2017 06 11

Kauno „Žalgiris“ sužinojo visus varžovus Eurolygoje

Vokietijos krepšinio čempionu tapo Bambergo „Brose“ klubas ir užėmė paskutinę vietą kito sezono Eurolygoje.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Sekmadienį Bambergo klubas Vokietijos lygos finale 76:58 nugalėjo Oldenburgo „EWE Baskets“ ir laimėjo finalo seriją 3:0.

„Brose“ ekipa Vokietijos čempione tapo trečią kartą iš eilės ir devintą per visą lygos istoriją.

Bambergo klubui priklauso ir lietuvis Arnoldas Kulboka, tačiau jis tik epizodiškai šį sezoną pasirodė pagrindinėje komandoje. Vokietijos klubas 19-metį planuoja išsiųsti nuomos pagrindais į Italiją.

Kitą sezoną Eurolygoje žais trys naujos komandos – Malagos „Unicaja“, „Valencia“ ir „Chimki“.

„Valencia“ į Eurolygą prasibrovė patekusi į Ispanijos čempionato pusfinalį ir palankiai susiklosčius kitiems rezultatams šalies čempionate.

„Chimki“ fantastiškai išsikapstė VTB Jungtinės lygos pusfinalio serijoje, kurią su Sankt Peterburgo „Zenit“ pradėjo 0-2, bet atsitiesė ir triumfavo 3-2. Pamaskvio krepšininkai į Eurolygą pateko kaip VTB Jungtinės lygos finalininkai.

Šie trys klubai pakeis Kazanės UNIKS, Stambulo „Daruššafaka“ ir Stambulo „Galatasaray“.

10 metų sutartis su Eurolyga sudarę klubai: „Žalgiris“, Madrido „Real“, „Barcelona“, Vitorijos „Baskonia“, Stambulo „Fenerbahče“, Stambulo „Anadolu Efes“, Pirėjo „Olympiakos“, Atėnų „Panathinaikos“, Milano „Emporio Armani“, Maskvos CSKA, Tel Avivo „Maccabi“.

Kaip Adrijos lygos čempionė, Eurolygoje išliko Belgrado „Crvena zvezda“.