2017 11 14

Gelbėtojas Ulanovas: nesuvokiamai klydęs „Žalgiris“ po pratęsimo palaužė „Unicaja“

Kauno „Žalgiris“ saulėtoje Malagoje ištaškė 20 taškų pranašumą lyg smėlio pilį paplūdimyje, tačiau išnešė sveiką kailį po pratęsimo. Edgaras Ulanovas dramatišku metimu išplėšė pergalę 85:83 (21:17, 20:17, 18:14, 13:24, 13:11) prieš „Unicaja“ ir Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai turi širdį glostantį santykį – keturios pergalės ir trys pralaimėjimai. Ispanijoje „Žalgiris“ padarė net 22 klaidas, tačiau prapliupo tritaškiais, o Kevinas Pangosas sužaidė geriausias sezono rungtynes.
Edgaras Ulanovas
Edgaras Ulanovas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Antradienis | Eurolyga | „Unicaja“ – „Žalgiris“ 83:85 | Malaga

Rungtynes „Žalgiris“ pradėjo gana nervingai. Jau per pirmas penkias minutes Paulius Jankūnas užsidirbo dvi asmenines pražangas ir Šarūnas Jasikevičius žvalgėsi į atsarginių suolą. Treneris nepabijojo rizikuoti ir į aikštę išleido iki tol šį sezoną nerungtyniavusį Martyną Sajų. Jaunasis žalgirietis nenuvylė, „Žalgiris“ laimėjo kėlinį 21:17.

Daug daugiau nerimo kėlė antrojo kėlinio pradžia. „Unicaja“ spurtavo net 10:2, tačiau „Žalgiris“ atsipeikėjo ir sužaidė puikią atkarpą. Kevinas Pangosas per pirmąją rungtynių pusę pataikė net tris tritaškius, o Kauno klubas į rūbinę išėjo švieslentėje degant pranašumui 41:34.

Lemiamą smūgį ispanams „Žalgiris“ sudavė trečiojo kėlinio pradžioje. 12:0 – po tokio kauniečių spurto palūžo „Unicaja“. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ jau turėjo 20 taškų pranašumą (56:36). Tiesa, Šaras pyko, kai varžovai sumenkino skirtumą iki 10 taškų. Prieš lemiamą kėlinį „Žalgiris“ pirmavo 59:48.

Ketvirtajame kėlinyje penktąsias pražangas gavo ir iš žaidimo iškrito Antanas Kavaliauskas ir Paulius Jankūnas. „Unicaja“ sugrąžino intrigą neįtikėtinai ištirpdžiusi 20 taškų pranašumą. Paskutinę minutę Vasilije Micičius nepataikė dviejų baudos metimų, Aaronas White'as suklydo, o Ray McCallumas išplėšė pratęsimą 72:72.

Pratęsimo metu tęsėsi lygus žaidimas, tačiau "Žalgiriui" pergalę padovanojo Edgaro Ulanovo metimas su sirena.

Kevinas Pangosas pelnė 21 tašką ir sužaidė rezultatyviausias Eurolygos sezono rungtynes.

Ketvirtąją pergalę iškovojęs Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje pakilo į septintąją vietą bei persvėrė pergalių ir pralaimėjimų santykį 4-3.

„Unicaja“ komandai negalėjo padėti vienintelis dviženklį taškų skaičių renkantis gynėjas Nemanja Nedovičius.

Trečiadienį „Žalgiris“ grįš į Kauną ir ruošis ketvirtadienio namų rungtynėms su Vitorijos „Baskonia“.

Statistika: „Unicaja“ – „Žalgiris“ 83:85

Dvitaškiai: 23/48 (47,9%) – 25/37 (67,6%)

Tritaškiai: 4/18 (22,2%) – 9/19 (47,4%)

Baudų metimai: 25/34 (73,5%) – 8/15 (53,3%)

Atkovoti kamuoliai: 29 – 25

Rezultatyvūs perdavimai: 14 – 17

Klaidos: 15 – 22

„Žalgiris“: K.Pangosas 21, A.Milaknis 13, E.Ulanovas ir A.White'as po 10, B.Daviesas 7, A.Kavaliauskas 5, D.Bostas, P.Jankūnas, A.Toupane'as ir V.Micičius po 4, P.Valinskas 3.

