2015 12 08

Nutrūko pergalingas Londono „Lituanica“ žygis pirmajame Anglijos divizione

Sekmadienį iš lietuvaičių emigrantų sudaryta Londono „Lituanica“ (6/1) žaidė savo septintąsias rungtynes Anglijos nacionalinės lygos pirmajame divizione. Iki tol buvo iškovotos šešios pergalės iš tiek pat galimų ir komanda buvo pirmoje vietoje turnyrinėje lentelėje. Deja, bet lietuvaičiai namuose neatsilaikė prieš Essex „Leopards“ (5/3) ir buvo priversti patirti skaudų pralaimėjimą rezultatu 68:89 (13:24;16:23;24:16;15:26).
„Lituanica“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą
„Lituanica“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą / Londono Lituanica nuotr.
Temos: 1 Žygis

Šiose rungtynėse „Lituanica“ ekipai negalėjo padėti net trys svarbūs, startinio penketo žaidėjai žaidėjai: Edvinas Vaupšas, Tomas Skardžius bei Julius Visockas, todėl treneris buvo priverstas verstis esama sudėtimi.

Nuo pat pirmųjų minučių varžovai parodė didelį užsivedimą ir šovė į priekį. Jau po pirmųjų penkių minučių jie pirmavo 14:6, o besibaigiant kėliniui sugebėjo įgyti ir dviženklę persvarą – 24:13.

Antrajame kėlinyje „Lituanica“ vedina Aušrido Petraičio bei Vaido Trepočkos pradėjo mažinti atsilikimą, tačiau varžovai pradėjo naudoti spaudimą per visą aikštę, kuris išmušė šeimininkus iš vėžių ir komandas vėl skyrė dviženklis skirtumas. Baigiantis kėliniui varžovai sugebėjo atitolti dar labiau ir pirmavo jau net 18 taškų – 29:47.

Po ilgosios pertraukos skirtumas nemažėjo iki antrosios trečiojo kėlinio pusės. Tada „Lituanica“ sugebėjo surengti savo vienintelį, bet įspūdingą spurtą ir per keletą minučių panaikinti net 14 taškų deficitą. Deja varžovai atsibudo ir taip pat atsakė spurtu ir prieš lemiamą kėlinį švieslentėje degė rezultas nepalankus šeimininkams – 53:63.

Lemiamajame ketvirtyje „Lituanica“ komandai nebeužteko jėgų deramai pasipriešinti varžovams ir buvo patirtas pirmas pralaimėjimas pirmajame divizione.

Londono „Lituanica“: Aušridas Petraitis 27 (21 atk. kam.), Vaidas Trepočka 16, Lukas Volskis 11.

Tai buvo paskutinės „Lituanica“ namų rungtynės šiais metais. Ateinantį šeštadienį komanda kovos Lietuvos Ambasadorės Londone rengiamame turnyre, o sekmadienį vyks į Readingą kur susikaus su vietos „Rockets“ krepšininkais.