2017 07 07

Italija išmetė Lietuvos talentus iš kovos dėl medalių

Lietuvos krepšinio jaunimo (iki 19 metų) komandai nepavyks užlipti ant garbės pakylos pasaulio čempionate Egipte. Pernai Europos vicečempionais tapę lietuviai penktadienį pasaulio pirmenybių ketvirtfinalyje Kaire 68:73 nusileido Italijai.
Arnoldas Kulboka
Arnoldas Kulboka / FIBA nuotr.

Italijos komanda surakino Lietuvos rinktinės lyderius.

Iki tol čempionate puikiai puolusi Rimanto Grigo treniruojama komanda buvo neatpažįstama penktadienį.

Lietuvos rinktinė pelnė tik 25 taškus iki pertraukos, o per visas rungtynes pataikė tik 16 proc. tritaškių (5 iš 31).

Kertiniame turnyro mače strigo ir rinktinės lyderiai. Tadas Sedekerskis iš „Baskonia“ klubo pelnė 20 taškų ir buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje, bet ir jo dvitaškių ir tritaškių taiklumas nebuvo idealus (5/13).

Iki tol rezultatyviausias čempionate lietuvis Arnoldas Kulboka šįkart atakavo katastrofiškai – pelnė tik 5 taškus, pataikęs vos vieną metimą iš 15. Pro šalį skriejo visi aštuoni Arnoldo tritaškiai.

Lietuviai buvo atsilikę nuo italų dviženkle persvara trečiajame kėlinyje. Apie 10 taškų atstumas siekė ir didžiąją ketvirtojo kėlinio dalį. Bet likus dviems minutėms Lietuvos komandai pavyko sumažinti skirtumą iki penkių taškų (57:62) po Gyčio Masiulio tritaškio.

Po jo dvitaškio ir baudos likus 40 sek. buvo likę tik trys taškai (64:67), o po T.Sedekerskio dvitaškio – tik du (66:68). Bet italai įmetė baudą, o po minutės pertraukėlės paleistas A.Kulbokos tritaškis nelietė lanko.

Baudų metimais italai įtvirtino pergalę ir iškopė į pasaulio čempionato pusfinalį.

Lietuva: Tadas Sedekerskis 20 (12 atk. kam), Gytis Masiulis 17 (13 atk. kam.), Eimantas Stankevičius 13, Rokas Jokubaitis 8.

Italija: Davide'as Denegri 17, Tommaso Oxillia 16, Andrea Mazzenotte 13.

Pralaimėję ketvirtfinalyje lietuviai dar žais dėl 5-8 vietų. Jų varžovas šeštadienio rungtynėms paaiškės po Ispanijos ir Argentinos krepšininkų ketvirtfinalio dvikovos.

Lietuvos krepšininkai iki tol turnyre triuškino savo varžovus. Pirmosiose rungtynėse 98:79 buvo įveikta Vokietija, o vėliau sekė trys įspūdingos pergalės – 88:50 prieš Egiptą, 96:57 prieš Puerto Riką ir 110:63 prieš Pietų Korėja aštuntfinalyje.

Italai grupėje po pratęsimo 70:66 įveikė Angolą, 64:45 nugalėjo Iraną bei 65:98 pralaimėjo JAV rinktinei. Aštuntfinalyje Italija po atkaklios kovos 57:55 palaužė Japonijos krepšininkus.

28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius