalyje „Bayern“ po žalgiriečių krepšiu atkovojo net 7 kamuolius, kai svečiai – 1.

Dažnai tuos kamuolius vokiečiai susirinkdavo dėl lentos gynybą susilpninančios taktikos keičiantis dengiamaisiais, kai mažas žaidėjas išsikeisdavo su aukštu ir atsidurdavo po krepšiu dengti varžovų aukštaūgio.

Bet „Bayern“ žaidėjai rinko kamuolius ir nuo „Žalgirio“ aukštaūgių galvų.

Antroje mačo dalyje mažiausiai penkiose situacijose „Bayern“ atkovojo kamuolį puolime ir vėliau užbaigė ataką rezultatyviai.

„Žalgirio“ gynybą apnuogino ir nesusikalbėjimas gynyboje, bloga rotacija ar vienas prieš vieną problemos.

Pavyzdžiui, prie perimetro viską keičiantis dengiamaisiais, sykį M.Grigonis su A.White'u abu prilipo prie Danilo Barthelio.

Pasitikdamas vokiečio užtvarą, M.Grigonis pirštu rodė A.White'ui skubėti prie D.Williamso, bet amerikietis akimirką pavėlavo ir sudvejojo. M.Grigonis manė, jog A.White'as pamiršo susikeisti ir pats jau puolė D.Williamso link, kai A.White'as staiga irgi pradėjo artintis prie D.Williamso.

D.Barthelis liko su laisvais laukais „Žalgirio“ baudos aikštelėje, įkirto krepšio link ir „Bayern“ išpuolis baigėsi taškais.

Buvo daugiau tokių situacijų, kai su pagalbomis ir gynybos rotacijose grubiai klydo B.Daviesas-L.Westermannas-A.Milaknis (priklauso nuo vidinių komandos gynybos susitarimų).

Lemiamo šturmo metu, kai „Bayern“ spurtavo 10:0 ir pabėgo į priekį 73:65, susidėjo bent kelios „Žalgirio“ penktadienio problemos.

Pirmiausia, gynyba greitajame varžovų puolime. E.Ulanovas pasirinko prastą būdą perduoti kamuolį D.Waltonui ir Maodo Lo jį su malonumu perėmė pasileisdamas į greitą rezultatyvią ataką.

Vėliau D.Williamsas prie perimetro pašokdino B.Daviesą ir kaip naikintuvas pakilo virš „Žalgirio“ lanko.

A.Milaknis susigundė D.Williamso pasiūlymu pasivaikščioti prie baudų metimo linijos ir paliko laisvą kampe V.Lučičių.

Reikia pripažinti, kad nei V.Lučičius, nei S.Jovičius nėra mirtini metikai – jų Eurolygos karjeros pataikymo iš toli procentas siekia atitinkamai 34 ir 31 proc. Bet po jų tolimų bombų Darius Maskoliūnas purtėsi iš pykčio ant „Žalgirio“ suolo.

Tai reiškia, kad kartais „Bayern“ ir sekėsi. Bet „Žalgiris“ pats prisižaidė iki tų metimų, lyg Kalėdų senelis dalindamas vokiečiams dovanėles.

O galiausiai 10-ąjį spurto tašką padėjo kamuolį puolime sugriebęs D.Williamsas, kai vėliau tas antrasis šansas po švilpuko virto amerikiečio tritaškiu.

Getty Images/Euroleague.net nuotr./Eurolygos mače Miunchene „Bayern“ palaužė Kauno „Žalgirį“ 88:84.
Getty Images/Euroleague.net nuotr./Eurolygos mače Miunchene „Bayern“ palaužė Kauno „Žalgirį“ 88:84.

Beje, nors D.Waltonas didžiąją to spurto dalį kaip tik buvo aikštėje, „Žalgirio“ puolimas tuo metu nebuvo tragiškas. E.Ulanovas atakavo krepšį iš toli laisvas, M.Grigonis paleido padorų „floaterį“, ir „Žalgiris“ tikrai turėjo galimybių užpulti.

Bet dažnai puolimas prasideda nuo geros gynybos. O tokios žalgiriečiams Miunchene labai trūko.

Tai buvo lyg neišpildytų lūkesčių rungtynės.

„Žalgiris“ turėjo realų didįjį planą pergalingu spurtu užbaigti pirmąjį Eurolygos ratą. Atšvęsti pergalės to tikslo link į „Audi Dome“ susirinko ir šimtai lietuvių. Jie rinkosi į Miuncheną iš visos Vokietijos, bent kelių užsienio valstybių, tos pačios Lietuvos.

