2019 01 09

Po nelemtos pražangos „Neptūnas“ pralaimėjo FIBA Čempionų lygos trilerį

Po dramatiškos pergalės sekmadienį prieš Kauno „Žalgirį“ Klaipėdos „Neptūnas“ namuose suklupo FIBA Čempionų lygoje. Trečiadienio vakarą Kazio Maksvyčio auklėtiniai 77:79 (12:21, 27:18, 20:21, 18:19) nusileido Ostendės „Filou“ ekipai.
Lorenzo Williamsas
Lorenzo Williamsas / FIBA nuotr.

Klaipėdos ekipa tragiškai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinio atsiliko 12:21. Antrajame kėlinyje „Neptūnas“ atsigavo ir net buvo persvėręs rezultatą 36:35, o prieš didžiąją pertrauką tarp komandų buvo lygybė 39:39.

Antroji rungtynių pusė klostėsi taip pat atkakliai ir nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis.

Likus žaisti 30 sekundžių, Osvaldas Olisevičius persvėrė rezultatą 75:74, bet Elias Lasisi sugrąžino pranašumą Ostendės klubui 76:75. Likus žaisti 10 sekundžių, svarbų metimą pataikė Lorenzo Williamsas (77:76), bet tada varžovui metant tritaškį prasižengė Kyle'as Weaveris. Chase'as Fieleris pataikė tris baudų metimus ir Ostendė šventė pergalę.

Klaipėdos „Neptūnui“ šis pralaimėjimas gali būti lemiamas kovojant dėl vietos kitame etape. Antrą kartą klaipėdiečius įveikęs Ostendės klubas turės tarpusavio rungtynių pranašumą. D grupėje „Neptūnas“ nusmuko į šeštą vietą, Ostendės ekipa – penkta.

Daugkartiniai Belgijos čempionai iškovojo jau ketvirtą pergalę iš eilės Čempionų lygoje.

Vietos kitame etape siekiantis „Neptūnas“ bandė varžovus pranokti didesne persvara nei patyrė pralaimėjimą pirmajame rate Ostendėje – tuomet klaipėdiečiai varžovų pranašumą po atkaklios kovos pripažino 89:91.

Dvikovoje su Belgijos čempionais klaipėdiečiai vertėsi be po menisko operacijos sveikstančio Arūno Mikalausko.

„Neptūnas“: J.Grantas 15, O.Olisevičius ir K.Weaveris po 12.

„Filou“: E.Lasisi ir TJ Williamsas po 14, C.Fieleris 13.