2019 09 10

Sensacingas Serbijos fiasko – krito prieš veterano vedamą Argentiną

Serbijos krepšinio rinktinė dar prieš mėnesį svaičiojo, kad atims auksą iš JAV rinktinės ir „tepadeda jiems Dievas“, kai šios krepšinio galiūnės susitiks tarpusavyje. Tačiau serbams dievybės nepadėjo pasaulio čempionato ketvirtfinalyje, kuriame juos 87:97 eliminavo fantastiškai žaidusi Argentina. Serbai patyrė fiasko ir paliks Kiniją be medalių.
Luisas Scola
Luisas Scola / FIBA nuotr.

Prieš akistatą favorite buvo laikoma Serbija, nors ji nusileido Ispanijai, o Argentina nebuvo patyrusi nesėkmių šiame čempionate. Tiesa, visi vertino, kad argentiniečių varžovai buvo kur kas kuklesni.

Pietų Amerikos krepšinio pažiba įrodė, kad gali nustebinti. Argentiniečiai Donguane pirmavo praktiškai visų rungtynių metu, o likus keturioms minutėms turėjo dviženklį pranašumą.

Serbai bandė išsikapanoti, bet Argentina atsilaikė ir žengė į pasaulio čempionato pusfinalį.

Serbijos rinktinė nesugebėjo sustabdyti 39-erių Luiso Scola, kuris pelnė 20 taškų. Facundo Campazzo pridėjo 18 taškų ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų.

Serbijai 21 tašką pelnė Bogdanas Bogdanovičius.

Pastarąjį kartą rinktinės susitiko prieš 9 metus. Tada sunkią pergalę 84:82 šventė Serbija.

Argentina pusfinalyje susitiks su JAV arba Prancūzijos rinktine.

Kitos ketvirtfinalių poros:

Ispanija – Lenkija

JAV – Prancūzija

Australija – Čekija

Serbija: B.Bogdanovičius 21, N.Bjelica 18, N.Jokičius 16, V.Lučičius 12.

Argentina: L.Scola 20, F.Campazzo 18, P.Garino 15, G.Deckas 13, L.Vildoza 11.

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys: Argentina – Serbija 25:23

Argentiniečiai rungtynes pradėjo spurtu 12:4. Serbams pavyko ištirpdyti varžovų pranašumą, likus žaisti tris minutes. Po N.Bjelicos metimo rezultatas buvo lygus 16:16. Kėlinio pabaigoje Fancundo Campazzo gavo pražangą puolime. Šis teisėjų sprendimas įsiutino Argentinos rinktinės trenerį, kuris užsidirbo techninę pražangą. Po pirmojo kėlinio Argentina turėjo 2 taškų pranašumą.

Antrasis kėlinys: Argentina – Serbija 54:49

Kėlinio pradžioje V.Micičius pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė į priekį Serbiją 26:25. Priminsime, kad buvęs žalgirietis nusprendė likti rinktinėje net ir sužinojęs apie motinos mirtį ir praleido jos laidotuves. Argentiniečiai laikėsi žaidime (39:34) tritaškiais, kurių pataikė jau šešis, serbai – tik vieną. Iki kėlinio pabaigos argentiniečiai išsaugojo 5 taškų pranašumą, nors N.Jokičiaus sąskaitoje jau 14 taškų ir 7 atkovoti kamuoliai.

Trečiasis kėlinys: Argentina – Serbija 68:67

Po veterano L.Scola tritaškio argentiniečiai pirmavo 59:52. Įpusėjus kėliniui, techninę pražangą gavo serbų treneris Aleksandras Džordževičius. Nemanja Bjelica surengė įspūdingą reidą – tritaškis ir taškai iš po krepšio su pražanga. Serbai sumažino skirtumą 65:66. Prieš ketvirtąjį kėlinį komandas skyrė tik taškas.

Ketvirtasis kėlinys: Argentina – Serbija

Patricio Garino buvo rezultatyviausias Argentinos rinktinėje su 15 taškų ir po jo tritaškio argentiniečiai pirmavo 76:72. A.Džordževičius nusprendė pasitarti. Likus žaisti 4 minutes, Argentina pirmavo 85:76.