2016 09 29

„Juventus“ be vargo sutvarkė „Porto“ ir pateko į FIBA Čempionų lygą

Utenos „Juventus“ krepšininkai atsakomosiose FIBA Čempionų lygos atrankos turnyro rungtynėse namuose 77:59 (16:17, 20:11, 28:14, 13:17) įveikė „Porto“ klubą ir pateko į pagrindinį turnyrą. Pirmasis susitikimas Portugalijoje rugsėjo 27-ąją baigėsi uteniškių pergale 83:81. Už patekimą į Čempionų lygą klubas gaus 100 tūkst. eurų prizą.
Antanas Sireika
Antanas Sireika / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pirmajame ketvirtyje geriau sekėsi svečiams, kurie naudojosi priekinės linijos žaidėjais, kurie lengvai rinko taškus. Sužaidus 5 min. „Porto“ pirmavo 13:6, tačiau amerikietis J.Diggsas sėkmingai ėmėsi iniciatyvos ir tempė „Juventus“ į priekį. Sužaidus 10 minučių „Porto“ buvo priekyje tik tašku – 17:16.

Antrojo kėlinio pradžia buvo labai nerezultatyvi, svečiai pelnė vos vieną tašką – baudos metimu. „Porto“ vieną po kito švaistė netaiklius tritaškius, tačiau sėkmingai provokavo baudas. Pirmasis svečių metimas iš žaidimo pataikytas tik sužaidus 8 su puse minutės. Geros gynybos dėka „Juventus“ prieš didžiąją pertrauką susikrovė solidų pranašumą – 36:28.

Po pertraukos „Porto“ greitai pelnė 4 taškus, tačiau G.Sirutavičius atsakė tritaškiu su pražanga. J.Diggsas pelnė 5 taškus iš eilės ir „Juventus“ atitrūko – 45:32. Lyderio įkvėpti šeimininkai pradėjo visiškai dominuoti – 53:35. Per trečią ketvirtį uteniškiai įmetė 28 taškus (64:42).

Per paskutinį ketvirtį žaidimas iš esmės nesikeitė, o „Juventus“ užtikrintai baigė rungtynes.

„Juventus“: J.Diggsas (3/5 dvit., 2/2 trit., 5 rez. perd.) ir G.Sirutavičius (6/6 baud.) po 13, V.Šulskis (2/3 trit.) 11, R.Jakštas (5 atk. kam.) 10, A.Urbutis 9, A.Bestas 7.

„Porto“: B.Tinsley (6 atk. kam.) 15, S.Borovnjakas (3/4 dvit., 7 atk. kam.) 11, N.Washburnas 8, M.Queirozas ir F.Ventura po 7.