-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2018 03 16

Juokas pro ašaras: galbūt juodžiausias „Žalgirio“ vakaras Eurolygoje

Mattas Janningas įdūrė du tritaškius iš eilės ir per metrą nuo snaiperio buvęs Šarūnas Jasikevičius ėmė kvatoti. „Žalgirio“ treneris juokėsi iš savo auklėtinių gynybos, iš kurios tyčiojosi „Baskonia“ snaiperiai. Iškart po minutės pertraukėlės „Žalgiris“ klydo išsimesdamas kamuolį iš užribio. Ne vieną suktuką iš pykčio prie šoninės linijos padaręs Šaras nebereagavo. Tai buvo rungtynės, kurias buvo sunku žiūrėti – „Žalgiris“ beviltiškai krito Vitorijoje 64:84.
Artūras Milaknis
Artūras Milaknis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Žalgiris“ nekontroliavo dvikovos jau nuo pirmųjų atakų, leidęs baskams greitai pajusti savo žaidimą.

Į priekį nurūkusius „Baskonia“ krepšininkus vėliau traukė metimai iš fantastinių filmų – tritaškiai nuo lentos, tritaškiai su pražanga, ar Kobe'iški metimai su sirena ir panašiai.

Blogos rungtynės. Manyčiau, galbūt blogiausios šį sezoną Eurolygoje.

Kita vertus, pats „Žalgiris“ prisižaidė su degtukais, kai atrišo baskams rankas jau po ginčo kamuolio.

Axelis Toupane'as bukai lipo į Europos žaliąja sostine 2012-aisiais išrinktos Vitorijos medžius po krepšiu. Neilgai – greitai buvo pasodintas ant suolo, prie šoninės linijos nuo Šaro dar gavęs baudos taloną už liapsusus gynyboje.

„Nuo pat pradžios mes labai daug improvizavome ir norėjome labai greitai užpulti – dažnai pernelyg skubėdavome, neįžaisdavome derinio iki galo, – po rungtynių prastą startą (8:16) vėliau komentuos Edgaras Ulanovas. – Visada norėjome padaryti pirmą opciją, todėl taip išėjo. Kai prarado daug kamuolių, vėliau dingo kai kurių žaidėjų pasitikėjimas. Pradžioje perdegėme.“

Šaras lyg nujausdamas artėjančią nelaimę rekordiniu tempu griebdavosi už galvos pirmajame kėlinyje. Tačiau trenerio šūksniai komandos nepažadino.

Kevinas Pangosas skaudžiai trankėsi į „Baskonia“ gynybines užtvaras, prisiminęs jaunystės tinklinio varžybų laikus – jo perdavimus šeimininkų gynyba dažnai delnais blokavo lyg smūgius virš tinklo.

Jam buvo ypač sunku įveikti Jaysoną Grangerį – fiziškai stiprų „Baskonia“ gynėją, kuris statė kanadietį į nepatogias situacijas, kuriose K.Pangosas dažnai mesdavo kamuolį į ugnį.

„Žalgirio“ lyderis tik ketvirtą kartą šį sezoną suklydo daugiau kartų (5) nei atliko rezultatyvių perdavimų (2). Trissyk tokie skaičiai atnešė žaliai baltiems pralaimėjimus.

Beje, pirmąsyk šis perdavimų ir klaidų santykis buvo toks didelis – minus 3. Beje, iki pertraukos K.Pangosas nebuvo atlikęs nė vieno rezultatyvaus perdavimo.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kevinas Pangosas

Visas „Žalgiris“ suklydo net 21 kartą. Daugiausia – 5, K.Pangosas, bet bent po sykį klydo 11 iš 12 aikštėje pasirodžiusių žalgiriečių.

Vaizdą ėmė taisyti ant parketo pasirodęs Vasilije Micičius. Atrodė, kad tai bus 24-ejų serbo vakaras. Jis iš užribio adresavo puikų perdavimą Artūrui Milakniui, tik trūko taiklaus metimo, nors snaiperis jį išmetė iš patogios situacijos.

Vėliau Vasia aštriai nardė po „Baskonia“ krepšiu, o galop pats ėmė rinktis taškus išnaudodamas savo ūgio (195 cm) ir sudėjimo pranašumus žaidžiant nugara į krepšį – greitai įmetė 9 taškus.

