Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 05 19

Šanso žaisti Lietuvos rinktinėje nelaidojančiam klaipėdiečiui – geriausias testas

Trys taškai! Mindaugas Girdžiūnas kelia pirštą ir rodo kažkur ten, į „Švyturio“ arenos tribūnas. Tas rodomasis pirštas simbolizavo pirmąjį klaipėdiečio tritaškį į Kauno „Žalgirio“ krepšį LKL pusfinalio serijoje. Žalgiriečių gynyba užsmaugė gynėją taip, kad šis neturi erdvės kur padėti kojos. Sunku, bet tai jam geriausias patikrinimas prieš Lietuvos rinktinę.
Mindaugas Girdžiūnas
Mindaugas Girdžiūnas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Žalgirietis Leo Westermannas tiesiog prilipo prie Mindaugo Girdžiūno.

Vos tik 28-erių įžaidėjas pabandydavo susikurti erdvės paprašydamas užtvaros ir žaisdamas du prieš du, prie M.Girdžiūno prišokdavo du žalgiriečiai – po susikeitimo likęs aukštaūgis ir iš užtvaros išlindęs gynėjas.

Kieta ir agresyvi „Žalgirio“ gynyba dažnai blokšdavo M.Girdžiūną ant parketo, todėl ir tas pirmasis tritaškis pusfinalyje buvo toks saldus.

Skrajojęs LKL ketvirtfinalyje su Utenos „Juventus“, kai rinko vidutiniškai 19,3 taško (70,6 proc. dvit., 71,4 proc. trit.) ir po 4 rezultatyvius perdavimus, pusfinalyje „Neptūno“ gynėjas susidūrė su visai kitokia – Eurolygos gynyba.

Pirmas mano tikslas – patekti į Palangos stovyklą. O po to žaisti kaip galiu ir kaip treneris nori, kad žaisčiau. Manau, turiu šansą.

„Jie ginasi labai agresyviai. Jaučiasi, kad man skiria didelį dėmesį. Uteniškių vidurio puolėjai buvo lėtesni, todėl ir gynyba buvo pasyvesnė.

Sunku, bet žiūrėsime“, – po rungtynių „Švyturio“ arenos koridoriuose kukliai šypsojosi M.Girdžiūnas.

Ta dusinanti „Žalgirio“ gynyba kartais veda iš kantrybės. Kaip tąkart trečiajame kėlinyje, kai grubiai stabdydamas Keviną Pangosą M.Girdžiūnas išprovokavo gerą susistumdymą po krepšiu.

Skirti žaidėjų sulėkė net Šarūnas Jasikevičius ir du krepšininkai nuo „Neptūno“ atsarginių suolo – Mindaugas Kačinas bei Aidas Einikis.

„Gal kažkiek agresyvi buvo mano pražanga, – pripažino M.Girdžiūnas. – Bet tai atkrintamosios. Tokie dalykai išeina savaime.

Manau, nuo to smagiau ir žiūrovams. Ir patiems krepšininkams gerai taip kovoti.“

Iškart po susistumdymo M.Girdžiūnas organizuodamas ataką numetė kamuolį į niekur – tėškė šį tiesiog į kėdę parketinėje VIP žiūrovų eilėje, priešais kurią, jo manymu, turėjo stovėti komandos draugas.

Tąkart ranka sudrebėjo. Tačiau tik ne vėliau, kai „Žalgiriui“ nespėjus išsidėstyti gynyboje, M.Girdžiūnas baudė Lietuvos čempionus pirmuoju savo tritaškiu LKL pusfinalyje iš 7.

Jo ir Chriso Loftono metimai prieš ketvirtąjį kėlinį nutolino „Neptūną“ nuo svečių 60:49, bet lemiamame ketvirtyje dar teko gerokai padirbėti, kad išsaugotų pergalę.

„Prie tokios arenos ir tokių žiūrovų nesinorėjo pralaimėti. Norėjome sugrąžinti „Žalgirį“, į Klaipėdą“, – išlygintu LKL pusfinalio serijos iki 3 pergalių rezultatu 1-1 pasidžiaugė klaipėdietis.

Būtent tas karštas ir ribas kartais peržengiantis sirgalių palaikymas buvo impulsas, užkūręs „Neptūną“ nuo pirmųjų minučių. Kitaip nei Kaune, kur Klaipėdos komanda skendo 54:83.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mindaugas Girdžiūnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mindaugas Girdžiūnas

Ši situacija primena pernykštį LKL superfinalą, kur „Neptūnas“ po baisių rungtynių Kaune paskui Klaipėdoje taip pat siuntė žaliai baltus į nokdauną jau pirmosiomis minutėmis.

Tik situacija šiemet sudėtingesnė. Ir todėl, kad „Žalgiris“ gerokai ūgtelėjo su 14 pergalių Eurolygoje, ir kad čempionišką iššūkį „Neptūnas“ priima nebe LKL superfinale, o pusfinalyje.

Stengėmės nekreipti į tai dėmesio. Bet skaitai naujienas, matai, kas vyksta – sunku išlikti šaltam. Ypač gal mums, klaipėdiečiams, tai buvo ypač svarbu.

Sezonas buvo sunkus ir visai „Neptūno“ komandai, ir pačiam Mindaugui. Kai klaipėdiečiai stumdėsi 4-6 turnyro lentelės vietose, užribyje uostamiestį purtė legionierių skandalai ir nebeatidėliotinas sprendimas atleisti buvusį klubo direktorių Osvaldą Kurauską.

Tai veikė M.Girdžiūną, kurio rodikliai ilgą laiką buvo prastesni nei 2015-2016 metų sezoną, kuris užtarnavo jam kvietimą į Jono Kazlausko Lietuvos rinktinės stovyklą.

„Pasikeitimai sudėtyje, valdžioje... Žaidimas labai bangavo. Buvo sunku įsivažiuoti, nes naujiems žaidėjams reikėjo įsižaisti. O ir krepšininkams tos permainos veikė per smegenis – norėjosi stabilumo, – pripažino M.Girdžiūnas. – Stengėmės nekreipti į tai dėmesio. Bet skaitai naujienas, matai, kas vyksta – sunku išlikti šaltam. Ypač gal mums, klaipėdiečiams, tai buvo ypač svarbu.

Bet komanda stabilizavosi ir dabar bandome siekti medalių. Kaip matau, viskas susitvarkė. Reikia žaisti.“

Stabilizavosi ir M.Girdžiūno taikiklis.

Sezonas

Min.

Tšk.

Dvit.

Trit.

Baud.

Atk. kam.

Perd.

Kl.

Naud.

2016-17 (LKL) 23,9 10,8 52,7 38,1 84,6 2,4 2,7 1,5 10,4
2016-2017 (FIBA) 21,6 6,7 35,1 27,3 91,2 2,7 3 2,5 5,9
2015-2016 (LKL) 21,3 10,6 50,6 37,3 91,4 1,9 2,6 1,9 9,7
2015-2016 (EuroCup) 18,8 8,1 50 30,6 80 1,2 1,9 1,7 5,8

Lyg tyčia, po fantastiškos LKL ketvirtfinalio serijos Dainius Adomaitis skelbė išplėstinį 31 kandidato atstovauti Lietuvos rinktinei Europos čempionate sąrašą.

Jame antrus metus iš eilės yra M.Girdžiūno pavardė.

Pernai daugelis tikėjosi, kad proveržio sezoną turėjęs „Neptūno“ krepšininkas pateks į olimpinį Jono Kazlausko rinktinės dvyliktuką.

Tačiau paskutinėmis savaitėmis J.Kazlauskas pasirinko ne individualiai stipresnį M.Girdžiūną, bet labiau komandai kuriantį įžaidėją Vaidą Kariniauską.

„Aišku, kai esi ten, automatiškai nori būti komandoje. Buvo liūdna, buvo. Bet ką darysi. Toks gyvenimas. Tačiau nelaidoju savo šanso“, – pernykštę nuoskaudą prisiminė M.Girdžiūnas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mindaugas Girdžiūnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mindaugas Girdžiūnas

O šansų yra nemažai, nes D.Adomaitis yra treneris, kuriam imponuoja atakuojančio stiliaus įžaidėjas.

Juolab, kai D.Adomaitis puikiai žino M.Girdžiūno galimybes ir kur jis tiktų jo schemose rinktinėje.

„Neptūno“ komandoje, „Court Side Newspaper“ duomenimis, daugiau žaidimo sukasi tik apie klaipėdiečių legionierius Danielį Ewingą ir Chrisą Loftoną.

„Aišku, man truputį lengviau. Žinau sistemą, filosofiją. Man pačiam bus lengviau. Kita vertus – tai lengvas spaudimėlis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dainius Adomaitis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dainius Adomaitis

Su treneriu apie rinktinę dar nekalbėjome.

Kad treneris yra ir mano klubo, ir rinktinės, turbūt keista. Bet net nežinau. Su ta rinktine daug reikalų nesu turėjęs.

Mes stengiamės palikti tai po sezono. Per sezoną buvo ir taip problemų.“

Kaune M.Girdžiūną vėl dusins L.Westermannas. Arba Edgaras Ulanovas, kuris savo ilgomis rankomis bandys atkirsti įžaidėją nuo komandos taip, kaip pirmajame pusfinalio susitikime.

Matydamas, kaip su tokia gynyba tvarkosi M.Girdžiūnas, D.Adomaitis giliai pasąmonėje vertins jį kaip potencialų Lietuvos rinktinės žaidėją.

Jam ši serija gali būti egzaminas, kurio galutinis balas lems kvietimą į rinktinės pasirengimo stovyklą Palangoje liepos 21-ąją.

„Pirmas mano tikslas – patekti į Palangos stovyklą. O po to žaisti kaip galiu ir kaip treneris nori, kad žaisčiau. Manau, turiu šansą“, – įsitikinęs Mindaugas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius