2017 03 09

Neįtikėtina atomazga: pabudęs „Žalgiris“ nubloškė „Panathinaikos“

Kauno „Žalgiris“ niekada nepasiduoda. Po sunkios rungtynių pradžios prieš „Panathinaikos“ žalgiriečiai nenuleido rankų, ketvirtajame kėlinyje pakeitė įvykių eigą ir pergalingai finišavo 64:58 (9:17, 10:14, 15:10, 30:17). Leo Westermanno ir Artūro Milaknio užvesta „Žalgirio“ komanda šventė jau vienuoliktą pergalę Eurolygoje ir žengė dar vieną žingsnį ketvirtfinalio link.
Pergalės džiaugsmo akimirkos
Pergalės džiaugsmo akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Penktadienis | Eurolyga | „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 64:58 | „Žalgirio“ arena

Suprasti akimirksniu

• „Žalgiris“ šventė vienuoliktą pergalę Eurolygoje – 64:58 palaužė „Panathinaikos“
  • Rezultatyviausias buvo 14 taškų surinkęs Leo Westermannas
  • „Panathinaikos“ lyderis buvo 13 taškų surinkęs Nikos Pappas
  • „Žalgiriui“ reikia laimėti ketverias iš likusių penkerių rungtynių, kad patektų į ketvirtfinalį

Fanams riebią pastabą išrašęs Šaras: „Komanda buvo numirusi, bet driokstelėjome kaip reikalas“

Herojiškai atsitiesęs Paulius Jankūnas: „Pralaimi – ir viso gero“

Viena geriausių gynybų Eurolygoje garsėjanti „Panathinaikos“ ekipa Kaune nieko nelaukdama prispaudė žalgiriečius. Šie per pusę kėlinio pelnė vos tris taškus, o įsibėgėję graikai kėlinį laimėjo 17:9.

Antrojo kėlinio pradžioje pokyčių buvo mažai. Žalgiriečiai pataikė vos keturis metimus iš 15-os, tačiau pasitarimai su Š.Jasikevičiumi pagaliau davė vaisių. Iki didžiosios pertraukos skirtumas buvo sumažintas iki 11 taškų.

Trečiąjį kėlinį šeimininkai pradėjo itin energingai abejose aikštės pusėse. Tai lėmė, kad graikai per septynias minutes tepelnė tris taškus. Kevino Pangoso tritaškis sumažino skirtumą iki šešių taškų. Intriga buvo gyva. Prieš lemiamą kėlinį „Žalgiris“ atsiliko septyniais taškais.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ spurtavo 11:4 ir išlygino rezultatą 45:45. Leo Westermannas svarbiausiu metu pataikė du metimus iš eilės ir padėjo pamatą pergalei. Toliau iniciatyvos ėmėsi ir tritaškius šaudė Artūras Milaknis.

Rezultatyviausiai žaidęs Leo Westermannas surinko 14 taškų. A.Milaknis pridėjo 13.

Atėnų ekipą į priekį vedė 13 taškų surinkęs Nikos Pappas. Beje, būtent jis buvo rezultatyviausias komandų akistatoje Atėnuose.

Po šios pergalės „Žalgiriui“ dar reikia laimėti ketverias iš likusių penkerių rungtynių, kad patektų į ketvirtfinalį.

Tiesa, tai bus sąlyginai lengvesnė užduotis, nes likusios rungtynės bus su apatinės turnyrinės lentelės varžovais.

„Žalgiris“ būtent dvikova su „Panathinaikos“ atidarė Eurolygos sezoną. Spalio 14-ąją Atėnuose po atkaklios kovos 84:76 triumfavo graikai.

„Žalgiris“ Eurolygoje su 11 pergalių ir 14 pralaimėjimų užima dešimtąją vietą.

Vienuoliktą pralaimėjimą patyręs Atėnų klubas nukrito į septintą vietą.

Nuo 2000-ųjų „Žalgiris“ su „Panathinaikos“ susitiko 18 kartų. 15 pergalių šventė „Panathinaikos“.

