2016 01 22

Pirmoji Šaro pergalė Eurolygoje: nepasiduodantis „Žalgiris“ patiesė „Olympiakos“

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ pasiekė pirmąją Eurolygos „Top 16“ pergalę. Ir ne bet kokią, o prieš tituluotą Pirėjo „Olympiakos“ ekipą. Komandiškai žaidę žalgiriečiai užčiaupė Vassilį Spanoulį ir sutriuškino graikus 75:55 (17:18, 16:9, 20:18, 22:10). Kaune buvo atsisveikinta ir su Mantu Kalniečiu, tačiau į Milaną išvykstantis įžaidėjas žaidė blankiai.
Mantas Kalnietis
Mantas Kalnietis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prieš susitikimą su Pirėjo ekipa Kauno „Žalgirį“ sukrėtė naujienos – po rungtynių klubą palieka Mantas Kalnietis. Pagrindinis komandos įžaidėjas nusprendė karjerą tęsti Milano „Emporio Armani“ ekipoje.

Per 25 minutes M.Kalnietis pelnė 2 taškus (1/1 dvitašk., 0/1 tritašk.), atkovojo ir perėmė po du kamuolius, atliko keturis rezultatyvius perdavimus, padarė dvi klaidas ir surinko keturias pražangas.

Tvirtai rungtynes pradėję „Žalgirio“ krepšininkai neišsigando tituluotų varžovų. Jau rungtynių pradžioje džiugino Luko Lekavičiaus prasiveržimai, kuris išvykus Mantui Kalniečiui turės imtis dar didesnio vaidmens. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ dar tašku atsiliko, tačiau antrajame rungtynės visai išsilygino. Prieš didžiąją pertrauką šeimininkai turėjo penkių taškų pranašumą, tačiau tris pražangas buvo spėjęs susirinkti Martynas Pocius.

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai išaugino persvarą iki dviženklio skaičiaus. Tiesa, graikai pradėjo pataikyti tolimus metimus ir šiek tiek atsigriebė. Prieš lemiamą kėlinį keturias pražangas turėjo M.Kalnietis ir M.Pocius. „Žalgiris“ pirmavo aštuoniais taškais.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo „Žalgirio“ spurtu. Įpusėjus kėliniui šeimininkai jau pirmavo 15 taškų, o graikai dar neturėjo nė taško. Kauniečiai laimėjo kėlinį 22:10 ir šventė triuškinančią pergalę.

Kauno „Žalgiris“ su trimis pralaimėjimais ir viena pergale yra grupės autsaideris. Visos kitos grupės ekipos turi bent po dvi pergales.

• Komandos tragiškai mėtė tritaškius. „Žalgiris“ pataikė 2/6, „Olympiakos“ – 5/25.
  • V.Spanoulis pelnė vos 6 taškus, G.Printezis – 7.
  • Paulius Jankūnas buvo rezultatyviausias su 18 taškų.
  • Rungtynes stebėjo 10 245 žiūrovai.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 18 (8/10 dvit., 6 atk. kam.), I.Vougioukas 13 (6/8 dvit.), R.Seibutis 11, E.Ulanovas 11 (7 atk. kam., 3 per. kam.), B.Motumas 9, L.Lekavičius 7, M.Pocius 2, M.Kalnietis 2 (4 rez. perd.), O.Hanlanas 2, S.Vene 0, M.Sajus 0.

„Olympiakos“: D.Johnsonas 11, O.Hunteris 8 (9 atk. kam.), G.Printezis 7, D.Hackettas 7.

19:36

„Žalgirio“ startinis penketas: L.Lekavičius, R.Seibutis, P.Jankūnas, M.Sajus, E.Ulanovas.

19:50

1 min. L.Lekavičius pelnė tris taškus baudos metimais po N.Milutinovo pražangos. I.Papapetrou išlygino rezultatą – 3:3.

