2019 12 09

Pašėlusiose Eurolygos komandų taškų lenktynėse – fantastiškas A.Švedas ir „Chimki“ triumfas

Įspūdingą puolimą pademonstravusi Maskvos srities „Chimki“ ekipa (10-0) tęsia pergalingą savo seriją VTB Vieningoje lygoje. Rimo Kurtinaičio auklėtiniai pirmadienio vakarą išvykoje 108:101 (33:18, 22:26, 22:34, 31:23) parklupdė antrą kartą iš eilės pralaimėjusį Sankt Peterburgo „Zenit“ klubą (4-6).
Rimas Kurtinaitis
Rimas Kurtinaitis / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

„Chimki“ mače prieš kitą Eurolygoje rungtyniaujančią komandą pademonstravo fantastišką taiklumą – tikslą pasiekė 67 proc. dvitaškių (28/42), 52 proc. tritaškių (12/23) ir 94 proc. baudų metimų (16/17).

Tiesa, pėsti šiose rungtynėse nebuvo ir Joano Plazos auklėtiniai, kurie pataikė net 70 proc. dvitaškių (21/30), 36 proc. tolimų metimų (14/38) bei 89 proc. baudų metimų (17/19).

„Chimki“ lemiamą atkarpą sužaidė ketvirtajame kėlinyje. „Zenit“ jam prasidėjus dar pirmavo 83:81, bet tuomet R.Kurtinaičio kariauna spurtavo 16:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 97:85.

„Zenit“ dar bandė desperatiškai gelbėtis ir prasidėjus paskutinei minutei priartėjo iki 5 taškų (99:104), tačiau laiko Sankt Peterburgo komandai jau neužteko.

Į pergalę Pamaskvio komandą vedė įspūdingas rungtynes sužaidęs Aleksejus Švedas. Rusas per 37 minutes pelnė 30 taškų (7/12 dvit., 2/7 trit., 10/10 baud.), atliko 13 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 5 kamuolius, 6 sykius suklydo ir surinko 34 naudingumo balus.

Dešimtą kartą triumfavusi „Chimki“ nuo artimiausios persekiotojos, Maskvos CSKA, yra atsiplėšusi trimis laimėjimais.

„Zenit“: Timas Abromaitis 23 (4/7 trit.), Gustavo Ayonas 18 (6 atk. kam., 6 rez. perd., 31 naud. bal.), Alexas Renfroe 17 (10 rez. perd.), Austinas Hollinsas 16.

„Chimki“: Aleksejus Švedas 30 (13 rez. perd., 34 naud. bal.), Sergejus Karasiovas 20 (7/8 dvit.), Anthony Gillas 15, Devinas Bookeris 14.