2015 11 06

Jonas Mačiulis: apie trilerį su „Bayern“, Madrido sirgalius ir emocijas sėdint ant suolo

Jonas Mačiulis po įspūdingos pergalės prieš Miuncheno „Bayern“ klubą atrodė labai laimingas ir noriai komentavo įvykius aikštėje. Lietuvio atstovaujamas Madrido „Real“ klubas, po įspūdingo spurto, palaužė ilgai rungtynių pabaigoje pirmavusius Miuncheno „Bayern“ krepšininkus rezultatu 101:99.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Po rungtynių pagavau iš rūbinės vieną pirmųjų išėjusį J.Mačiulį. Kalbėdamas apie lemiamas rungtynių minutes, puolėjas akcentavo labai gerą gynybą: „Varžybų pabaigoje tikrai gynėmės kaip išprotėję, visur, kur bėgom, ten spėjom, atspėjome visus jų būsimus veiksmus. Paskutinėmis minutėmis lydėjo ir sėkmė.“

Lemiamu momentu aikštėje J.Mačiulio nebuvo: „Visada sunkiau tokius momentus stebėti iš šalies. Nesvarbu, rungtynės draugiškos ar nedraugiškos, tokios pabaigos yra sunkios stebint nuo suolo.“

Ispanai rėkaudami nepersistengia. Nepalyginsi su Lietuva ar Graikija, čia jie taip savotiškai serga. Jiems tokių rungtynių reikia, kaip šiandien. Jei to nėra, tada jiems neįdomu.

Nors aikštėje J.Mačiulio nebuvo, tačiau jis įnirtingai dalino nurodymus ir patarimus komandos draugams: „O ką daryt... (juokiasi). Nervai nelaiko, reikia kažkaip kitaip išsilieti.“

Paskutinėmis minutėmis atgijo ne tik Madrido „Real“ komanda, bet ir sirgaliai. Paprastai arenos toli gražu neužpildantys ispanai nebūna labai triukšmingi, galima sakyti, kad būna net ir per tylūs. Šiandien stebėdami lemiamas atakas madridiečiai atgijo ir sukėlė nemažai triukšmo, tiesa, su, tarkim, Kauno „Žalgirio“ arena to palyginti nelabai įmanoma.

„Čia visada taip. Ispanai rėkaudami nepersistengia. Nepalyginsi su Lietuva ar Graikija, čia jie taip savotiškai serga. Jiems tokių rungtynių reikia, kaip šiandien. Jei to nėra, tada jiems neįdomu“, – šypsodamasis apie „Real“ klubo sirgalius kalbėjo J.Mačiulis.

Praėjusių „Eurolygos“ rungtynių dėl riešo traumos nebaigęs lietuvis skausmais per daug nesiskundžia, tačiau sako, kad po kontakto skausmą dar jaučia, tačiau jis nėra toks didelis, kad stabdytų lietuvio pasirodymą ant parketo.

Puolėjas iš Lietuvos prie Madrido „Real“ komandos pergalės pridėjo 8 taškus, taip pat atkovojo ir perėmė po vieną kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir surinko 6 naudingumo balus.