2020 09 20

Dramatiškas R.Giedraičio debiutas Ispanijoje – baskus išgelbėjo tritaškis paskutinę sekundę

Vasarą į Vitoriją persikėlęs Rokas Giedraitis Ispanijos ACB pirmenybėse debiutavo pergalingai. Jo ir kito lietuvio Tado Sedekerskio atstovaujama „Baskonia“ pirmajame sezono mače dramatiškai nugalėjo „Valencia“ ekipą – 76:73 (25:16, 19:19, 14:20, 18:18).
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Pergalę baskams išplėšė lemiamas Lucos Vildozos tritaškis – argentinietis penktą savo tolimą metimą pataikė likus 1 sekundei ir rezultatui esant lygiam 73:73.

Bojanas Dubljevičius dar gavo šansą išplėšti pratęsimą Valensijos komandai, bet centro labai tolimas tritaškis buvo netikslus.

28-erių R.Giedraitis pirmajame sezono mače aikštėje praleido 32 minutes, per kurias pelnė 10 taškų (2/5 dvit., 2/4 trit.), atkovojo 7 kamuolius, atidavė 2 rezultatyvius perdavimus, po sykį prarado ir perėmė kamuolį, kartą prasižengė, išprovokavo dvi pražangas ir surinko 16 naudingumo balų.

Įdomu tai, kad R.Giedraitis visus savo taškus pelnė dar iki antrojo kėlinio vidurio.

T.Sedekerskis žaidė 12 minučių ir per jas pelnė 4 taškus (2/3 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, sykį prasižengė ir surinko 4 naudingumo balus.

Duško Ivanovičiaus treniruojama baskų komanda gina Ispanijos čempionų titulą – praėjusio sezono finale Vitorijos klubas parklupdė „Barcelona“.

Tiek „Baskonia“, tiek „Valencia“ šį sezoną žais ir Eurolygoje.

„Baskonia“: Luca Vildoza 21 (5/10 trit.), Zoranas Dragičius 14, Tonye Jekiri 12 (6 atk. kam.), Rokas Giedraitis 10 (7 atk. kam.).

„Valencia“: Samas Van Rossomas ir Bojanas Dubljevičius po 12, Klemenas Prepeličius (3/3 trit.) ir Mike'as Tobey (8 atk. kam.) po 9.