Bet lūžio metu „Baskonia“ į priekį vis timptelėdavo beprotiški metimai. Pavyzdžiui, Jaysonas Grangeris du kartus iš eilės įsigudrino pataikyti tritaškius nuo lentos. Baskai dar linksminosi mesdami tritaškius su pražanga – bent du tokie šūviai pasiekė tikslą ir virto 4 taškų galimybėmis.

Garsiai dainomis „Žalgirį“ dar prieš mačą palaikę maždaug 30–40 žaliai baltų sirgalių įpusėjus susitikimui pasirėmę ir sunerimę stebėjo saviškių pasirodymą. Geriausiose vietose už „Žalgirio“ suolo atsisėdęs Kauno meras Visvaldas Matijošaitis sunėrė rankas – vaizdas aikštėje kėlė nerimą.

Šaras ironiškai suplojo delnais atsisukęs į atsarginių suolą, kai Aaronas White'as smarkiai vėlavo uždengti iš toli šovusį Johannesą Voigtmanną. Skirtumas šoktelėjo iki 29:42.

Dar iki pertraukos šeimininkai nubaudė „Žalgirį“ 8 tolimais metimais – bent keliais iš jų kosminiais, o dvikovą baigė su neleistinu 13 iš 29 tritaškių pataikymu, išmetus daugiau tolimų metimų nei dvitaškių (14/24 dvit.).

„Kai bandėme grįžti į rungtynes, jie vis pataikydavo tuos tritaškius“, – pridūrė Vasilije Micičius.

„Mes žinojome, kad jie žaidžia tritaškiais. Jie visada daug išmeta – tai gerai metanti komanda. Mes dar keliskart ir subaudavome, kas yra neleistina. Žinojome viską, bet ne vien gynyboje ir puolime buvo prastų sprendimų. Nusileidome energija ir po to gale jau atrodėme tragiškai“, – pripažino E.Ulanovas.

Tos energijos, atrodė, bent trumpam atsirado po ilgosios pertraukos.

Ja tryško Brandonas Daviesas, suvertęs keturis taškus iš eilės ir pretendavęs į šeštąjį, bet pametęs kamuolį baudos aikštelėje.

Kita vertus, sugrįžęs į gynybą amerikietis iš už nugaros išplėšė kamuolį iš priešininko rankų ir bandė užvesti komandą. Tačiau aukštaūgį greitai nuramino ankstyva trečia asmeninė pražanga, dėl kurios Šaras turėjo pasodinti amerikietį ant suolo saugumo sumetimais.

„Žalgirio“ gyvybės aparatą kurį laiką palaikęs V.Micičius nebebuvo toks ryškus, kaip pirmoje susitikimo dalyje. Po pertraukos jis tepelnė du taškelius.

„Iš pradžių bandėme išnaudoti savo pranašumus vienas prieš vieną, o po pertraukos bandžiau kurti kitiems. Tikėjausi, kad baskai gynyboje ką nors pakeis – jie tą ir padarė, pakeisdami tiesioginį mano oponentą, – komentavo V.Micičius. – Labai bloga antroji rungtynių pusė. Pirmoje nežaidėme taip blogai – tiesiog jie pataikė puikius metimus. Bet mes buvome nesusitelkę į detales. Po pertraukos nebeįdėjome ekstrapastangų ir baigėme mačą.“

„Žalgiriui“ labai trūko Pauliaus Jankūno, kuris per 20 minučių pasižymėjo tik 2 taškais ir 2 atkovotais kamuoliais. Kapitonui sunku išlaikyti aukštai išsikeltą kartelę – jau trečią mačą iš keturių pastarųjų aukštaūgis nepermeta 3 taškų ir neperšoka 4 naudingumo balų.

Ir iš viso, visa „Žalgirio“ priekinė linija, t.y. penki aukštaūgiai, kartu sukrapštė vos 15 taškų. Priekinė linija atrodė visiškai atkirsta nuo žaidimo ir gal tam įtakos turėjo „Baskonia“ darbas su žalgiriečių mažiukais.

Pasigedome ir Artūro Milaknio tritaškių – pirmą kartą šį sezoną išsimetė tik vieną, o ir to nepataikė.

Pats E.Ulanovas atakavo šimto procentų taiklumu (3/3 met.), bet neįprastai dažnai klydo (3 – antras didžiausias rezultatas šį sezoną) ir buvo pasyvokas puolime.