Buvo ir kompanija, kuri į Miuncheną iš Lietuvos atvyko mikroautobusais, o grįš į Lietuvą sekmadienį, tik ne į Kauną, o Kėdainius, kur „Žalgiris“ žais LKL čempionato susitikimą su „Nevėžiu“.

Ar Nate'as Woltersas ir Antanas Kavaliauskas būtų kažką pakeitę?

Mykolo Stumbro skaičiavimais, tai yra didžiausią teigiamą įtaką „Žalgirio“ žaidimui darantys komandos žaidėjai.

Remiantis kitų statistikos duombazių paskaičiavimais, N.Woltersas ir A.Kavaliauskas yra geriausiai besiginantys savo pozicijų žaidėjai „Žalgiryje“. Su jais aikštėje, per 100 atakų „Žalgiris“ praleidžia mažiausiai taškų. Ir smarkiai mažiau nei prie kolegų L.Westermanno, D.Waltono, L.Biručio bei B.Davieso.

Bet ir šis „Žalgiris“ galėjo apsiginti geriau. Tik tam reikėjo geresnio situacijų įvertinimo ir taisyklių laikymosi.

L.Westermannas: „Pažeidėme daug žaidimo plano taisyklių. Aišku, prisidėjo ir jų talentas. Bet darėme klaidas, kurias akcentavome prieš rungtynes. Turime vengti tokių dalykų. Tai ir nulėmė rungtynes.“

„Žalgiris“ atsilieka nuo pernykščio maršruto jau mažiausiai dviem pergalėmis. Ir tai, su sąlyga, kad laimės trejas likusias pirmojo rato rungtynes su „Daruššafaka“, „Maccabi“ ir „Herbalife“.

6-12 vietas užimančias komandas Eurolygoje šiuo metu skiria vienintelė pergalė. Kol šią akimirką sunku suvokti šių prarastų taškų prasmę, viskas gali skaudžiau atsiliepti skaičiuojant visus viščiukus balandį.

Eurolygos turnyro lentelė Perg. Pral.
1 Fenerbahce Istanbul 11 1
2 Real Madrid 10 2
3 CSKA Moscow 10 2
4 Anadolu Efes Istanbul 8 4
5 Olympiacos Piraeus 7 5
6 Panathinaikos OPAP Athens 6 6
7 AX Armani Exchange Olimpia Milan 6 6
8 FC Bayern Munich 6 6
9 FC Barcelona Lassa 6 6
10 Zalgiris Kaunas 5 7
11 KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz 5 7
12 Herbalife Gran Canaria 5 7
13 Khimki Moscow Region 4 8
14 Maccabi FOX Tel Aviv 3 9
15 Buducnost VOLI Podgorica 3 9
16 Darussafaka Tekfen Istanbul 1 11
Title Sponsor
Turkish Airlines
Premium Partners
7days Adidas
Global Partners
Tadim Spalding Intersport
Partners

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Čia – estai, čia – rusai“: rinkimų kampanijos plakatas sukėlė skandalą Taline

24sek

N.Wolterso žmonai linkėjimus siuntęs Šaras džiaugėsi pozityviais „Žalgirio“ postūmiais

15min iš Gdansko Aktualu

Gdanskas atiduoda paskutinę pagarbą nužudytam merui – karstą lydėjo tūkstančiai

Vardai

„Žmonės 2019“ apdovanojimai: vyriškos ašaros, naujoko sėkmė ir įkvepiančios kalbos

Aktualu

Prezidento rinkimai artėja – R.Žemaitaitis įvardijo naujas galimas pavardes

24sek

Juoda serija nutraukta įspūdingai – Kauno „Žalgiris“ parbloškė „Panathinaikos“

Vardai

Dūzgės neįprastoje aplinkoje: Operos ir baleto teatre įžymybės šventė kartu su metų geriausiais

Kultūra

Įvertino M.Ivaškevičiaus partizanus: vaizduoti ne kaip idealizuoti herojai, o kaip sudėtingos asmenybės

Vardai

Karolina Meschino ir Remis nustebino išskirtiniu stiliumi: aprangą derino prie reperio plaukų spalvos

15min iš Dakaro Gazas

Gera žinia: Balys Bardauskas po operacijos šypsosi ir drąsina kitus

Įspūdingiausi 2019 metų Dakaro ralio kadrai

24sek

Akinantį šou sukūręs Aaronas White'as: „Dėl to mes žaidžiame krepšinį“

Vardai

Operos ir baleto teatre – iškilmingi apdovanojimai: ant raudono kilimo sublizgo ryškiausios žvaigždės

