2021 03 07

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – sensacingas pirmas „Anadolu Efes“ pralaimėjimas Turkijoje

Penktadienį namuose Kauno „Žalgirį“ priimsiantis Stambulo „Anadolu Efes“ (22-1) klubas patyrė sensacingą nesėkmę Turkijos čempionate. Pirmenybių lyderiai svečiuose 85:103 suklupo prieš Afjonkarahisaro „Belediye“ (12-11) klubą su Evaldu Kairiu.
Shane'as Larkinas
Shane'as Larkinas / Getty Images/Euroleague.net nuotr.

Tai – tik pirmas „Anadolu Efes“ pralaimėjimas Turkijoje po 22 pergalių iš eilės serijos.

Dėl legionierių limito ir noro suteikti poilsio Stambulo ekipai šiose rungtynėse nepadėjo visas būrys legionierių – Vasilije Micičius, Krunoslavas Simonas, Rodrigue'as Beaubois ir Adrienas Moermanas.

Susitikimo pradžia vienai stipriausių Europos komandų nieko blogo nežadėjo.

„Anadolu Efes“ laimėjo pirmąjį kėlinį 24:22, o antrajame pirmavo 36:29, bet šeimininkai perėmė iniciatyvą antrojo ketvirčio pabaigoje bei ėmė dominuoti po ilgosios pertraukos, kai jų persvara pasiekė dviženklę – 72:58 po trijų kėlinių.

Lemiamame ketvirtyje rungtynių favoritams intrigos atkurti nepavyko, o Afjonkarahisaro klubas vienu metu net buvo įgijęs 23 taškų pranašumą (84:61).

Svariai prie pergalės prisidėjo ir E.Kairys. Vidurio puolėjas žaidė 30 minučių, per kurias įmetė 10 taškų (4/4 dvit., 2/3 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą, keturissyk prasižengė ir kartą suklydo.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Evaldas Kairys

Nugalėtojų gretose spindėjo pernai Vilniaus „Ryto“ gretose žaidęs meksikietis Pako Cruzas – jis pelnė 22 taškus (5/9 dvit., 3/8 trit., 3/3 baud.) ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

Įdomu tai, kad rungtynes „Anadolu Efes“ baigė be išvaryto vyr. trenerio Ergino Atamano, kuris aikštę buvo priverstas palikti trečiajame kėlinyje.

Nepaisant pralaimėjimo, „Anadolu Efes“ išlieka tvirtais Turkijos čempionato lyderiais. Prieš antroje vietoje esantį Izmiro „Pinar Kasiyaka“ klubą „mėlynieji“ turi trijų pergalių atotrūkį.

E.Kairio klubas pakilo į 8-ąją vietą, kuri reguliariojo sezono pabaigoje garantuotą bilietą į atkrintamąsias.

Primename, jog „Anadolu Efes“ ir „Žalgirio“ akistata ateinantį penktadienį prasidės 19.30 val. Turkijos klubas pastaruoju metu yra ant bangos – Ergino Atamano auklėtiniai laimėjo šešis kartus iš eilės ir su 17-10 pergalių ir pralaimėjimų balansu pakilo į penktą vietą. Žalgiriečiai (15-13) yra devinti.

Pirmąją komandų akistatą dar spalį įtikinamai 89:73 laimėjo „Žalgiris“.

„Belediye“: Pako Cruzas 22 (9 rez. perd.), Tanneris Leissneris 20, Chrisas Wrightas 16 (11 rez. perd.), Egemenas Guvenas 15 (8 atk. kam.), JP Macura ir Evaldas Kairys po 10.

„Anadolu Efes“: Džananas Musa 18, Sertacas Sanli 13, Tiboras Pleissas 12, Shane'as Larkinas ir Bugrahanas Tunceras po 8.