2016 02 25

Rungtynių pabaigoje jėgų pristigęs „Žalgiris“ krito Vitorijoje

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sugebėjo atsitiesti po savaitgalį pralaimėto Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo ir ketvirtadienio vakarą pademonstravo charakterį žaisdami su puikiai Eurolygos „Top 16“ etape rungtyniaujančia Vitorijos „Laboral Kutxa“ komanda. Tačiau pergalei to neužteko. Tris su puse kėlinio pirmavę kauniečiai palūžo pačioje dvikovos pabaigoje – 65:71 (20:22, 12:10, 21:13, 12:26).
Ianas Vougioukas
Ianas Vougioukas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Visas 40 minučių aikštėje virė labai atkakli kova, o rungtynių nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis minutėmis.

Nors krepšinio specialistai pastaruoju metu negaili kritikos išretėjusiai Kauno komandos priekinei linijai, šį kartą su „Laboral Kutxa“ milžinu Ioanniu Bourousiu žalgiriečiai grūmėsi pagirtinai.

Paulius Jankūnas visas rungtynes demonstravo kapitono savybes ir traukė savo komandą į priekį, o Ianis Vougioukas labai gerai kovojo po abiem krepšiais ir šiose rungtynėse atkovojo net 13 kamuolių (8 po varžovų krepšiu).

TAIP PAT SKAITYKITE: Š.Jasikevičius: „Gal daug kam atsibodo mano frazės, bet mūsų procentai vėl nekokie“

Pažymėtina ir tai, kad svečiai šiame mače laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, nors Vitorijos ekipa pagal šį statistinį rodiklį pirmauja visoje Eurolygoje.

Po trečiojo kėlinio „Žalgiris“ dar turėjo 8 taškų persvarą (53:45), tačiau lemiamas ketvirtis priklausė baskams.

Velimiro Perasovičiaus auklėtiniai labai greitai pasivijo pavargusius Lietuvos čempionus, o galutinai „Žalgiris“ palūžo pačiomis paskutinėmis minutėmis, kai pirmaudamas trimis taškais (63:60), pralaimėjo atkarpą 0:9 ir visiškai sugriuvo.

Pirmąją tarpusavio dvikovą Kaune „Laboral Kutxa“ laimėjo 89:68.

„Laboral Kutxa“ – „Žalgiris“  71:65 (22:20, 10:12, 13:21, 26:12).

„Laboral Kutxa“: Darius Adamsas 17 taškų (4/7 dvit., 2/5 trit., 3/6 baud., 9 išpr. praž.), Ioannis Bourousis 16 (1/6 trit., 7/8 baud., 11 atk. kam., 22 n. b.), Fabienas Causeuras 14, Adamas Hanga 7, Jaka Blažičius ir Kimas Tillie po 4.

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas (6/10 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud.) ir Ianas Vougioukas (5/15 dvit., 3/5 baud., 13 atk. kam.) po 13, Renaldas Seibutis 7, Edgaras Ulanovas (7 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Brockas Motumas po 6, Lukas Lekavičius, Olivier Hanlanas ir Kasparas Vecvagaras po 5, Siimas-Sanderis Venė 3, Martynas Pocius 2, Martynas Sajus nežaidė.

Komandų rodikliai: dvitaškiai – 14/32 (43 proc.) ir 19/56 (33 proc.), tritaškiai – 7/22 (31 proc.) ir 6/15 (40 proc.), baudos – 22/32 (68 proc.) ir 9/17 (52 proc.), atkovoti kamuoliai – 42 ir 43, perimti kamuoliai – 7 ir 5, klaidos – 12 ir 11, rezultatyvūs perdavimai – 10 ir 15, blokuoti metimai – 3 ir 0.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

Rungtynių eiga:

I kėlinys. Kauniečiai sėkmingiau pradėjo dvikovą. Vos tik atkovoję pirmąjį ginčo kamuolį, svečiai šovė į priekį ir pirmuosius taškus pelnė Edgaras Ulanovas. Apsigynus, tritaškį pataikė Kasparas Vecvagaras – 5:0. Paulius Jankūnas pataikė iš vidutinio nuotolio. Nuostabi „Žalgirio“ pradžia – 7:0.

