2009 01 14

„Žalgiris“ stebuklo nesukūrė

Paskutinėse ULEB Eurolygos B grupės rungtynėse trečiadienį išvykoje Kauno „Žalgiris“ triuškinamai 68:90 (21:19, 18:25, 10:27, 19:19) pralaimėjo favoritais laikomiems „Barcelona“ krepšininkams ir baigė pasirodymą šiame turnyre.
„Žalgiriui“ nepavyko įveikti galingų varžovų
„Žalgiriui“ nepavyko įveikti galingų varžovų / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Motyvacijos Lietuvos čempionai turėjo pakankamai – pergalė Barselonoje ir palankiai susiklostę kiti rezultatai grupėje būtų atvėrę jiems „TOP-16“ varžybų duris. Viltis dar ruseno, kai kauniečiai sugebėjo kaip lygūs su lygiais žaisti du pirmuosius kėlinius su žvaigždžių nestokojačiu ispanų superklubu ir netgi turėjo iniciatyvą savo rankose.

Viskas griūti pradėjo jau antrojo kėlinio pabaigoje, o mirtiną smūgį „Barcelona“ krepšininkai sudavė per trečią ketvirtį. Galingai spurtavę katalonai kėlinio pabaigoje jau pirmavo 24 taškais – 71:47, o išlaikyti persvarą jiems sudėtinga nebuvo. Svečiai pavargo ir neturėjo tiek patirties, kiek dažnai aikštėje keičiami varžovai.

Daugiau apie dvikovos Barselonoje eigą sužinosite paspaudę čia.

Pasirodymą elitiniame Europos klubų turnyre baigęs „Žalgiris“ per 10 rungtynių iškovojo 2 pergales ir patyrė 8 pralaimėjimus. Kauno klubas B grupėje liko 5 vietoje, o ketvirtą poziciją užėmė ir paskutinį kelialapį į kitą etapą iškovojo Tomo Pačėso treniruojama Sopoto „Prokom“ ekipa.

Trenerių ir žaidėjų komentarus po rungtynių Barselonoje skaitykite čia.

Lenkų klubas trečiadienį svečiuose 53:75 turėjo pripažinti graikų Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkų pranašumą. Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Šarūnas Jasikevičius. Jis pelnė 14 taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus ir kartą suklydo. Jis pataikė 3 dvitaškius iš 4, du tritaškius iš 9 ir realizavo abu baudos metimus.

Likusiose B grupės rungtynėse prancūzų Nansi SLUC savo aikštėje taip pat triuškinamai 79:103 nusileido italų Sienos „Montepaschi“ ekipai. Nugalėtojams Kšyštofas Lavrinovičius pelnė 13 taškų, atkovojo 5 ir perėmė du kamuolius.