„Unicaja“: R.McCallumas 19, J.Brooksas 16.

Rungtynių eiga

Pratęsimas: „Unicaja“ – „Žalgiris“ 83:85

Edgaras Ulanovas metimu su sirena išplėšė pergalę!

Ketvirtasis kėlinys: „Unicaja“ – „Žalgiris“ 72:72

40 min. Rungtynių pabaigoje žalgiriečiai tiesiog išskydo. Vasilije Micičius nepataikė baudos metimų ir "Unicaja" išplėšė pratęsimą.

36 min. Ispanai sumažino skirtumą iki 6 taškų. Šaras prašė minutės pertraukėlės – 58:64.

Donatas Urbonas DONATAS URBONAS, 24sek žurnalistas Malagoje
Edgaras Ulanovas eina šalia rungtynių ir Šarūnui Jasikevičiui tai baisiai nepatinka. Treneris sodina „minusinį“ puolėją ant suolo. Mačo metu jiedu jau turėjo keletą karštų pokalbių. Tiksliau monologų – priekaištauja vienas Š.Jasikevičius, o E.Ulanovui belieka linksėti galva.

35 min. A.White'as gaivino žalgiriečius taikliu metimu su pražanga – 53:64.

Atmosfera „Martin Carpena“ arenoje kaista. Nežinia, ar dėl prastos kondicionierių sistemos, ar dėl įtampos. Šaras bando malšintis vandeniu, bet geriausiai numalšintų taiklūs „Žalgirio“ metimai. Vis dėlto pastaruoju metu žaliai balti šaudo pro šalį, o viltį atgavę „Unicaja“ aistruoliai padedami orkestro traukia džiaugsmingas dainas.

34 min. Įspūdinga statistika. "Unicaja" metė net 28 baudas, "Žalgiris" – tik 5.

33 min. A.Kavaliauskas gavo jau penktą pražangą ir sėdo ant atsarginių suolo. Jis spėjo pelnyti 5 taškus. Jį pakeitė ir taip pat iškart penktąją pražangą užsidirbo P.Jankūnas, kuris surinko 4 taškus – 51:61.

Trečiasis kėlinys: „Unicaja“ – „Žalgiris“ 48:59

30 min. Prieš lemiamą kėlinį kauniečiai turėjo 11 taškų pranašumą.

28 min. P.Jankūnas gavo jau trečią pražangą ir sėdo ant suolo. Ispanai sumažino skirtumą iki 10 taškų – 48:58.

26 min. Paulius Valinskas smeigė tritaškį per varžovą ir tai pasakė viską. "Žalgiris" jau pirmavo 20 taškų – 56:36.

"Žalgirio" procentai 23-iąją minutę: dvitaškiai – 75, tritaškiai – 70, baudos – 100. Taip pataikančio "Žalgirio" sustabdyti neįmanoma.

23 min. Malagos klubas tris minutes nepelnė nė taško, o "Žalgiris" tiesiog siautėjo. Šeši A.Milaknio taškai ir dar du K.Pangoso tritaškiai. Viskas darosi taip paprasta – 36:53.

Antrasis kėlinys: „Unicaja“ – „Žalgiris“ 34:41

20 min. K.Pangosas pataikė jau trečią tritaškį ir buvo rezultatyviausias su 13 taškų. Po pirmosios rungtynių pusės žalgiriečiai turėjo 7 taškų pranašumą.

„Žalia balta! Žalia balta! Hey! Hey!” – šiek tiek girdisi Malagos arenoje, į kurią susirinko viena kita dešimtis Lietuvos sirgalių. Smagu matyti gerai pažįstamą simboliką ir girdėti lietuviškas skanduotes jau ne pirmose Eurolygos rungtynėse. Atrodo, kad „Žalgirio“ aistruoliai išsibarstę po visą Europą. Į Malagą gerbėjai rinkosi iš kelių krypčių: Lietuvos, Malagos, net Londono.

18 min. R.McCallumas nutraukė šeimininkų sausą seriją, o P.Jankūnas pataikė vos antrą metimą šiose rungtynėse – 33:36.

