2019 09 12

Krepšinio milžinų mūšyje – Serbijos pergalė prieš JAV

Šių komandų dvikovą dauguma krepšinio gerbėjų tikėjosi išvysti pasaulio čempionato finale, bet tai įvyko kaunantis dėl 5-8 pozicijų. Ketvirtadienio pavakarę Serbijos komanda iššvaistė didžiulę persvarą, tačiau galiausiai 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21) įveikė JAV ekipą.
Bogdanas Bogdanovičius
Bogdanas Bogdanovičius / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

Šių rungtynių pirmosios pusės scenarijus buvo tiesiog neįtikėtinas. Bogdano Bogdanovičiaus keturių iš eilės tritaškių įkvėpti Serbijos krepšininkai per pirmąjį kėlinį susikrovė net 25 taškų pranašumą (32:7) ir atrodė, kad intrigos greitai išvis neliks.

Tačiau antrajame kėlinyje Aleksandro Džordževičiaus auklėtiniai sustojo, o aukštesnę pavarą įjungė amerikiečiai. Per antrąjį ketvirtį JAV panaikino beveik visą turėtą deficitą, tad per didžiąją pertrauką serbai pirmavo jau tik 44:40.

Trečiajame kėlinyje dar vieną šou buvo užsukęs B.Bogdanovičius, sušveitęs keletą tolimų metimų iš eilės, bet amerikiečiai varžovams bėgti neleido. Prieš lemiamą ketvirtį Serbija pirmavo trimis taškais 71:68.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje serbai sugebėjo įgyti dviženklę persvarą. Nors JAV dar kabinosi į rungtynes, serbai šturmą atlaikė ir iškovojo pergalę.

Dėl penktosios vietos Serbija žais su Lenkijos ir Čekijos poros laimėtojais, o JAV su pralaimėtojais kovos dėl 7-sios pozicijos.

B.Bogdanovičius vėl buvo rezultatyviausias Serbijos komandoje – pelnė 28 taškus (3/3 dvit., 7/14 trit., 1/2 baud. met.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 28 naudingumo balus.

JAV rinktinės gretose su 22 taškais pastebimiausias buvo Harrisonas Barnesas, kuris dar atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir finišavo turėdamas 27 naudingumo balus.

Nors amerikiečiai kovą dėl kamuolių laimėjo 41:33, serbai geriau pataikė. Tikslą pasiekė 56 proc. dvitaškių (18/32) ir 48 proc. tritaškių (15/31). JAV pataikė 50 proc. dvitaškių (20/40) ir 35 proc. tritaškių (11/31).

Abi komandos itin mažai klydo: JAV prarado 5, o serbai 6 kamuolius.

Serbija: B.Bogdanovičius 28 (3/3 dvit., 7/14 trit, 6 rez. perd., 28 naud. bal.), V.Lučičius 15 (3/3 trit.), V.Micičius 10, N.Jokičius (7 rez. perd.) ir S.Jovičius po 9.

JAV: H.Barnesas 22 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 27 naud. bal.), K.Walkeris 18 (8 rez. perd.), Kh.Middletonas 16 (6 atk. kam.), M.Turneris 10.

Rungtynių eiga. Serbija – JAV

Ketvirtas kėlinys. Serbija – JAV

40 min. Rungtynės baigėsi.

Likus 11 sek. M.Turneris pataikė vieną baudą iš dviejų – 89:94.

Likus 20 sek. N.Jokičius sumetė baudų metimus – 94:88.

Likus 59 sek. K.Walkeris tritaškiu sumažino deficitą – 87:91.

36 min. V.Micičius įkrovė iš viršaus greitoje atakoje – 85:75.

33 min. Po V.Lučičiaus tritaškio skirtumas pasiekė jau 10 taškų – 78:68.

32 min. V.Micičius galva atsimušė į varžovo petį ir krito ant parketo. Laimei, nieko rimto.

Trečias kėlinys. Serbija – JAV 71:68

29 min. Kh.Middletonas perėmė kamuolį, išbėgo į greitą ataką ir įkrovė iš viršaus, bet serbai vis dar priekyje – 66:69.

27 min. Septintas (!) B.Bogdanovičiaus taiklus tritaškis šiandien – 64:61.

26 min. K.Walkeris pelnė penkis taškus iš eilės, tris pridėjo D.Mitchellas ir Serbijos pranašumas sumažėjo – 61:59.

25 min. Keletą tritaškių iš eilės pataikė B.Bogdanovičius ir skirtumas vėl dviženklis – 61:51.

23 min. Po N.Jokičiaus tritaškio Serbija kiek padidino persvarą. Tiesa, teisėjai ilgai peržiūrinėjo epizodą ir tikrino, kiek taškų įskaityti. Po ilgos pauzės nusprendė, kad linija buvo užminta – 53:47.

Antras kėlinys. Serbija – JAV 44:40

20 min. Viskas. JAV sugrįžo į šias rungtynes, mat pralaimi jau tik penkiais taškais – 38:43.

17 min. Amerikiečiai atkuto po pirmojo kėlinio košmaro ir po Kh.Middletono tritaškio sumažino deficitą – 24:36.

13 min. Nors JAV krepšininkai surengė keletą sėkmingų atakų, jų deficitas vis dar didžiulis – 16:34.

Pirmas kėlinys. Serbija – JAV 32:7

10 min. Dar vienas V.Micičiaus tritaškis. Neįtikėtinas serbų pataikymas. Tikslą pasiekė jau 8 tritaškiai iš 10-ties – 32:7.

8 min. Dar vienas tritaškis. Serbai dominuoja, pataikę 6/6 tritaškių – 26:5.

7 min. V.Micičius smeigė tritaškį. Serbai triuškina amerikiečius – 23:5.

5 min. Ketvirtas B.Bogdanovičiaus tritaškis iš eilės! Serbija priekyje – 17:5.

3 min. Serbai susitikimą pradėjo sėkmingiau. Po trijų iš eilės Bogdano Bogdanovičiaus tritaškių Europos komanda pirmavo – 11:2.