Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 01 14

Jonai, ruoškis: Londono lietuviai ketina „nunešti“ O2 areną

Londonas – vieta, kurioje pirmą kartą Europoje įvyko NBA reguliariojo sezono rungtynės. Tačiau futbolo valstybė yra ir gerokai pasišiukšlinusi. Londonas siejamas su prasčiausiu Eurolygos finalo ketvertu 2013-aisiais. Šį krepšinio užmirštą kampelį ketvirtadienio vakarą gali išgelbėti lietuviai – palaikyti Jono Valančiūno į O2 areną būriuosis tūkstančiai tautiečių.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Sergejaus Melkovo/15min.lt nuotr.
NBA | Ketvirtadienis | „Orlando Magic“ – „Toronto Raptors“ | 22 val. | Londonas

O2 arenoje – tikra betvarkė. NBA atstovai spaudai griebiasi už galvų: bemaž šimtas įvairiausio plauko žurnalistų vaikosi krepšininkus su įvairiausiais klausimais – nuo mėgstamiausio patiekalo, iki geriausios Anglijos futbolo komandos. Ne tik apie tai, dėl ko čia visi susirinko – krepšinio. Originaliausi – britai, kurie arenoje būreliais aiškinosi NBA taisykles.

„Viskas, interviu sesija baigta“, – ir taip 5-6 sykius kartoja NBA darbuotojai.

Kažkur pakampėje „Orlando Magic“ žaidėjas treniruotės metu žaidžia „Candy Crush“. Netoliese 213 cm ūgio Nikola Vučevičius driblinguoja kamuolį it Juodkalnijos rinktinės gynėjas.

Nors rungtynės rimtos – NBA reguliariojo sezono, nuotaika – pramoginė.

J.Valančiūnas šypsosi žurnalistei ir mėgaujasi dėmesiu. Drįsčiau teigti, kad ketvirtadienio vakarą O2 jis buvo mylimiausias krepšininkas aikštėje.

Ne, 23-ejų lietuvis dar netapo NBA superžvaigžde. Bet kaip tikrą superžvaigždę jį palaikys tautiečių armija.

Žurnalistei Astai Žukaitei-Nalivaikienei Jonas prasitarė, kad „Raptors“ ir „Magic“ rungtynes turėtų stebėti maždaug 5 tūkstančiai lietuvių.

Tik ši sirgalių armija gali išsklaidyti niūrius paskutinio mano vizito į Londoną prisiminimus. Tada, kai Londonas užsitraukė gėdą prieš Europos krepšinio bendruomenę.

Pasišiukšlino prieš Europą

O2 jau matė nemažai aukščiausio lygio krepšinio. Tik įvertino labai skirtingai.

2013-aisiais Londone buvo pasiekti Eurolygos finalo ketvertų antirekordai. Pavyzdžiui, pusfinalio susitikimą tarp Maskvos CSKA ir Pirėjo „Olympiakos“ stebėjo rekordiškai mažai – 9218 žiūrovų. Palyginimui, žalgiriečių rungtynes „Žalgirio“ arenoje stebi vidutiniškai 11 255.

Brangiausio bilieto į „Raptors“ ir „Magic“ rungtynes kaina iš vietos šalia aikštelės – net 1150 svarų (1537 eurai).

Finalą stebėjo 15 169 žiūrovai, nors O2 arena talpina 18,7 tūkst. Palyginimui, tiek, kiek į finalą Londone, susirinko į Kauno „Žalgirio“ Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes su „Barcelona“.

Pigiausi bilietai O2 arenos palubėse kainavo net nuo 120 svarų (160 eurų), bet dėl tragiško perkamumo išrinktųjų ratui buvo siūloma įsigyti bilietus už 5–10 svarų (7–13 eurų).

Įdomu, kad organizatoriai tada skelbė, jog bilietų į finalo ketvertą nebėra. Taip buvo pranešama ir dabar, prieš „NBA Global Games“ dvikovą. Tačiau prekyboje mačo išvakarėse dar buvo galima rasti bilietų, kurių kaina prasidėjo nuo 89 svarų (119 eurų) prasčiausiose vietose. Brangiausio bilieto kaina iš vietos šalia aikštelės – net 1150 svarų (1537 eurai).

Taigi, Londonas turėjo organizuoti finalo ketvertą antrus metus iš eilės, bet dėl pasibaisėtino nepopuliarumo Eurolyga atšaukė planus ir perkėlė varžybas į Milaną.

Pikti buvo visi. Žiūrovai, kuriuos papiktino apsaugos darbuotojų priekabumas ir milžiniškos žmonių eilės, dėl kurių kai kuriems išeiti iš arenos prireikdavo net valandos. Krepšininkai tik gūžčiojo pečiais, nes žaidė apsupti didžiulių laisvų plotų ir nepajuto tos tikros lemiamų kovų auros. Tik į Londoną atvykę Pirėjo „Olympiakos“ aistruoliai gelbėjo atmosferą.

Eurolyga pabandė, nusivylė ir movė iš Londono.

Traukia žvaigždės

Sergejaus Melkovo/15min.lt nuotr./Kyle'as Lowry
Sergejaus Melkovo/15min.lt nuotr./Kyle'as Lowry

Su NBA rungtynėmis Londone vaizdelis visai kitoks. Beje, 2011-aisiais pirmųjų NBA sezono rungtynių Europoje dalyviai taip pat buvo „Toronto Raptors“ krepšininkai. Jie 103:116 nusileido tuometinei „New Jersey Nets” ekipai.

Rungtynes stebėjo 18,7 tūkst. žiūrovų. Ir taip – kaskart 2011, 2013, 2014 ir 2015 metais: išparduoti visi bilietai. NBA reguliariojo sezono susitikimai Europoje kol kas vyksta tik Londone.

2011-aisiais „Raptors“ ir „Nets“ Londone rungėsi dukart. Antroji dvikova nepaliko abejingų net ir tų britų, kurie nieko neišmano apie krepšinį – su trimis pratęsimais ir „Nets“ pergale 137:136.

VIDEO: Trijų pratęsimų drama Londone 2011-aisiais

2013-ųjų sausio 17-ąją Londone „New York Knicks“ 102:87 pranoko „Detroit Pistons” krepšininkus. 2014-aisiais „Nets” 127:110 nugalėjo „Atlanta Hawks“ klubą. Britus džiugino tokios žvaigždės kaip Kevinas Garnettas, Paulas Pierce'as ir Joe Johnsonas.

Pernai C.Anthony „New York Knicks” kompanija 79:95 nusileido „Milwaukee Bucks”.

NBA suvokia, kad Londonas yra viena didžiausių neišnaudotų rinkų. Krepšinį Londone norėjo atgaivinti ir Eurolyga, ketinusi suteikti mistiniam sostinės klubui net vardinį kvietimą į Eurolygos turnyrą. Tačiau Didžiosios Britanijos krepšinis yra maždaug tokio lygio, kaip Lietuvos futbolas Europoje. NBA komisaras Adamas Silveris Londone netgi svajoja įkurti NBA komandą. 

Įmeskite A lygos komandą į „Premier“ lygą, ir pamatysite. Potencialo yra, bet tie NBA ir Eurolygos kapstinėjimai Londone primena gyvybės paieškas Marse – kosmosas.

Krepšinio arena „Akropolyje“

Sergejaus Melkovo/15min.lt nuotr./O2 arena
Sergejaus Melkovo/15min.lt nuotr./O2 arena

Jeigu dar neteko lankytis O2 arba nematėte jos iš arti, tai papasakosiu trumpai, bet aiškiai – maždaug „Žalgirio“ arena „Akropolyje“. Aišku, tik didesniame. Keliais aukštais.

Arena užima 40 proc. viso objekto. O2 konstatuoja, kad čia sutilptų Gizos piramidė ar Laisvės statula.

Pustuščio prekybos centro gatvelėse pučia žvarbus skersvėjis. Panašiai ir šalia aikštės – atrodo, kad tiesiog eilinę dieną vaikščiotum po vėjuotą Londoną.

Bet 2007-aisiais duris atvėrusi arena čia, švelniai tariant, lankoma. 2014-aisiais į O2 renginius buvo parduota bilietų už 1,82 mln. svarų – daugiausia visame pasaulyje.

VIDEO: Šauktinių sąraše atsidūręs J. Valančiūnas: „Važiuosiu tarnaut dabar. Viskas”

Viduje dar rasite muzikinį klubą, kino teatrą, parodų salę, turgaus aikštelę, barus ir restoranus. Po šiuo kupolu telpa beveik viskas.

„Raptors“ ir „Magic“ rungtynių išvakarėse po O2 vaikštinėjo vienas kitas britas. Ketvirtadienio vakarą čia bus šilčiau nei įprastai. Vėjuotus objekto koridorius apšildys tūkstančiai lietuvių.

Lyg per svarbiausias Lietuvos rinktinės rungtynes Europos ar pasaulio čempionatuose. Bet žinote, kas smagiausia? Kad taip lietuviai renkasi palaikyti vieno krepšininko. Ir parodyti, kas čia triukšmingiausi pasaulyje.

Ech, ta ne visiems suvokiama lietuvių meilė krepšiniui...

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius