2017 08 16 /23:20

Lietuvos U-16 rinktinė Europos čempionate suklupo ketvirtfinalyje

Lietuvos jaunimo (iki 16 metų) rinktinė Europos čempionato Podgoricoje ketvirtfinalyje atsitrenkė į šeimininkės Juodkalnijos barjerą – 74:80 (20:19, 13:16, 17:25, 24:20).
U-16 rinktinė pasiekė pergalę
U-16 rinktinė / musukrepsinis.lt nuotr.

Pirmoje mačo pusėje lietuviai nesustabdė 14 taškų pelniusio S.Vlahovičiaus. Po pertraukos jis buvo nebe toks rezultatyvus, tačiau prie jo prisijungė dar keli dviženklį taškų skaičių pelnę juodkalniečiai.

Šeimininkai taikliau atakavo iš visų distancijų bei klydo dvigubai rečiau (9-18 klaidų).

Prasidedant paskutinei mačo minutei lietuviai po ilgesnės pertraukos sumažino skirtumą iki vienženklio, ėmėsi pražangų taktikos ir išmušė varžovus iš vėžių.

Netaiklios baudos ir rezultatyvios mūsiškių atakos skirtumą ištirpdė iki 7 taškų (72:79), bet tada abi baudas prametė jau lietuvis.

Juodkalnijos rinktinė turnyro pusfinalyje susitiks su Serbijos rinktine. Kitame pusfinalyje susirems Kroatija ir Prancūzija.

Lietuviai kovos dėl 5-8 vietų, o pirmosios paguodos rungtynės vyks penktadienį su Ispanija.

Juodkalnija U-16: S.Vlahovičius ir J.Kljajičius po 21, S.Vujisičius ir B.Tomaševičius po 12.

Lietuva U-16: L.Kreišmontas 21 (4/6 trit., 6 atk. kam.), M.Blaževičius 14 (11 atk. kam.), N.Pankratjevas 11 L.Vaištaras (9 atk. kam.) 9, M.Kancleris 8 (9 atk. kam.).