Rungtynių statistika: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 64:58 (9:17, 10:14, 15:10, 30:17)

Dvitaškiai: 15/34 (44,1%) – 19/38 (50,0%)

Tritaškiai: 9/23 (39,1%) – 3/18 (16,7%)

Baudų metimai: 7/10 (70,0%) – 11/13 (84,6%)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 29

Perimti kamuoliai: 4 – 7

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 16

Klaidos: 10 – 10

„Žalgiris“: L.Westermannas 14 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), A.Milaknis 13 (3/6 trit.), P.Jankūnas 11 (8 atk. kam., 2 per. kam.), B.Motumas 11, K.Pangosas 6 (9 rez. perd.), E.Ulanovas 5, A.Kavaliauskas 4, L.Lekavičius 0, R.Seibutis 0, R.Javtokas 0, A.Lima 0.

„Panathinaikos“: N.Pappas 13, C.Singletonas 11 (6 atk. kam., 2 per. kam., 3 blk.), I.Bourousis 10 (5 atk. kam.).

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 64:58

40 min. A.Milaknio tritaškių užvesta žalgiriečių komanda šventė neįtikėtiną pergalę. Kaunas švenčia!

37 min. L.Westermannas persvėrė rezultatą – 53:51.

36 min. A.Milaknis atsakė tuo pačiu – 48:48.

35 min. J.Feldeine'as pataikė tritaškį – 45:48.

34 min. B.Motumas išlygino rezultatą! – 45:45.

32 min. B.Motumo tritaškis nurėžė graikų pranašumą iki keturių taškelių. C.Singletonas aptildė areną, bet A.Kavaliauskas taip pat buvo taiklus – 39:43.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 34:41

30 min. Po A.Kavaliausko metimo komandas skyrė tik penki taškai, tačiau prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė septyni taškai.

28 min. K.Pangosas pataikė pirmąjį tritaškį ir sumažino skirtumą iki šešių taškų. Intriga gyva – 30:36.

27 min. Komandoms ypač sunkiai sekėsi rinkti taškus. „Panathinaikos“ per septynias minutes tepelnė tris taškus. Žalgiriečiai dvigubai daugiau – šešis – 25:34.

25 min. P.Jankūnas baudos metimais sumažino atsilikimą iki aštuonių taškų – 25:33.

23 min. Tik trečiojo kėlinio pradžioje pirmuosius taškus pelnė P.Jankūnas – 23:31.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 19:31

20 min. L.Westermanno tritaškis atgaivino žalgiriečių viltis. Prieš didžiąją pertrauką rezultatas buvo sumažintas iki 12 taškų.

18 min. J.Feldeine'o dėjimas žlugdė sirgalius, kurie visai nutilo. Tačiau juos iš vietų pakėlė A.Milaknio tritaškis ir E.Ulanovo prasiveržimas – 16:27.

17 min. Taškų sąskaitą atidarė I.Bourousis, o žalgiriečiai ir toliau klydo bei pataikė tik 4 dvitaškius iš 15-os – 11:23.

15 min. A.Fotsis dėjimu toliau demotyvavo žalgiriečius. Kol kas taškais Kaune nelijo – 11:21.

12 min. Savo taškų sąskaitą atidarė A.Milaknis, tačiau nepatenkintas chaosu aikštėje dar vieno pasitarimo prašė Š.Jasikevičius – 11:19.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Panathinaikos“ 9:17

10 min. Pirmuosius taškus pelnė B.Motumas, bet žalgiriečiai kėlinį baigė nesurinkę dviženklio taškų skaičiaus.

8 min. L.Westermannas nutraukė žalgiriečių taškų tylą dviem taikliais metimais iš eilės – 7:15.

7 min. K.Gabrielis užtildė areną galingu dėjimu, o po D.Nicholsas metimo pykčiu netvėręs Š.Jasikevičius prašė minutės pertraukėlės – 3:11.

5 min. P.Jankūnas meistriškai blokavo K.Gabrielio tolimą metimą, tačiau tikslą pasiekė C.Singletono tritaškis. Graikų pranašumą padidino ir N.Pappas – 3:7.

3 min. Komandos pirmas kelias minutes atsidėjo gynybai ir į krepšį nepataikė. Pirmasis pasižymėjo N.Pappas, bet E.Ulanovas netrukus atsakė tritaškiu – 3:2.

Startiniai penketai:

„Žalgiris“: Leo Westermannas, Augusto Lima, Kevinas Pangosas, Edgaras Ulanovas, Paulius Jankūnas.

„Panathinaikos“: Chrisas Singletonas, Demetris Nicholsas, Nikos Pappas, Kenny Gabrielis, Nickas Calathesas.