19:52

2 min. P.Jankūnas pelnė pirmuosius taškus, o R.Seibutį stabdė neleistai. Jis pataikė dar tris baudos metimus – 8:3.

19:53

3 min. G.Printezis ir L.Lekavičius apsikeitė taikliais metimais – 10:5.

19:54

4 min. G.Printezio tritaškis mažino skirtumą iki dviejų taškų – 10:8.

19:55

5 min. N.Milutinovas lygino rezultatą – 10:10.

20:00

7 min. Pirmuosius taškus pelnė V.Spanoulis, persverdamas rezultatą. P.Jankūnas baudos metimais vėl lygino rezultatą. Aikštėje pasirodė M.Kalnietis. V.Spanoulis atsakė dar vienu dvitaškiu – 14:12.

20:05

9 min. E.Ulanovas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų. P.Jankūną keitė B.Motumas. O.Hunteris taip pat pataikė vieną baudos metimą. Rezultatą lygino I.Vougioukas – 15:15.

20:07

10 min. O.Hunteris pataikė dvitaškį, bet prasižengė. B.Motumas pataikė baudos metimus. O.Hanlanas pražanga stabdė V.Spanoulį.

20:08

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 17:18

20:12

11 min. Pirmaisiais taškais pasižymėjo D.Hackettas – 17:20.

20:13

12 min. O.Hunteris didino graikų pranašumą – 17:22.

20:14

13 min. I.Vougioukas ir D.Hacketas apsikeitė taikliais metimais – 19:24.

20:16

14 min. I.Vougioukas dėjimu su pražanga užbaigė puikią žalgiriečių ataką – 22:24.

20:22

16 min. Puikiu prasiveržimu ir sunkiu metimu rezultatą išlygino M.Pocius – 24:24.

20:24

17 min. Rezultatą persvėrė P.Jankūnas – 26:24.

20:33

20 min. P.Jankūnas pataikė dar vieną metimą, tačiau po jo pražangos du baudos metimus pataikė G.Printezis. Pirmuosius taškus iš žaidimo įsirašė E.Ulanovas. M.Pocius užsidirbo trečią pražangą. B.Motumas pabaigė kėlinį taškais iš po krepšio.

20:34

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 33:27

20:52

22 min. Galingai kėlinį pradėję žalgiriečiai greitai įgijo 9 taškų pranašumą. Tritaškį pataikė E.Ulanovas – 38:29.

20:55

24 min. Puikiu prasiveržimu persvarą didino L.Lekavičius – 40:29.

21:01

26 min. M.Kalnietis užsidirbo trečią pražangą. Įžaidėjas aikštėje apsistumdė su Danieliu Hackettu – 40:31.

21:03

27 min. E.Ulanovas didino žalgiriečių pranašumą – 42:31.

21:05

28 min. B.Motumas ir O.Hanteris apsikeitė metimais iš vidutinio nuotolio, o D.J.Strawberry pataikė retą šių rungtynių tritaškį. I.Vougioukas atsakė dvitaškiu – 47:36.

21:08

29 min. V.Mantzaris pataikė dar vieną tritaškį. Po ketvirtos M.Pociaus pražangos D.Johnsonas pataikė du baudos metimus – 47:41.

21:11

30 min. I.Vougioukas toliau tempė „Žalgirį“, o M.Kalnietis užsidirbo ketvirtą pražangą. D.Johnsonas pataikė dar vieną tritaškį.

21:11

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 53:45

21:21

33 min. P.Jankūnas didino pranašumą iki dešimties taškų – 55:45.

21:23

35 min. P.Jankūnas toliau didino savo taškų kraitį. R.Seibutis į krepšį pataikė griūdamas. „Žalgiris“ turėjo solidžią persvarą – 60:45.

21:29

36 min. Pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė M.Kalnietis – 62:47.

21:29

38 min. R.Seibučio tritaškis didino persvarą iki 20 taškų – 67:47.

21:39

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Olympiakos“ 75:55 (17:18, 16:9, 20:18, 22:10)