2016 08 16

Dario Šaričius: „Akivaizdu, kad norėjome laimėti labiau nei lietuviai“

Kroatijos rinktinė tik aštuntuoju bandymu savo krepšinio istorijoje nugalėjo Lietuvos rinktinę, kai šįryt šventė pergalę rezultatu 91:80. Po mačo kroatai džiaugėsi pergale, žvelgė į ketvirtfinalio susitikimą su Serbija bei teigė, kad laimėti paskutinįjį grupės susitikimą norėjo labiau nei lietuviai.
Dario Šaričius
Dario Šaričius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kroatijos krepšinio rinktinė prieš penktąjį olimpinio krepšinio turnyro ratą buvo ketvirtoje vietoje, tačiau pergalė prieš lietuvius jiems leido pakilti į pačią B grupės viršūnę. Tai reiškia, kad kroatai (kaip ir lietuviai) geriausiu atveju su JAV susitiks tik čempionato finale.

„Nežinojau, kad esame tiek daug kartų pralaimėję lietuviams, tačiau tai tik pasaldina pergalę, – po mačo teigė Bojanas Bogdanovičius. – Pirmame kėlinuke turėjome problemų su Jonu Valančiūnu, tačiau nepasidavėme ir vėliau jį stabdėme sėkmingiau.

Prieš mėnesį niekas netikėjo, kad žaisime olimpiadoje, o dabar esame per 40 minučių nuo pusfinalio. Serbija žaidžia labai panašų krepšinį į mūsų, o pasirengimo cikle prieš juos pralaimėjome tik per plauką.

Tik Roko Leno Ukičius yra rungtyniavęs olimpinio turnyro ketvirtfinalyje, todėl džiaugiamės, kad su šia jauna komanda įgausime labai vertingos patirties. Kiekvieną vasarą sunkiai dirbame ir tikime savo rinktine, o dabar turime labai gera galimybę pakovoti dėl medalių.“

„Akivaizdu, kad norėjome laimėti labiau nei lietuviai, – kalbėjo D.Šaričius. – Žaidėme puikiai. Ypač trečiajame kėlinuke. Buvo labai svarbu išvengti JAV ketvirtfinalyje, todėl džiaugiamės, kad žaisime su Serbija.“

„Žinojau, kad ne kartą esame žaidę su Lietuva, tačiau negalvojau, kad pralaimėjome visus 7 kartus, – stebėjosi 19 taškų ir 10 kamuolių atkovojęs Krunoslavas Simonas. – Šiandien gerai žaidėme puolime, o problemų turėjome nebent pirmajame kėlinuke.

Visų rungtynių metu neabejojau, kad mes laimėsime.“

Kroatija ketvirtfinalyje susitiks su Serbijos komanda, o lietuviai užėmę trečiąją vietą kausis su Australijos rinktine. Po pertraukos antradienį, visi susitikimai bus žaidžiami trečiadienį.