Atsisveikinimas su Sauliumi Karosu

15min iš Berlyno Verslas

„Karas“ baigtas: nuo kitos savaitės lenkai vėl įsileis lietuviškas kiaules

Pasaulis kišenėje

„Wizz Air“ pakėlė bagažo kainas – norint pasiimti lagaminą teks mokėti daugiau

24sek

Sensacija Eurolygoje – „Budučnost“ nukovė Madrido „Real“ žvaigždes

Aktualu

Panevėžio rajone prie įklimpusio „Opel“ aptiktas vyras atsisakė tikrintis blaivumą

Verslas

Karalius nukarūnuotas: JAV rinką drebinusio namo kaina sumažinta beveik perpus

Aktualu

Vilniuje nufilmuotas „holivudinis“ epizodas: į veidą nukreiptas ginklas – baisiau už raudoną šviesoforą

15min iš Berlyno Verslas

Berlyno „Žaliojoje savaitėje“ liejasi alkoholis: mažiau už lietuvius turi tik lenkai ir rusai

Aktualu

Devynmetės įvaikinimo drama: buvęs garsus teisėjas nesupranta kolegos motyvų

Aktualu

Dūžta viltys išeiti į laisvę: amnestija bus pritaikyta tik nedaugeliui

15min iš Dakaro Gazas

Dakaro dienoraštis Nr.10. Kodėl Dakaro čempionas sveikinasi lietuviškai?

24sek

Milano „Olimpia“ krizė – po dramatiško finišo krito Vitorijoje

Naujienos

Prieššventinės automobilių spūstys Vilniuje

24sek

J.Valančiūnas – apie atsarginio vaidmenį ir Lietuvos rinktinės šansus Kinijoje

Litvakas S.Bahatas: apie sriubos valgymą iš kepurės, gyvenimą koncentracijos stovyklose ir meilę Lietuvai

Maistas

Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puodai“: viščiukas tabaka. O gal tapaka? Tiks ir Kalėdų stalui!

Gyvenimas

Šventinis stilius (2): keturi stilistės pasiūlymai vakarui su draugais mieste

Sportas

Kas nutiko Rūtai Meilutytei? Kinijoje ją pasivijo problemos

Aktualu

JAV teisėjas pripažino B.Obamos sveikatos apsaugos reformą prieštaraujančia konstitucijai

Aktualu

Lietuva suteikė politinį prieglobstį dar vienam aktyvistui iš Rusijos

Sportas

„Premier“ lyga: „Manchester City“ sudorojo „Everton“ ir sugrįžo į pirmą vietą

Aktualu

Britanijos ministrė paragino susiskaldžiusį parlamentą ieškoti konsensuso dėl „Brexit“

Sportas

„Sūduva“ talentų tinklą metė į Afriką: susitarti kol kas trukdo 18-metis

Vardai

Prieš 22 metus duotame interviu Edita Mildažytė papasakojo, kodėl ja buvo susidomėjęs saugumas

Aktualu

Teismas: prokurorai turės iš naujo vertinti, ar tirti šmeižtą prieš E.Misiūną

24sek

Traumų išretintas D.Motiejūno klubas pasikvietė pastiprinimą iš NBA

Aktualu

Daugėja jaunuolių, į kariuomenę šaukiamų privalomai

24sek

Tapo pajuokų objektu – „Kings“ šaipėsi iš Stepheno Curry

Interviu Kultūra

Pirmą bežodę knygą pristatanti I.Babilaitė: „Vaikai, kaip ir suaugusieji, patiria vienatvę“

Aktualu

Sociologas Vladas Gaidys apie partijų reitingus: formuojasi kone dvipartinė sistema

Neišsiųsti CV Kultūra

Kastytis Sarnickas-Kastetas: apie rašymą, tapatybę ir vaikystės miškelį Lazdynų mikrorajone

Aktualu

Vilniaus meru pasiryžęs tapti Naglis Puteikis pats mokesčius miestui mokėti vengia

Verslas

Lietuva vėl tikisi sėkmingos šalies reklamos Kinijoje

24sek

Slogus pralaimėjimas: gudrus „Bayern“ planas, Miunchene pasiglemžęs „Žalgirį“

Aktualu

Kandidatų į prezidentus varžybose pirmauja G.Nausėda ir I.Šimonytė

Aktualu

D.Trumpas: JAV neskubina derybų dėl Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo

24sek

Tarp gražiausių Eurolygos epizodų – įspūdingas A.White'o dėjimas

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:21
20:23
01:49

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek