2017 10 20

Nesėkmė Rusijoje: istorinis Pauliaus Jankūno pasiekimas neišgelbėjo „Žalgirio“

Atrodo, kad Pauliaus Jankūno negali sustabdyti nei bėgantys metai, nei traumos. Kauno „Žalgirio“ kapitonas iš paskutinių jėgų Rusijoje tempė komandą, tačiau pirmoji Eurolygos išvyka virto pirmuoju pralaimėjimu 77:85 (15:21, 21:25, 17:17, 24:22) didelių ambicijų neslepiančiai „Chimki“ ekipai. Tai nesutrukdė 24 taškus pelniusiam P.Jankūnui pakilti į aštuntąją vietą visų laikų rezultatyviausių Eurolygos žaidėjų sąraše.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ energingai pradėjo rungtynes – Brandonas Daviesas varžovų sirgaliams padovanojo gražų dėjimą, o Aleksejus Švedas darė vieną klaidą po kitos. Tai leido žalgiriečiams pirmauti 6:0, tačiau tai ir buvo vienintelis „Žalgirio“ pranašumas šiose rungtynėse.

„Chimki“ labai greitai atsigavo ir individualaus Thomo Robinsono ir Aleksejaus Švedo meistriškumo dėka po pirmojo kėlinio pirmavo 21:15. Antrajame kėlinyje Rusijos ekipos pranašumas išaugo net iki 14 taškų, o Šarūnas Jasikevičius neslėpė įtūžio dėl klaidų gynyboje.

Po pirmosios rungtynių pusės „Chimki“ pirmavo 46:36. Ryškiausias šeimininkų pranašumas buvo tritaškiai metimai. „Chimki“ pataikė net penkis iš dešimties, o Kauno „Žalgirio“ visi devyni tolimi metimai skriejo pro šalį. „Žalgirį“ nuo didesnių nemalonumų gelbėjo tik Paulius Jankūnas. Kapitonas atrodo visai nejautė kirkšnies traumos padarinių ir jau po dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjo 16 taškų.

Trečiajame kėlinyje tęsė atkakli kova, tačiau „Chimki“ išlaikė dviženklį pranašumą ir prieš lemiamą ketvirtį – 63:53.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai prisiminė, kaip mesti tritaškius. Po Kevino Pangoso ir Aarono White‘o taiklių metimų skirtumas buvo sumažėjęs iki 8 taškų. Tačiau „Chimki“ greitai atsitiesė, tačiau rungtynių pabaigoje K.Pangosas dar vienu tritaškiu sumažino skirtumą iki šešių taškų. Tačiau tai buvo viskas.

Iš viso 24 taškus surinkęs Paulius Jankūnas šiose rungtynėse lipo istoriniais Eurolygos laiptais. 27-ąją minutę baudų metimais pelnęs 18-ąjį tašką, rezultatyviausių visų laikų Eurolygos žaidėjų dešimtuke jis pakilo į aštuntąją vietą.

33-ejų puolėjas pralenkė Atėnų „Panathinaikos“ legendas Dimitrį Diamantidį ir Mike'ą Batiste'ą.

P.Jankūnas taip pat atkovojo 8 kamuolius, atliko tris rezultatyvius perdavimus ir surinko net 36 naudingumo balus.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Jankūnas

Į rungtynes Rusijoje neišvyko traumą vis dar besigydantis „Žalgirio“ legionierius Dee Bostas.

Pirmąsias Eurolygos sezono rungtynes namuose Kauno „Žalgiris“ laimėjo 78:76 prieš Belgrado „Crvena Zvezda“.

Statistika: „Chimki“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 24/43 (55,8%) – 21/46 (45,6%)

Tritaškiai: 8/24 (33,3%) – 3/19 (15,8%)

Baudų metimai: 13/22 (59,1%) – 26/32 (81,3%)

Atkovoti kamuoliai: 36 – 36

Rezultatyvūs perdavimai: 24 – 24

Perimti kamuoliai: 7 – 8

Klaidos: 13 – 13

„Žalgiris“: P.Jankūnas 24, A.White'as 16, A.Toupane'as 13, B.Daviesas 8, K.Pangosas ir A.Kavaliauskas po 6, E.Ulanovas 4.

„Chimki“: T.Robinsonas 19, A.Švedas 16, M.Thomas 14, A.Gillas 10.

Rūšiavimas
Naujausi viršuje
Naujausi apačioje

Ketvirtasis kėlinys: „Chimki“ – „Žalgiris“ 85:77

22:04

Kauno klubas patyrė pirmąjį pralaimėjimą išvykoje.

21:56

38 min. A.Švedas demonstravo savanaudiškumą, o A.Kavaliauskas mažino skirtumą 73:80.

21:45

36 min. P.Jankūnas pildė savo kraitį iki 22 taškų ir bandė sugrąžinti intrigą. 73:64.

21:42

34 min. S.Monia grąžino „Chimki“ patogią persvarą 73:60.

21:40

33 min. Pagaliau! Kevinas Pangosas pataikė pirmąjį „Žalgirio“ tritaškį. 68:60.

Ketvirtasis kėlinys

21:38

32 min. S.Markovičius ir T.Robinsonas ketvirtojo kėlinio pradžioje didino „Chimki“ pranašumą 68:54.

21:37

Kaune likęs traumuotas Dee Bostas labai norėtų būti aikštėje.

Trečiasis kėlinys: „Chimki“ – „Žalgiris“ 63:53

21:33

Po A.White'o metimo su pražanga „Žalgiris“ išlaikė dešimties taškų deficitą ir prieš lemiamą kėlinį.

Donatas Urbonas specialiai 15min iš Rusijos

21:23

Paulius Jankūnas lipa istoriniais Eurolygos laiptais. 27-ąją minutę baudų metimais pelnęs 18-ąjį tašką, rezultatyviausių visų laikų Eurolygos žaidėjų dešimtuke jis pakilo į aštuntąją vietą.

21:22

27 min. E.Ulanovas ir A.Kavaliauskas neleido „Chimki“ per daug atitrūkti, tačiau rusai išlaikė dviženklį pranašumą – 57:46.

21:16

24 min. M.Thomas sugrąžino „Chimki“ 14 taškų pranašumą – 54:40.

Trečiasis kėlinys

21:14

23 min. M.Thomas keturiais taškais iš eilės pradėjo trečiąjį kėlinį. B.Daviesas ir A.Toupane'as neleido rusams nutolti – 50:40.

Thomas Robinsonas

20:55

Antrasis kėlinys: „Chimki“ – „Žalgiris“ 46:36

20:55

„Chimki“ antrajame kėlinyje buvo pavykę įgyti 14 taškų pranašumą. Žalgiriečiams pavyko sumažinti skirtumą iki 10 taškų. Ryškiausias rusų pranašumas – tritaškiai. „Chimki“ pataikė 5/10, „Žalgiris“ – 0/9.

20:45

18 min. K.Pangosas gavo trečią pražangą ir sėdo ant suolo. Krepšininkas dar nepelnė taškų, tačiau atliko 6 rezultatyvius perdavimus. 40:31.

20:41

17 min. B.Daviesas mažino skirtumą iki 7 taškų. Tai tik antras taiklus legionieriaus metimas nuo rungtynių pradžios. A.Švedas atsakė gražia ataka – 38:29.

20:36

Dėl kirkšnies traumos jo galėjo visai nebūti Chimkuose, bet per savaitę prasitampęs skaudančią vietą Paulius Jankūnas pirmojo kėlinio viduryje atsisėdo ant suolo su 14 taškų savo kraityje. Šaras paklausė kapitono, ar viskas gerai, o žalgirietis linktelėjo galva – tiesiog reikia truputį atsipūsti.

Brandonas Daviesas!

20:35

20:34

15 min. P.Jankūnas sumetė visus aštuonis mestus baudos metimus ir jau buvo surinkęs 14 taškų. Įspūdinga! 34:23.

20:32

14 min. „Žalgiris“ vis dar nepataikė nei vieno tritaškio, tačiau savo sąskaitą atidarė A.White'as – 31:21.

20:31

13 min. Skausminga atkarpa Š.Jasikevičiaus ekipai. Po S.Markovičiaus perdavimo krepšį drebino T.Robinsono dėjimas, o po to baudė ir J.Andersono tritaškis – 31:19.

20:27

12 min. Buvęs žalgirietis J.Andersonas smeigė tritaškį ir skirtumas didėjo iki 11 taškų – 26:16.

Antrasis kėlinys

20:26

11 min. T.Robinsonas įspūdingu šuoliu didino „Chimki“ pranašumą – 23:15.

20:22

10 min. Po pirmojo kėlinio „Chimki“ pirmavo 21:15.

20:19

Nepilną trijų minučių atkarpą „Žalgiris“ pralaimėjo 0:9. Vasilije Micičius visai nekontroliuoja komandos ir iškart keičiamas Pauliumi Valinsku. Šaras pats stebisi, kaip susikaupę startavę žalgiriečiai taip greitai prarado koncentraciją.

20:19

8 min. A.Toupane'as pelnė pirmuosius taškus iš po krepšio ir mažino skirtumą 12:18.

20:16

7 min. A.Švedas įgavo pasitikėjimo savimi ir smeigė dar vieną tritaškį. Pirmuosius taškus pelnė ir aikštėje pasirodęs T.Robinsonas. Rusai nutolo 16:10.

20:15

Per minutės pertraukėlę – lietuviški motyvai. Per pirmąją minutės pertraukėlę užgrojo InCulto „European Eastern Funk“ muzikinis kūrinys, pagal kurį šoko „Chimki“ šokėjos. Lietuvos žurnalistai Chimkuose nustebę susižvalgė, bet netrukus pasidavė linksmam pažįstamam ritmui.

20:10

6 min. P.Jankūnas baudos metimais pildė savo sąskaitą iki 8 taškų. A.Švedas persvėrė rezultatą – 11:10.

20:08

5 min. A.Švedo tritaškis užvedė vietos sirgalius. Žalgiriečių pranašumas greitai ištirpo – 7:8.

20:08

4 min. P.Jankūnas ir toliau rinkosi taškus, o E.Ulanovas pademonstravo įspūdingą bloką – 4:8.

Pirmasis kėlinys

20:04

2 min. Tobula rungtynių pradžia. P.Jankūno ir B.Davieso taškai bei dvi iš eilės A.Švedo klaidos – 6:0.

20:00

15min nuotr./Donatas Urbonas

Per komandų pristatymą vietos sirgaliai negailėjo plojimų Pauliui Jankūnui, kuris Chimkų komandai atstovavo 2009-2010 metais. Beje, pranešėjui Artūro Milaknio pavardė tapo neįveikiamu iššūkiu.

Startiniai komandų penketai

19:58

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas, Kevinas Pangosas, Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas.

„Chimki“: Aleksejus Švedas, Anthony Gillas, Jamesas Andersonas, Charlesas Jenkinsas, Malcolmas Thomas.

Paskutinis atnaujinimas 2017-10-20 19:58

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams