2017 12 15 /23:44

L.Lekavičiaus „Panathinaikos“ palaužė ant suolo užmiršto A.Gudaičio „Olimpia“

Eurolygoje pečius surėmė Luko Lekavičiaus Atėnų „Panathinaikos“ ir Manto Kalniečio bei Artūro Gudaičio Milano „Olimpia“. Po permainingos kovos pergalę 80:72 (14:23, 25:18, 25:16, 16:15) šventė Graikijos klubas.
Lukas Lekavičius
Lukas Lekavičius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rungtynių pradžia buvo gan netikėta, mat į priekį šovė „dizaineriai“, kurie antrajame kėlinyje turėjo ir 13-kos taškų persvarą.

Dar prieš ilgąją pertrauką graikai deficitą apkarpė, o trečiąjį kėlinį „Panathinaikos“ pradėjo atkarpa 12:4.

Gerą bangą pagavęs „Panathinaikos“ ant jos ir nuvažiavo į pergalę.

Ryškiausia lietuviška figūra Atėnuose buvo Artūras Gudaitis, kuris rungtyniavo vos 12 minučių ir pelnė 11 taškų (4/4 dvit., 3/4 baud. met.), atkovojo 3 kamuolius, perėmė kamuolį, uždėjo 2 blokus, kartą prasižengė ir išprovokavo 3 pražangas.

Pagrindinis konkurentas dėl minučių Kalebas Tarczewskis žaidė net 27 minutes, bet surinko 9 taškus ir atkovojo 3 kamuolius.

Labiausiai įsiminė A.Gudaičio blokas K.C.Riversui.

Mantas Kalnietis žaidė net 31 minutę ir pelnė 7 taškus (1/6 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud. met.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, 3 kartus suklydo, 2 kartus pažeidė taisykles ir 2 kartus išprovokavo pražangą.

Lukas Lekavičius aikštėje išbuvo 17 minučių ir pelnė 2 taškus (1/2 dvit.), atkovojo kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir prasižengė bei išprovokavo 3 pražangas.

„Panathinaikos“: K.C.Riversas 20, M.Lojeskis 14, J.Gistas 11 (7 atk. kam.), N.Calathesas 9 (12 rez. perd.), N.Pappas 8.

„Olimpia“: V.Micovas 13, A.Gudaitis 11, J.Theodore'as ir K.Tarczewskis po 9, A.Cinciarini, M.Kalnietis ir A.Goudelockas po 7.

Kitose rungtynėse Belgrado „Crvena Zvezda“ išvykoje po puikios rungtynių pabaigos 86:82 (26:22, 14:16, 16:25, 30:19) palaužė „Valencia“ ekipą.

Būtent su šia Ispanijos komanda kitą savaitę susitiks ir Kauno „Žalgiris“.

Daugiausiai bėdų aikštės šeimininkams pridarė Jamesas Feldeine'as, surinkęs net 26 taškus ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

„Valencia“: F.San Emeterio 17, T.Pleissas 13 (7 atk. kam.), A.Abalde 12, E.Greenas 10.

„Crvena Zvezda“: J.Feldeine'as 26 (8/10 dvit., 10/10 baud. met.), T.Rochestie 13, P.Antčius 10, N.Dangubičius 9.