2021 01 02

Lietuviai svariai prisidėjo prie pagreitį pagavusios „Baskonia“ pergalės

Vitorijos „Baskonia“ (13-4) su dviem lietuviais įgavo pagreitį Ispanijos krepšinio pirmenybėse (ACB). Baskai namuose 84:67 (18:23, 24:14, 19:16, 23:14) nugalėjo Andoros „MoraBanc“ (7-8) ir laimėjo jau penktą kartą iš eilės.
Rokas Giedraitis
Rokas Giedraitis / Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr.

Nugalėtojų gretose spindėjęs Rokas Giedraitis per 30,5 minutės sumetė 16 taškų (5/6 dvit., 1/7 trit., 3/3 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po vieną kamuolį, išnaudojo penkių pražangų limitą ir pats išprovokavo keturias pražangas.

R.Giedraitis iš viso pririnko 18 naudingumo balų.

Jo komandos draugas Tadas Sedekerskis spindėjo pirmoje rungtynių pusėje, per kurią surinko visus 7 savo pelnytus taškus. 25 minutes žaidęs nidiškis pataikė abu dvitaškius, vienintelį tritaškį, atkovojo vieną kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė tris kamuolius, blokavo du varžovų metimus ir sykį prasižengė.

Puolėjas buvo tarp naudingiausių savo komandoje su 13 naudingumo balų.

Įspūdingas rungtynes sužaidė baskų milžinas Youssoupha Fallas. 223 cm ūgio bokštas per 29 minutes pelnė 17 taškų (7/7 dvit., 3/4 baud.), sugriebė 14 kamuolių, blokavo keturis metimus ir surinko net 38 naudingumo balus.

Jau mėnesį ACB lygoje nepralaiminti „Baskonia“ pergalių skaičiumi pasivijo „Barceloną“, kuri turo rungtynes žais sekmadienį. Šios komandos užima 3-4 vietas ir į priekį praleidžia tik Madrido „Real“ (15-1) ir Tenerifės „Iberostar“ (14-3).

„Baskonia“: Youssoupha Fallas 17 (14 atk. kam., 4 blk., 38 naud. bal.), Rokas Giedraitis 16, Pierria Henry 15 (8 rez. perd.), Alecas Petersas 12.

„MoraBanc“: Jeremy Senglinas 20, Babatunde Olumuyiwa ir Clevinas Hannah po 8.