R.Kaukėno sugrįžimas: apdovanojimas, konfliktas ir gandai apie trenerio karjerą

Geležiniu žmogumi pramintas Rimantas Kaukėnas prieš tris mėnesius sugrįžo į aikštę, nors po praėjusio sezono buvo paskelbęs apie karjeros pabaigą. 39-erių gynėją vėl matome Italijos krepšinio lygoje. Vis dėlto jo sugrįžimas į Emilijos Redžo „Grissin Bon“ komandą nebuvo rožėmis klotas.

„Čempionas aikštėje ir gyvenime“, – R.Kaukėną pristatė „Gazzetta di Reggio“.

Vasarį Emilijos Redže lietuviui buvo įteiktas socialinis apdovanojimas „už solidarumą ir krepšinį“ už jo paties vardo paramos fondo veiklą ir pagalbą sergantiems vaikams.

„Dabar jis vienas mūsų“, – tikino vietiniai, įvertinę R.Kaukėno veiklą Emilijos Redže.

Per ceremoniją žmonės plojo R.Kaukėnui atsistoję, o ekrane sukosi vaizdo klipas su buvusių bendražygių sveikinimais sugrįžus į aikštę.

Bet ant parketo nuotaika nebuvo tokia gera.

Sausio 22-ąją pirmąsias rungtynes po pertraukos sužaidęs lietuvis per 25 minutes pelnė 8 taškus. Tiesa, „Grissin Bon“ 85:86 nusileido Kazertos „Pasta Reggia“ krepšininkams.

Per 7 Italijos pirmenybių rungtynes R.Kaukėnas gavo pasireikšti vid. 23,1 minutės, pelnė 7,1 taško, atliko 1,9 rezultatyvaus perdavimo ir rinko 3,6 naudingumo balo. Tris mačus krepšininkas pradėjo starto penkete.

Italijos žiniasklaida spėja, kad R.Kaukėnas pradės trenerio karjerą kaip asistentas Emilijos Redže.

Tiesa, jam būnant aikštėje, „Grissin Bon“ renka 5,9 taško mažiau nei varžovai. Tai prasčiausias +/- rodiklis visoje Emilijos Redžo komandoje. O komanda pralaimi – atvykus R.Kaukėnui, laimėjo tik 2 mačus iš 7.

Pernai tapusi Italijos vicečempione, šį sezoną „Grissin Bon“ ekipa su 11 pergalių ir 11 pralaimėjimų turnyro lentelėje žengia tik aštunta.

Maža to, Italijos žiniasklaida praneša, kad „Grissin Bon“ klubo rūbinėje netrūksta nesutarimų. Tarp konfliktuojančių minima ir R.Kaukėno pavardė.

Prognozuojama, kad po sezono „Grissin Bon“ treneris Massimiliano Menetti neteks darbo ir jį pakeis jo asistentas Devisas Cagnardi.

Jam trenerių štabe toliau turėtų talkinti lietuvis Donatas Slanina, o Italijos žiniasklaida spėja, kad prie tautiečio prisijungs ir R.Kaukėnas, kuris neva trenerio karjerą kaip asistentas pradės būtent Emilijos Redže.