2019 09 13 /13:40

Fantastišką dviejų pratęsimų dramą laimėję ispanai – pasaulio čempionato finale

Ispanijos rinktinė dar kartą įrodė, kad šiuo metu yra viena didžiausių jėgų pasaulio krepšinyje. Pekine vykusiame pirmajame pusfinalyje Sergio Scariolo auklėtiniai po fantastiškos dramos ir dviejų pratęsimų nukovė Australijos komandą – 95:88 (22:21, 10:16, 19:18, 20:16, 9:9, 15:8).
Marcsas Gasolis
Ricky Rubio ir Marcas Gasolis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tiek Ispanija, tiek Australija iki pusfinalio buvo šiame pasaulio čempionate dar nepralaimėjusios ekipos.

Ispanai pasaulio čempionais yra tapę tik kartą – 2006-aisiais. Sekmadienį vyksiančiame finale jie susitiks su prancūzais arba argentiniečiais.

Australijos rinktinė tarp keturių stipriausių planetos komandų pateko pirmą kartą.

Rungtynes taikliu tritaškiu iš aikštės krašto pradėjo Ricky Rubio. Dar po akimirkos jis atliko puikų perdavimą Juancho Hernangomezui (5:0).

Iniciatyvą Sergio Scariolo vyrai išlaikė iki kėlinio vidurio, bet tuomet stabtelėjo ir australai tuo kaipmat pradėjo naudotis ir persvėrė rezultatą (13:12).

FIBA nuotr./Sergio Llullas

Nuo suolo pakilęs Andrew Bogutas labai sėkmingai įsijungė į žaidimą, o jam puikiai talkino du tritaškius įsviedęs Matthew Dellavedova, tačiau savo taikliarankį turėjo ir ispanai. Įspūdingas Sergio Llullo tritaškis, aidint pirmo kėlinio sirenai, žymėjo minimalų S.Scariolos kariaunos pranašumą – 22:21.

Antrajame kėlinyje vis dažniau iniciatyvos ėmėsi Patty Millsas. Australijos mažylį sunkiai sekėsi stabdyti varžovams ir Žaliojo kontinento komanda pradėjo tolti – 27:22.

S.Scariolo paėmė minutės pertraukėlę, tačiau situacija nepagerėjo. Bangą pagavę australai toliau didino apsukas.

Ispanų inkaras pirmoje rungtynių pusėje buvo labai silpnas pataikymas (vos 33 proc.). Po dviejų kėlinių Australija turėjo penkių taškų persvarą – 37:32.

FIBA nuotr./Rudy Fernandezas

Visgi pagrindinės problemos per pertrauką ispanai neišsprendė ir toliau svaidė pro šalį, o kraują pajutę varžovai tuo sėkmingai naudojosi. Kėlinio viduryje pirmą kartą australų persvara pasiekė dviženklę žymą – 50:39.

Artėti prie savo varžovų Europos bronziniai prizininkai pradėjo tuomet, kai ant suolo sėdo P.Millsas. Po trijų kėlinių australų persvara aptirpo iki keturių taškų – 55:51.

Tačiau ketvirto kėlinio pradžioje ispanai vėl buvo grąžinti į košmarą. Broliai Hernangomezai beviltiškai blaškėsi po abiem krepšiais ir niekaip nesugebėdavo atkovoti kamuolių po pirmųjų australų bandymų, o varžovai sėkmingai tuo naudojosi.

Bet pasiduoti ispanai nesiruošė. Marcas Gasolis pataikė iš toli, S.Llullas įmetė prasiveržęs ir komandas pradėjo skirti vos vienas metimas (65:67).

FIBA nuotr./Victoras Claveras

Paskutinėmis minutėmis ispanus pradėjo traukti R.Rubio. Iš pradžių gynėjas pats pelnė taškus, po to atliko rezultatyvų perdavimą M.Gasoliui, o vėliau išprovokavo Aarono Bayneso pražangą puolime.

Likus žaisti 28 sek. australai turėjo taško persvarą (70:69) ir kamuolį savo rankose, bet P.Millsas prarado kamuolį. S.Llullo metimas buvo netaiklus, bet A.Bogutas prasižengė prieš M.Gasolį. NBA čempiono ranka nesudrebėjo ir ispanai po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 71:70.

Išsigelbėjimui australai turėjo 8,7 sek. P.Millsas išprovokavo labai abejotiną Victoro Clavero pražangą, bet įmetė tik pirmą baudą. R.Rubio dar paleido kamuolį nuo aikštės vidurio ir vos neįmetė, bet komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą – 71:71.

FIBA nuotr./Patty Millsas

Jo metu iniciatyvos ėmėsi M.Gasolis. Penkis taškus iš eilės pelnęs „centras“ ispanams sukūrė penkių taškų pranašumą, bet australams žaibiškai pavyko jį nukirpti – 76:76.

Komandos apsikeitė keliais netaikliais metimais ir turėjo žaisti dar vieną paskutinių sekundžių dramą. Likus 16 sek. ir australams turint kamuolį, M.Gasolis prasižengė prieš P.Millsą. Jis baudas sumetė.

FIBA nuotr./Marcas Gasolis

Šansu dar kartą išlyginti rezultatą pasinaudojo taikliai baudas sumetęs M.Gasolis, kai išprovokavo M.Dellavedovos pražangą (80:80).

Paskutinis M.Dellavedovos bandymas tikslo nepasiekė ir komandos nukeliavo į antrąjį pratęsimą.

Jo metu ispanų patirtis paėmė viršų. Du S.Llullo tritaškiai, M.Gasolio nuostabus žaidimas ir australų padėtis tapo komplikuota. Iš duobės Okeanijos komanda neišsiropštė ir stebuklo nesukūrė.

Vakaro herojumi tapo net 33 taškus pelnęs M.Gasolis. R.Rubio pridėjo 19 taškų ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų, 17 taškų įmetė S.Llullas.

Australų neišgelbėjo 32 P.Millso taškai. Tiesa, „San Antonio Spurs“ gynėjas padarė net 7 klaidas ir mačą baigė vos su 14 naudingumo balų rodikliu.

Nicas Kay'us pridėjo 16 taškų, Andrew Bogutas – 12.