O, be K.Pangoso (12 tšk.) ir V.Micičiaus (11 tšk.), daugiau nebeatsirado žalgiriečių, kurie būtų surinkę dviženklį taškų skaičių.

Iš Aarono White'o energijos Vitorijoje liko tik pasakojimai, o naujų „X faktorių“ žalgiriečiai nelaimėje taip ir nesurado.

Netrukus sekė spurtas 16:2, po kurio baskai nutolo nebepavejamai 67:45. Per šią atkarpą „Žalgiris“ praleido porą baisių metimų, po kurių Šarui beliko juoktis pro ašaras.

Artūras Milaknis lyg ir dengė Mattą Janningą, tačiau tuo pačiu ir nedengė – davė užtektinai erdvės tritaškiui išsimesti. Panašiai prie amerikiečio neatleistinai vėlavo ir Aaronas White'as.

Beviltiškumą iliustravo iškart po dviejų šių tolimų metimų Šaro paprašyta minutės pertraukėlė. Iškart po jos, vos tik pakilus nuo atsarginių suolo, „Žalgiris“ suklydo išsimesdamas kamuolį iš užribio.

Skirtumas ketvirtajame kėlinyje buvo išaugęs iki nepadoraus 82:54.

Buvo taip blogai, kad dar pirmoje ketvirtojo kėlinio dalyje skirstytis namo ėmė keli „Žalgirio“ sirgaliai. O maždaug 35-ąją minutę vaizdas buvo dar iškalbingesnis – iš nuobodulio tribūnas paliko ir daugybė „Baskonia“ aistruolių, nebenorėjusių stebėti, kaip spardo gulintį.

„Galime pamatyti savo tikrą veidą, kas mes esame. Jei taip žaisime, nebūsime komanda, kuri konkuruos dėl aukštos vietos“, – 24sek pasakojo E.Ulanovas, kartu su bendražygiais po nesėkmės išklausęs ilgą Šarūno Jasikevičiaus tiradą rūbinėje.

„Mes žinome, koks krepšinis mus atvedė iki ketvirtos vietos. Tad visi viską supranta. Dabar turime kalbėti atvirai ir daryti viską, kad pagerintume formą ir laimėtume kitas rungtynes“, – lietuviui antrino V.Micičius.

Žiūrovai labai retai kada išeina iš renginio. Spektaklyje, koncerte ar filme tai yra didžiulio nepasitenkinimo gestas. Krepšinyje tai dažnai reiškia gestą „išeisiu anksčiau – nebus kamščių – greičiau grįšiu namo“, bet retai kas ima skirstytis dar ketvirtojo kėlinio viduryje ar net pradžioje.

Tai buvo nepagarba renginio herojams, bet ji buvo ir argumentuota – vaizdas aikštėje buvo gniuždantis.

„Blogos rungtynės. Manyčiau, galbūt blogiausios šį sezoną Eurolygoje. Nors jau turėjome keletą skaudžių pralaimėjimų, bet bent būdavo pastangos didesnės, tik kad nebūdavo sprendimų.

Tai šiandien tų pastangų pasigedome po pertraukos. Tie sprendimai nebuvo geri didžiąją rungtynių dalį – beveik visas 40 minučių.

Negali sakyti, kad žaidėme nenusiteikę. Kiekvienos Eurolygos rungtynės yra svarbios. Bet mums vis kažkas nesisekė. Jie buvo geresnė komanda, nusipelnė laimėti ir baudė mus už kiekvieną klaidą“, – reziumavo E.Ulanovas.

Tai ne toks „Žalgiris“, kokį pradėjo gerbti visa Europa. Žaliai balti privalo iškart sureaguoti į šį bausmės lapelį, nes tas juodžiausias scenarijus, kad ir mažai tikėtinas, vis dar teoriškai gali pasiglemžti visą gražų „Žalgirio“ sezoną.

Šis „Žalgiris“ anksčiau niekada nesitaikė į specifinį rezultatą, vietą turnyro lentelėje ar skaičius atkrintamosiose varžybose. Šaras vesdavo šiuos vyrus kovingam, gražiam ir tuo pačiu disciplinuotam mūšiui, neskaičiuojant, kur ir kaip jis gali nuvesti komandą turnyro lentelėje. Toks būdavo svarbiausias „Žalgirio“ tikslas, kokį pastaruoju metu pametė Kauno herojai.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?