16 min. Nuostabi atkarpa. Žalgiriečiai surengė net keturias rezultatyvias atakas iš eilės. K.Pangosas, A.Kavaliauskas, A.White'as ir V.Micičius privertė Joaną Plazą prašyti pasitarimo – 29:34.

Atrodo, kad žalgiriečiai nesilaiko Šaro plano. Susierzinęs treneris dalindamas nurodymus jau vaikšto ant Eurolygos logotipo. „Unicaja“ sirgaliai tai pastebėjo ir po kiekvieno Š.Jasikevičiaus emocijų protrūkio reikalauja techninės pražangos.

14 min. „Unicaja“ kėlinį pradėjo spurtu 10:2, tačiau svarbus K.Pangoso tritaškis gelbėjo Kauno klubą – 27:26.

12 min. D.Bostas sugrąžino „Žalgiriui“ pranašumą, tačiau M.Sajus ir vėl prasižengė ir D.Musli baudos metimais sugrąžino lygų rezultatą. Malagos ekipa pagal baudų metimus yra priešpaskutinė Eurolygoje, tačiau šįvakar pataikė 10/10 – 23:23.

11 min. Jau pirmąją antrojo kėlinio minutę „Unicaja“ išlygino rezultatą. M.Sajus užsidirbo nesportinę pražangą, kai stūmė varžovą į nugarą – 21:21.

Pirmasis kėlinys: „Unicaja“ – „Žalgiris“ 17:21

10 min. Aikštėje pasirodė ir Antanas Kavaliauskas, kuris iškart užsidirbo pražangą ir pasiuntė J.Augustine'ą mesti baudų.

Šarūnas Jasikevičius turi pastabų teisėjams. Jis 25-ias minutės pertraukėlės sekundes išnaudojo trumpai diskusijai su arbitrais. Patys teisėjai į ilgus pokalbius nesileido, bet „Žalgirio“ treneris nelabai patenkintas. Jis ramesnis tik dėl to, kad žalgiriečiai perėmė iniciatyvą ir yra priekyje

8 min. A.White'as pataikė jau trečią žalgiriečių tritaškį šį vakarą ir svečiai įgijo solidesnę persvarą – 15:21.

7 min. A.White'as dėjimu persvėrė rezultatą po puikaus K.Pangoso perdavimo – 13:14.

Koks keitimas! Šarūnas Jasikevičius nuo suolo kelia Martyną Sajų jau penktąją mačo minutę. Aišku, daugiausiai dėl to, kad po dvi greitas pražangas susirinko pagrindiniai aukštaūgiai P.Jankūnas ir B.Daviesas. Po antrosios pastarajam Šaras atsisuko į suolą ir jau rodė pirštu į A.Kavaliauską. Centras jau kilo iš savo vietos, kai treneris staiga sušuko: „Palauk!“ Ir pakėlė M.Sajų. „Unicaja“ pirmoje atakoje iškart atakavo jauną vidurio puolėją, bet šis išprovokavo G.Šermadinio pražangą

5 min. Š.Jasikevičius be reikalo jaunimui lėktuvo bilietų nedalija. Pirmą kartą šį sezoną su Kauno klubu į Eurolygą išsiruošęs Martynas Sajus jau penktąją minutę žengė į aikštę. Jam tai apskritai pirmosios „Žalgirio“ pagrindinės komandos rungtynės šiame sezone. Tuo tarpu, tritaškį smeigė K.Pangosas – 13:12.

Modesto Gailiūno nuotr./Martynas Sajus

4 min. J.Brooksas išprovokavo jau antrą P.Jankūno pražangą ir Š.Jasikevičius turėjo sodinti ir jį. B.Daviesas pelnė pirmuosius taškus, bet iškart ir prasižengė – 12:9.

3 min. Kamuolį praradęs E.Ulanovas sėdo ant suolo, o D.Diezas ir A.Milaknis apsikeitė tritaškiais – 9:7.

2 min. P.Jankūnas atidarė kauniečių taškų sąskaitą, tačiau netrukus pasiuntė varžovą mesti baudos metimų – 4:2.

Startiniai penketai:

„Unicaja“: Ray McCallumas, Sasu Salinas, Danielis Diezas, Giorgi Shermadini, Jeffas Brooksas.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas, Kevinas Pangosas, Paulius Jankūnas, Vasilije Micičius, Edgaras Ulanovas.