2017 03 21

Kartą jau skriaudė turkus: kaip T.Edney laikų „Žalgiris“ pakeliui į Eurolygos čempionų sostą „Efes“ eliminavo

„Europos krepšinio elitas sumažės per pusę. Tame ketverte po 12 metų pertraukos – vėl mylimiausia ir šlovingiausia lietuvių komanda Kauno „Žalgiris“. Pirmas darbas, kurį dabar reikės padaryti „Žalgiriui“ – užsisakyti bilietus į Miuncheną“, – prieš 18 metų tarė komentatorius Linas Kunigėlis, kai žalgiriečiai Stambule Eurolygos ketvirtfinalyje eliminavo „Efes Pilsen“ krepšininkus.
„Žalgirio“ triumfas Eurolygoje 1999
„Žalgirio“ triumfas Eurolygoje 1999 / euroleague.net nuotr.
Eurolyga | „Žalgiris“ – „Anadolu Efes“ | 20:00 | „Žalgirio“ arena

Kauno „Žalgiris“ ir Stambulo „Anadolu Efes“ sykį Eurolygos istorijoje jau stovėjo vieni prieš kitus ant bedugnės krašto. Kai antradienio vakaro rungtynės „Žalgirio“ arenoje dar tiesiogiai neturės finalinės įtakos Lietuvos ar Turkijos klubo lemčiai, tai prieš 18 metų „Žalgiris“ išspyrė Stambulo ekipą iš Eurolygos ir vėliau pats kėlė čempionų titulą į viršų.

Prisiminkime „Žalgirio“ ir tuometinės „Efes Pilsen“ dvikovą Eurolygos ketvirtfinalyje 1999-aisiais.

Per plauką

Eurolygos ketvirtfinalyje tuomet buvo žaidžiama serija iki dviejų pergalių. „Žalgiris“ turėjo namų aikštės pranašumą.

Pirmąsias rungtynes žalgiriečiai laimėjo po dramatiškos kovos 69:68. Legendiniame Jono Kazlausko „Žalgiryje“ sirgalių dievukas Tyusas Edney buvo kiek pristabdytas puolime – pelnė tik 9 taškus, bet išskirstė 10 rezultatyvių perdavimų.

Pirmaisiais smuikais puolime griežė lietuviai Tomas Masiulis (13 tšk.), Saulius Štombergas (13 tšk.) ir dabartinis Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis (11 tšk.).

fibaeurope.com nuotr./Pirmosios „Žalgirio“ rungtynės ketvirtfinalyje

Komandoje dar žaidė puolimo lyderis Anthony Bowie, Mindaugas Žukauskas, Jiri Zidekas, Eurelijus Žukauskas, Darius Maskoliūnas ir Kęstutis Šeštokas.

Stambule pirmaisiais smuikais griežė Petaras Naumoskis, Zoranas Savičius, Predragas Drobnjakas ir Mirsadas Turkčanas.

Kaune „Efes Pilsen“ sugriebė net 14 atšokusių kamuolių puolime – dvigubai daugiau nei „Žalgiris“. Šis aspektas, beje, bus labai svarbus ir antradienio dvikovoje „Žalgirio“ arenoje.

Tada Kauno sporto halėje susirinko 4200 žiūrovų. Šįkart „Žalgirio“ arenoje bus bent 10 tūkstančių daugiau – 14–15 tūkst.

Triumfas aikštėje „lyjant“ daiktais

„Efes Pilsen“ planavo atsirevanšuoti namuose, tačiau galingas „Žalgirio“ žaidimas tapo siurprizu, kuris varė į neviltį Turkijos klubo aistruolius.

Pirmąjį kėlinį (tada buvo žaidžiami du kėliniai po 20 minučių) šeimininkai laimėjo 33:32 ir atrodė, kad nieko blogo čia nebus. Tačiau „Žalgiris“ antrąją rungtynių dalį laimėjo 52:37 ir paguldė „Efes Pilsen“ antrąjį kartą.

Rungtynių pabaigoje mačo režisierius rodė prislėgtus „Efes Pilsen“ aistruolių veidus, o triumfuojantys žalgiriečiai džiaugtis pergale išskubėjo į rūbinę, užsidengę galvas rankšluosčiais – pikti turkai mėtė į aikštę daiktus. Jų į areną, kurioje prieš tai „Žalgiris“ aštuntfinalyje eliminavo kitą Stambulo klubą „Ulker“, susirinko per 10 tūkstančių.

„Žalgirio“ pergalės kalvis antrajame mače tapo Tyusas Edney, surinkęs fantastišką dvigubą dublį – 20 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų.

Eurelijus Žukauskas pridėjo 15, Saulius Štombergas – 14, Anthony Bowie (7 atk. kam., 5 rez. perd.) – 12 taškų.

fibaeurope.com nuotr./Antrosios „Žalgirio“ rungtynės ketvirtfinalyje

„Efes Pilsen“ neišgelbėjo Petaro Naumoskio 28 taškų šou.

„Žalgiris“ tiesiausiu keliu žengė į Eurolygos finalo ketvertą, kur vėliau Miunchene tapo čempionais.

Čempioniško džiaugsmo laukiame ir antradienio vakarą „Žalgirio“ arenoje.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius