2016 01 15 /2016 01 16

Š.Jasikevičiaus debiutas neapkarto: „Žalgiris“ tik po atkaklios kovos nusileido „Real“ – 86:92

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ penktadienio vakarą sužaidė puikų mačą Madride su Eurolygos čempionų „Real“. Iki rungtynių pabaigos į nugaras varžovams alsavę „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjo 86:92 (18:26, 24:19, 11:20, 33:27).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Įvertinkite „Žalgirio“ krepšininkų žaidimą.

Kauniečiams rungtynių pradžioje nepavyko išvengti įprastos duobės (12:2), tačiau netrukus pavyko atsakyti savuoju spurtu 12:4. Vis dėlto „Real“ ekipa pirmąjį kėlinį sužaidė kur kas geriau, visiškai dominavo baudos aikštelėje, kur Gustavo Ayonas vienas surinko 10 taškų. 8 taškus kauniečiams per kėlinuką surinko Edgaras Ulanovas.

Antrajame ketvirtyje jau siautėjo Felipe Reyesas, vos per 9 minutes surinkęs 12 taškų. Brockas Motumas neblogai žaidė puolime, tačiau gynyboje prieš „Real“ veteraną buvo tuščia vieta. „Real“ pranašumas išaugo iki 13-os – 49:36.

Vis dėlto kauniečiai sugebėjo susiimti ir sugrįžti į rungtynes. Antroje ketvirčio dalyje įsižaidęs Renaldas Seibutis pataikę kelis metimus ir skirtumas greitai tirpo. Prieš pat pertrauką dvitaškį su pražanga pelnęs R.Seibutis sumažino skirtumą iki metimo – 45:42.

Trečiajame ketvirtyje „Žalgirio“ puolimas visiškai užstrigo, „Real“ puolė įvairiai ir tai darė geriau. Ispanams pavyko susigrąžinti dviženklę persvarą – 65:53.

Rezultatą lėmę statistiniai rodikliai:

• „Žalgiris“ įmetė 17 taškų daugiau nei jų vidurkis, buvęs prieš mačą (69)
  • Kovą dėl kamuolių „Real“ laimėjo 39:26, atsikovodama net 18 kamuolių puolime
  • Kauniečiai tausojo kamuolį ir su „Real“ padarė po lygiai klaidų – po 14
  • „Žalgiris“ puikiai metė dvitaškius (59%) ir stipriai lenkė „Real“ (50%)
  • „Žalgiris“ atliko net 6 rezultatyviais perdavimais daugiau (21) nei vidurkis (15)
  • „Real“ žaidė agresyviau puolime, išprovokavo 23 pražangas, o „Žalgiris“ tik 15
  • Dėl pražangų skaičiaus „Real“ metė kone dvigubai daugiau baudų – 19 prieš 11

Paskutinio ketvirčio pradžioje buvo pradėję kvepėti „Žalgirio“ sutriuškinimu (73:57), tačiau kauniečiai ir vėl atsitiesė. Mačui einant į pabaigą P.Jankūnas pataikė du metimus iš eilės, o apsigynus skirtumą iki vos 5 taškų sumažino R.Seibutis – 78:73.

Tačiau koją kišo visų rungtynių metu ryškėjusi bėda – skylės baudos aikštelėje, kuriomis puikiai naudojosi F.Reyesas, Andresas Nočioni ir G.Ayonas. Nors kauniečiai pabaigoje galėjo užsikabinti, tačiau „Real“ į visus „Žalgirio“ blykstelėjimus atsakydavo savais.

Geriausias sezono Eurolygos rungtynes sužaidė Jonas Mačiulis. Ilgiausiai žaidęs (25 su use min.) lietuvis pelnė daugiausiai taškų – 12 (2/5 dvit., 1/4 trit., 5/5 baud.). Jis atkovojo 3 ir perėmė vieną kamuolį, išprovokavo 3 pražangas, kartą prasižengė pats ir surinko 11 naudingumo balų.

„Real“: F.Reyesas (6/10 dvit., 2/2 trit., 6/6 baud., 6 atk. kam., 8 išpr. praž., 32 naud. bal.) 24, G.Ayonas (7/12 dvit., 15 atk. kam., 30 naud. bal.) 16, K.C.riversas 14, J.Mačiulis 12.

„Žalgiris“: R.Seibutis (5/9 dvit.) 13, S.S.Venė (2/3 trit.), B.Motumas (5/6 dvit.), O.Hanlanas (3/6 dvit.) ir E.Ulanovas (3/3 dvit., 4 atk. kam.) po 10, M.Kalnietis (2/7 dvit., 6 rez. perd.) ir I.Vougioukas po 9, P.Jankūnas 8.

Ketvirtasis kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 92:86 (26:18, 19:24, 20:11, 27:33)

10 min. Kauniečiai apsigynė, tačiau liko tik 36 sek. Puolime kamuolį atkovojęs S.S.Venė įmetė dvitaškį. F.Reyesas sumetė baudas, dvitaškį pelnė B.Motumas, tačiau „Žalgiris“ nespėjo prasižengti ir pabėgęs K.C.Riversas lengvais taškais užtikrino „Real“ pergalę – 90:83.

9 min. G.Ayonas pataisė netaiklų S.Rodriguezo metimą. „Žalgirio“ ataka nesėkminga.

8 min. M.Kalnietis baudos aikštelėje surado I.Vougiouką ir graikas atsirevanšavo „Real“ savo dvitaškiu su pražanga bei taiklia bauda. Smūgis į paširdžius – K.C.Riverso tritaškis – 84:76. Tris taškus smeigė L.Lekavičius.

7 min. Ilga ir kantri „Žalgirio“ ataka baigėsi idealiu R.Seibučio prasiveržimu ir dviem taškais su pražanga – 78:73. Fantastiškas F.Reyesas pelnė 21-ąjį savo tašką. Dvitaškis su pražanga ir taikli bauda – 81:73.

6 min. Du iš eilės puikūs P.Jankūno epizodai puolime suteikė dar vilties – 78:70.

5 min. Į taiklų A.Nočioni metimą tritaškiu atsakė S.S.Venė ir skirtumas sumažėjo iki vienženklio – 75:66. Tik trumpam – tritaškį įmetė ir J.Carrollas.

4 min. Gražus P.Jankūno ir M.Kalniečio derinukas baigėsi taikliu kapitono dvitaškiu – 73:63.

2 min. F.Reyesas eilinį kartą sudraskė kauniečių gynybą, pelnydamas du taškus su pražanga. M.Pocius irgi įmetė – 73:59.

1 min. K.C.Riversas ketvirtį pradėjo taikliu tritaškiu. A.Nočioni sumetė baudas, tačiau O.Hanlanas ir I.Vougioukas pataikė po dvitaškį – 70:57.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Renaldas Seibutis

Trečiasis kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 65:53 (26:18, 19:24, 14:8)

10 min. F.Reyesas lengvai įmetė tritaškį, o su sirena pataikė ir A.Nočioni – 65:53.

9 min. J.Mačiulis baudų metimais atstatė dviženklę „Real“ persvarą – 61:50. S.S.Venė pataikė tritaškį.

8 min. Po ilgos pertraukos įmetė ir S.Rodriguezas, pataikęs tritaškį – 59:50.

5 min. Du iš eilės sėkmingi R.Seibučio metimai, tarp kurių įsiterpė G.Ayono taškai – 54:48.

4 min. E.Ulanovas vienas prieš vieną įveikė J.Mačiulį ir pelnė taškus. J.Mačiulis atsakė dvitaškiu su pražanga – 52:44.

3 min. J.Mačiulis pelnė 5-ąjį tašką, o kauniečiai vėl strigo puolime.

1 min. G.Ayonas blokavo I.Vougiouko, o E.Ulanovas – J.Mačiulio metimą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jonas Mačiulis

Antrasis kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 45:42 (26:18, 19:24)

10 min. G.Ayonas prametė abi baudas, o po jo pražangos dar du taškus baudomis sumetė I.Vougioukas. „Žalgiris“ apsigynė, surengė greitą ataką ir J.Mačiulis likus 0,3 sek. pražanga sustabdė R.Seibutį, kuris sumetė baudas – 45:42.

9 min. „Naglu“ prasiveržimu pro G.Ayoną dvitaškį pelnė R.Seibutis. I.Vougioukas perėmė kamuolį, o M.Kalnietis sumetė baudas ir dar sumažino skirtumą – 45:38.

8 min. Pagaliau taškus pelnė ir R.Seibutis, gražų metimą kaire ranka pataikė B.Motumas, sumažindamas kauniečių atsilikimą iki vienženklio – 34:43.

6 min. B.Motumas pelnė 4 taškus iš eilės, tačiau gynyboje visiškai nieko nepadarė prieš F.Reyesą – 43:30.

4 min. B.Motumas dar kartą paliko F.Reyesą laisvą ir šis įmetė antrą tritaškį iš eilės – 39:26.

3 min. O.Hanlanas tritaškiu pelnė jau 8-ąjį tašką. F.Reyesas atsakė tritaškiu – 36:26.

2 min. O.Hanlanui perėmus kamuolį J.Tayloras už šiurkščią pražangą gavo nesportinę pražangą. Kanadietis pataikė tik vieną baudą, o gavus kamuolį prametė dvitaškį.

1 min. J.Tayloras tritaškiu atstatė dviženklę persvarą – 31:20. Pirmuosius taškus netrukus pelnė M.Pocius.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Gustavo Ayonas

Pirmasis kėlinys: „Real“ – „Žalgiris“ 26:18

10 min. O.Hanlanas dar kartą sudraskė šeimininkų gynybą, ketvirčio pabaigoje visiškai laisvas iš tritškio prametė S.Rodriguezas – 26:18.

9 min. Gražiu prasiveržimu O.Hanlanas nutraukė 10:0 „Real“ spurtą – 16:24.

8 min. Tris kartus per vieną ataką kauniečiai leido „Real“ žaidėjams atsikovoti kamuolį ir viskas baigėsi taikliomis F.Reyeso baudomis – 22:14.

6 min. M.Kalnietis pelnė dar du taškus, tačiau gynyboje nepavyko sustabdyti G.Ayonas, kuris įmetė jau 8-is – 18:12.

4 min. Tritaškį pataikė E.Ulanovas. Po G.Atono dvitaškio E.Ulanovas pataikė dvitaškį su pražanga, „Žalgiris“ apsigynė ir M.Kalnietis sumažino skirtumą iki vieno metimo – 12:10.

3 min. „Žalgiris“ puolime sunkiai ieškojo taškų, o T.Thompkinsas įmetė tritaškį – 10:2.

2 min. K.C.Riversas padidino persvarą iki 7:2, o antrasis J.Mačiulio tritaškis nebuvo taiklus.

1 min. Pirmuosius taškus antruoju bandymu per M.Sajų pelnė G.Ayonas, tolimu dvitaškiu atsakė E.Ulanovas. J.Mačiulis smeigė tritaškį.

Š.Jasikevičius pasirinko įdomų starto penketą: Martynas Sajus, Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Renaldas Seibutis, Mantas Kalnietis.

„Real“: S.Rodriguezas, K.C.Riversas, T.Thompkinsas, J.Mačiulis, G.Ayonas. S.Llullas ir R.Fernandezas negali žaisti dėl traumų.