2017 09 15

Rusija nusodinta: į Europos čempionato finalą žengė Serbija

Europos krepšinio čempionato finale sekmadienį susitiks Slovėnija ir Serbija. Antrajame pusfinalyje tarp Rusijos ir Serbijos galutinį žodį paskutinėmis minutėmis tarė serbų lyderis Bogdanas Bogdanovičius ir šventė pergalę 87:79 (25:20, 23:14, 18:23, 21:22). Serbai iššvaistė 16 taškų pranašumą, tačiau galiausiai palaužė rusus, kurių neišgelbėjo ir 33 taškus pelnęs Aleksejus Švedas.
Bogdanas Bogdanovičius
Bogdanas Bogdanovičius / FIBA nuotr.

Pirmajame kėlinyje vyko lygi kova, kurią iliustravo ir po 7 taškus pelnę lyderiai Bogdanas Bogdanovičius ir Aleksejus Švedas. Antrajame kėlinyje dominavo serbai, kurie įpusėjus kėliniui turėjo 16 taškų persvarą. B.Bogdanovičius ir Bobanas Marjanovičius kartu pelnė net 26 taškus ir po pirmosios rungtynių dalies Serbija pirmavo 48:34.

Trečiajame kėlinyje serbai ir vėl susigrąžino 16 taškų pranašumą, tačiau rusai greitai spurtavo ir po efektingo Andrejaus Voroncevičiaus tritaškio sumažino skirtumą iki 5 taškų. A.Švedas sugebėjo išprovokuoti net 10 pražangų, tačiau tik trečiajame kėlinyje rusai sulaukė pagalbos iš atsarginių žaidėjų. Serbai neleido įsijausti Rusijos krepšininkams ir prieš lemiamą kėlinį pirmavo 66:57.

Ketvirtajame kėlinyje rusai įjungė paskutinę pavarą. Po A.Švedo tritaškio serbai pirmavo tik dviem taškais – 75:73. Tada svarbų tritaškį pataikė būsimas žalgirietis Vasilije Mičičius, o B.Bogdanovičius užvedė komandą neįtikėtinais metimais pačiu svarbiausiu rungtynių metu.

Iš viso Rusijos rinktinei A.Švedas surinko 33 taškus. Rusų lyderis visose aštuoneriose Europos čempionato rungtynėse peržengė 20 taškų ribą.

Serbijos rinktinei 24 taškus pelnė B.Bogdanovičius, 18 – B.Marjanovičius.

Traumą trečiojo kėlinio pabaigoje patyrė Serbijos rinktinės įžaidėjas Stefanas Jovičius.

Rusija grupės etape 75:72 buvo nugalėjusi Serbiją, kuriai tai buvo vienintelis pralaimėjimas šiame čempionate.

Finale Serbijos jau laukia Slovėnija, kuri pusfinalyje nugalėjo čempionės titulą gynusią Ispaniją.

Serbai iškovojo sidabro medalius Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse ir pasaulio čempionate, tačiau Europos čempionate nėra iškovoję medalių nuo 2009 metų.

Rusijos rinktinė Europos čempionato medalius pastarąjį kartą čiupinėjo 2011 metais, kai Lietuvoje iškovojo bronzą.

Jie turės galimybę pakartoti šį pasiekimą kovoje dėl trečios vietos su Ispanijos rinktine.

Rusija: A.Švedas 33, A.Voroncevičius 14, T.Mozgovas 11, D.Chvostovas 10.

Serbija: B.Bogdanovičius 24, B.Marjanovičius 18, V.Lučičius 13.

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: Rusija – Serbija 79:87

Rusai ir vėl sumažino skirtumą iki 5 taškų, M.Guduričius atsakė tritaškiu, tačiau netrukus serbas užsidirbo nesportinę pražangą. Rusų deficitas sumažėjo iki keturių taškų, tačiau neilgam. Serbai vėl buvo atitrūkę, tačiau A.Zubkovo dėjimas švelnino skirtumą 70:75, o ketvirtąją pražangą gavo B.Marjanovičius. A.Švedo tritaškis ir rusai jau atsiliko tik 73:75, likus žaisti tris minutes. V.Mičičius pataikė svarbų tritaškį – 78:73. Serbai ir vėl atitrūko ir pergalės nebepaleido.

Trečiasis kėlinys: Rusija – Serbija 57:66

Tik trečiojo kėlinio viduryje Rusijos rinktinė sulaukė taškų iš atsarginių žaidėjų. Juos gelbėjo tik A.Švedo meistriškumas, jis jau buvo išprovokavęs 10 pražangų. Rusai sugebėjo sumažinti skirtumą iki 8 taškų, tačiau serbai arčiau varžovų neprisileido. A.Voroncevičius smeigė tritaškį ir prikėlė Rusijos sirgalių tribūnas. Komandas skyrė penki taškai. Kėlinio pabaigoje aikštę paliko traumą patyręs Stefanas Jovičius. Tai nesutrukdė serbams susigrąžinti 9 taškų pranašumą.

Antrasis kėlinys: Rusija – Serbija 34:48

A.Švedas provokavo vieną serbų pražangą po kitos ir mažino skirtumą, tačiau B.Bogdanovičius ir B.Marjanovičius tempė į priekį Serbiją 32:26. Netrukus serbai įgijo jau dviženklį pranašumą, o rusų bandymai iš toli skriejo pro šalį. S.Bazarevičius buvo priverstas imti antrą minutės pertraukėlę per kelias minutes. Įpusėjus kėliniui, serbai pirmavo net 16 taškų skirtumu. Rusai niekaip nesugebėjo apsiginti prieš milžiną B.Marjanovičių, kuris maudė savo tiesioginius oponentus ir jau buvo surinkęs 13 taškų. Prieš didžiąją pertrauką serbai turėjo 14 taškų pranašumą.

Pirmasis kėlinys: Rusija – Serbija 20:25

B.Bogdanovičius pataikė tritaškį po dviejų netaiklių metimų. Serbai užsivedė ir įpusėjus kėliniui pirmavo 12:6. A..Švedas tylėjo ilgiau, tačiau likus žaisti tris minutes pataikė svarbų tritaškį ir sumažino skirtumą 13:16. Pirmąjį kėlinį užbaigė būsimo žalgiriečio V.Mičičiaus dvitaškis. Po pirmųjų 10 minučių serbai turėjo penkių taškų pranašumą, o A.Švedas ir B.Bogdanovičius surinko po 7 taškus.