2019 01 15

FIBA Čempionų lyga: tritaškiais nukalta „Neptūno“ pergalė ir netikėta trauma

Klaipėdos „Neptūnas“ FIBA Čempionų lygoje iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Strasbūre ketvirtajame kėlinyje prapliupo tritaškiais ir 90:80 (16:27, 28:17, 25:20, 21:16) palaužė SIG krepšininkus bei išsaugojo viltis patekti į kitą etapą.
Simas Galdikas
Simas Galdikas / FIBA nuotr.

Pirmąjį kėlinį šeimininkai laimėjo 27:16, bet „Neptūnas“ nepasidavė ir antrajame kėlinyje pademonstravo daug geresnę gynybą ir persvėrė rezultatą 44:42. Prieš didžiąją pertrauką rezultatas buvo lygus 44:44.

Trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ po Tomo Delininkaičio tritaškio su pražanga išsiveržė į priekį 64:52. Iki kėlinio pabaigos klaipėdiečių persvara aptirpo ir prieš lemiamą kėlinį „Neptūnas“ pirmavo 69:64.

Sužaidus vos dvi minutes ketvirtajame kėlinyje SIG išsiveržė į priekį 70:69. „Neptūnas“ ketvirtajame kėlinyje atsiliko 3:11, bet tada prapliupo tritaškiais ir išplėšė pergalę. Klaipėdiečiai iš viso pataikė 10 tolimų metimų iš 15-os.

Pačioje rungtynių pabaigoje skaudžiai nusileidęs Kyle'as Weaveris ilgai nekilo nuo parketo. Amerikietis greičiausiai patyrė traumą.

Rezultatyviausias „Neptūno“ komandoje buvo 15 taškų surinkęs Lorenzo Williamsas.

Strasbūre „Neptūnas“ sulaukė Deivido Gailiaus debiuto, kuris šeštadienį sugrįžo į uostamiesčio klubą po ketverių metų pertraukos.

Naujokas per 15 minučių pelnė 6 taškus (1/1 dvitašk., 1/1 tritašk., 1/1 baud.).

„Esame patenkinti laimėję prieš gerą komandą su geru treneriu. Mums tai buvo „gyvenk arba mirk“ tipo rungtynės. Jei galvojame apie kitą etape, mes nebegalime pralaimėti. Ačiū Dievui, kad po prasto pirmojo kėlinio atsigavome bei iškovojome pergalę“, – po dvikovos sakė Kazys Maksvytis.

D grupėje „Neptūnas“ pakilo į penktąją vietą. Strasbūro ekipa išsaugojo trečiąją poziciją.

Klaipėdiečiai šį sezoną jau buvo susitikę su Strasbūro krepšininkais – tuomet „Neptūnas“ namuose iškovojo pergalę 92:83.

Klaipėdiečių dar laukia dvikova namuose prieš grupės autsaiderę Liublianos „Petrol Olimpiją“, tuomet kelionė į Patrus ir rungtynės su „Promitheas“, o reguliarųjį sezoną uostamiesčio krepšininkai užbaigs maču „Švyturio“ arenoje prieš Bairoito „Medi“ klubą iš Vokietijos.

SIG: F.Pietrusas 17, A.Traore 13, M.Greenas 12, J.Nzeullie ir J.Eddie po 11.

„Neptūnas“: L.Williamsas 16, K.Weaveris 14, L.Kisielius 13, J.Grantas 11, O.Olisevičius 10.