2021 01 10

Italijoje – aukščiausių balų vertas Eimanto Bendžiaus sužvėrėjimas puolime

Eimantas Bendžius sužaidė tiesiog nepriekaištingas rungtynes puolime, o lietuvio vedama Sasario „Dinamo“ (9-5) namuose rezultatu 98:92 (25:14, 23:22, 26:27, 24:29) susitvarkė su „Cantu“ (4-10) ekipa.
Eimantas Bendžius
Eimantas Bendžius / FIBA nuotr.

Dar pirmajame kėlinuke rungtynių kontrolę tvirtai į savo rankas perėmę aikštės šeimininkai trečiajame kėlinyje vienu metu pirmavo net 19 taškų persvara (59:40), tačiau per anksti patikėjo pergale.

„Cantu“ klubas pademonstravo charakterį ir lemiamo ketvirčio metu priartėjo per du metimus (77:73), bet tuomet dar kartą savo žodį tarė viso mačo metu liepsnojęs Eimantas Bendžius.

Lietuvis pataikė tritaškį, kitoje atakoje sugriebė kamuolį puolime ir pelnė dvitaškį bei ekipas atitolino 7 taškų persvara (82:75). „Dinamo“ paskutinių minučių atkarpą sužaidė solidžiau ir Italijos čempionate laimėjo ketvirtą kartą iš eilės.

E.Bendžius šiame mače varžovams buvo neįmenama mįsle. Krašto puolėjas ant parketo praleido net 36 minutes, per kurias pelnė 26 taškus (2/3 dvit., 7/9 trit., 1/2 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po kartą perėmė ir prarado kamuolį bei surinko 30 naudingumo balų.

Tiesa, net ir tokio snaiperio pasirodymo rungtynių MVP titului nepakako. Lietuvio bendraklubis Miro Bilanas pelnė 27 taškus, sugriebė 12 kamuolių ir fiksavo 32 balų naudingumą.

Sasario „Dinamo“: Miro Bilanas 27, Eimantas Bendžius 26, Marco Spissu 12 (7 rez. perd.), Stefano Gentile, Jasonas Burnellas ir Toni Katičius po 11.

„Cantu“: Frankas Gainesas 23 (7 rez. perd., 28 naud. bal.), Jaime Smithas 21, Jazzas Johnsonas ir Gabriele Procida po 14.