Šį kartą kauniečiai išvengė to, kas pastarosiose keliose rungtynėse varė juos į neviltį – prastos pradžios.

Nors įpusėjus kėliniui, baskai atsitiesė, iniciatyva ir toliau priklausė svečiams. Po drąsiai rungtyniavusio Pauliaus Jankūno pataikymo iš vidutinio nuotolio – 11:7.

Pavyti svečius „Laboral Kutxa“ sugebėjo 7-ąją minutę, kai aštriai po žalgiriečių krepšiu prasiveržė Fabienas Causeuras. Visgi į šią prancūzo ataką taikliu metimu atsakė ir Martynas Pocius – 15:13.

Dvi Jaka Blažičiaus taiklios atakos išvedė šeimininkus į priekį (19:17) ir privertė minutės pertraukėlės prašyti Šarūną Jasikevičių.

Paskutinę kėlinio sekundę tritaškį švystelėjo Darius Adamsas. Po pirmo kėlinio „Laboral Kutxa“ pirmavo 23:22.

II kėlinys. Antrasis kėlinys prasidėjo nerezultatyviomis atakomis, tačiau baskų persvara po truputį augo. Po Ioannio Bourousio puskablio – 25:20.

Kitoje aikštės pusėje Ianas Vougioukas savo tautiečiui atsakė taip pat rezultatyvia ataka. Žalgiriečiai inicijavo spurtą 6:0 ir susigrąžino pranašumą, tačiau netrukus dviem taikliais išpuoliais atsakė ir ispanai.

Per pusantro kėlinio žalgiriečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 19:14. Pažymėtina tai, kad „Laboral Kutxa“ – geriausia Eurolygos komanda pagal šį statistinį rodiklį.

Paulius Jankūnas pakibo ant varžovo ir buvo nubaustas nesportine pražanga, tačiau Darko Planiničius prametė abu baudos metimus.

Paskutinę antrojo kėlinio minutę Ianas Vougioukas perėmė kamuolį ir metimu iš po krepšio išlygino rezultatą – 32:32.

III kėlinys. Antrą rungtynių pusę vėl taikliu metimu pradėjo Edgaras Ulanovas, o netrukus iš toli pataikė ir Olivier Hanlanas – 37:32.

Pajutę, kad rungtynių svarstyklės svyra kauniečių pusėn, šeimininkai pataikė du tolimus metimus ir susigrąžino iniciatyvą.

Trečio kėlinio pradžioje taškus buvo pelnę visi dešimt aikštėje pasirodę žalgiriečiai. Ant suolo buvo likęs vienintelis Martynas Sajus.

Paulius Jankūnas įmetė dar vieną sudėtingą metimą ir išvedė kauniečius į priekį – 41:40.

Likus 2 minutėms iki ketvirčio pabaigos sirgalius užtildė tritaškį pataikęs Renaldas Seibutis – 48:45. Netrukus baudas pataikęs Edgaras Ulanovas padidino persvarą iki 5 taškų. Kasparas Vecvagaras pataikė abi baudas ir persvara tapo rekordinė (52:45).

Kėlinį žalgiriečiai baigė atkarpa 10:0 ir po trijų kėlinių pirmavo 53:45.

IV kėlinys. Lemiamą ketvirtį šeimininkai pradėjo spurtu 5:0 ir vėl grąžino intrigą.

Vitorijos klubas neatkovojo kamuolio po savo krepšiu tris kartus iš eilės ir Lukas Lekavičius pataikė tritaškį (56:50). Netrukus Lukas užsidirbo penktąją pražangą ir baigė rungtynes.

Įpusėjus kėliniui, šeimininkai pavijo kauniečius – iš toli pataikė Davis Bertanis (58:58).

Kauniečiai iniciatyvos neatidavė – po Pauliaus Jankūno taiklaus baudos metimo, „Žalgiris“ priekyje 63:60.

Visgi tuomet žalgiriečių žaidimas sugriuvo. Baskai pelnė septynis taškus iš eilės ir šovė priekin – 67:63.

Rungtynių pabaigoje „Laboral Kutxa“ spurtavo 9:0 ir žalgiriečiams nepaliko jokių vilčių (69:63).

Kauniečiai bandė gelbėtis skubotais metimais, tačiau dauguma jų skriejo pro šalį – 65:71.